Як зробити дверцята для шафи в туалеті своїми руками

Жителі більшості сучасних квартир знайомі з труднощами розміщення різних речей. Якщо квартира малогабаритна, то доводиться використовувати весь вільний простір для спорудження поличок, шафок і антресолей. У господарстві завжди є в наявності різні мийні засоби , мочалки , засоби гігієни та інша дрібниця, яка повинна бути під рукою. Все це не доцільно розміщувати в звичайних шафах, а краще розташувати у ванній або туалеті. Оскільки у ванних кімнатах часто спостерігається підвищена вологість, то не всі побутові засоби можна зберігати в таких умовах. Наприклад , пральний порошок в картонних упаковках швидко відволожиться у вологій атмосфері ванної . Саме тому найкращим варіантом буде споруди шафки в туалеті.
dverci tualet1 249x300 Як зробити дверцята для шафи в туалеті своїми рукамиЗазвичай туалети в наших квартирах представляють собою невелике приміщення з центральним розташуванням унітазу , а за ним розміщуються труби та інші комунікації . Спорудження шафи в цій частині не тільки дозволить зручно розмістити побутові дрібниці , але і приховає труби , які можуть зіпсувати зовнішній вигляд навіть свіжо відремонтованого приміщення.
Спорудження власне шафки в туалеті не представляє складнощів – головне зробити міцний каркас і зручно розмістити полки , а більшу увагу слід приділити дверцятам шафки, бо саме вони на увазі і дуже впливають на зовнішній вигляд всього приміщення

Як зробити шафу в туалеті

Розглянемо один і варіантів спорудження шафи в туалеті. Невеликі розміри таких шафок дозволяють виготовити їх з підручного матеріалу – залишків фанери, ДСП, ДВП, меблевих щитів, гіпсокартону і т.д. Каркас зазвичай роблять з дерев’яних брусків, а от для дверцят треба буде знайти матеріалу трохи краще або приділить увагу обробці цієї частини туалетного шафки.

Так як каркас шафки в туалеті кріпиться безпосередньо до стін, то важливо, щоб вони були рівні. Перевірити це можна за допомогою будівельного рівня .

dverci tualet2 213x300 Як зробити дверцята для шафи в туалеті своїми рукамиПочинають споруда шафи з прикручування до стіни туалету чотирьох брусків перетином 4х4 см. Три з брусків будуть кріпиться безпосередньо до стіни, а четвертий передній бічними частинами необхідно прикріпити до стіни, а передня частина буде прикріплена до матеріалу полки. Кріпляться вони строго горизонтально , а потім на них укладається фанера товщиною 8 мм – це і буде нижня полиця шафки. Якщо в шафі планується зберігання не тільки побутових засобів і мочалок , але і чого-небудь поважче , то доведеться використовувати матеріал міцніше – наприклад , ламінований меблевий щит або ДСП.
За цим же принципом роблять всі інші полки – їх кількість розраховують виходячи з вільного простору і висоти стелі в туалеті.
Потім по обидва боки майбутнього шафки прикріплюють до стіни ще два вертикальних бруска перетином 4х4 см. До цих брусків на петлях прикріплюють дверцят .
Тепер ми підійшли найцікавішого – з чого ж робити дверцят для шафки в туалеті?

Варіанти дверцят для шафки в туалеті

  • Можна купити вже готові дерев’яні жалюзійні дверцята потрібного розміру , покрити їх морилкою і декількома шарами лаку.
  • Як варіант, можна випиляти з ламінованого ДСП два прямокутники потрібного розміру і використовувати їх в якості дверцят.
  • Якщо туалет обкладений плиткою, то для дверцят можна взяти шматок фанери , на нього зверху прикріпити лист гіпсокартону і зверху обкласти такий же плиткою , як і на стінах. Це повністю приховає присутність шафи.
  • Також можна взяти аркуш фанери і приклеїти до нього дзеркало – це дозволить візуально розширити простір туалету.
  • Зараз у продажу можна знайти рольставні різного розміру і з різного матеріалу (металеві , пластикові ) – це зручно і красиво. Якщо на рольставні не хочеться витрачатися , то підійдуть звичайні жалюзі – їх можна замовити будь-якого розміру і кольору.
  • У продажу також можна знайти готові пластикові дверки і люки. Такий варіант відмінно підходить для туалету, обкладеного керамічною плиткою.
  • В якості тимчасового варіанту в якості дверцят для туалету може служити навіть фіранка. Тканинний варіант не дуже практичний для сантехнічного приміщення , але поліетиленова шторка цілком здатна виконати таку функцію. Можна купити шторку для ванни і обрізати її до потрібних розмірів.