Як зробити дерев’яний дитячий стільчик

ditstil 300x200 Як зробити деревяний дитячий стільчикЯкщо Ви знаходитесь в пошуках зручних меблів для дитини , можна зробити дитячий стільчик своїми руками. Пластикові стільчики практичні, але не дуже екологічні і часто бувають незручними , а дерев’яна дитячі меблі , представлена ​​в магазинах , коштує чимало . Самостійно виготовлений дерев’яний дитячий стільчик обійдеться набагато дешевше.

Для виготовлення меблів необхідно підготувати: бруски перетином 50х50, 25х50, 25х25, обрізну дошку товщиною 25 мм. Також знадобиться різноманітний інструмент по дереву. Всі матеріали для стільчика повинні бути високої якості і добре висушені. У такому випадку стільчик прослужить довго.

Дитячий стільчик своїми руками

  • Починати слід з виготовлення ніжок. Відпилюють по дві заготовки довжиною 27 см і 2 – довжиною 52 см. Ці деталі обробляють на верстаті за допомогою рубанка , простругуючи всі 4 сторони до розміру 40х40 мм. За наявності лещат , можна затиснути заготовку в них , а поява вм’ятин від пристосування можна попередити установкою прокладок з тонкого алюмінію або фанери. Для того , щоб ці прокладки не звалювалися з губок лещат , необхідно виготовити їх г -подібної форми. Після обробки ніжок рубанком роблять розмітку (як на малюнку ) і відпилюють зайві шари деревини електролобзиком.
  • Тепер переходять до виготовлення спинки і перекладин дитячого стільчика. Для цього готують заготовки поперечини довжиною 17 см і спинки довжиною 16 см. Всі заготовки вирізаються з припуском 50 мм , необхідним для подальшої обробки. Обробляють ці деталі таким же чином , як і ніжки. В результаті повинні вийти поперечини з наступними розмірами : 10х15 мм , 20х20 мм і 20х 45 мм. Для сидіння використовують дві дошки розмірами 150х250х25 мм. Їх простругують з чотирьох сторін так , як показано на малюнку. Після обробки на стику дощок не повинно залишатися зазору. Після обробки граней переходять до кутів , закруглюючи їх за лекалом. Після обробки деталей лобзиком і рубанком необхідно пройтися по них наждаковим папером. При цьому особливу увагу слід звернути на торці ніжок стільчика , які повинні бути ідеально гладкі.
  • Виготовлення замкових елементів відбувається наступним чином: дрилем висвердлюють на ніжках згідно з розміткою глухі отвори для полегшення роботи зі стамескою. Потім долотом і стамескою видаляємо зайву деревину з паза.
  • Перед збіркою треба визначитися з методом кріплення перекладин і ніжок : шипами. На клеї або за допомогою цвяхів . У даному прикладі використаний клиновий метод . На шипах перекладин робляться пропили на всю довжину шипа і шириною 5 мм. Також необхідно приготувати клини з шириною більше ширини паза на підлогу міліметра і коротше на п’ять мм. Перед монтажем поперечини в пази ніжок , в даний пропив вставляємо клин і збираємо деталі за допомогою киянки . У цьому випадку клин розширює шип і таким чином запобігає розхитування стільчика. Після підготовки всіх елементів можна робити складання стільчика. Всі з’єднання на шипах для більшої міцності промащують єлеєм ПВА. Після складання каркаса встановлюють сидіння за допомогою саморізів і брусків розмірами 15х15 мм. Краще попередньо просвердлити в брусках отвори для саморізів , щоб вони не лопнули при закручуванні кріплення. До внутрішньої сторони перекладин прикручуємо ці бруски , а потім вже до них прикріплюємо сидіння. Після складання стільчик фарбують фарбою або покривають лаком.