Як зробити дерев’яну рамку своїми руками

Якщо Ви хочете зробити дерев’яну рамку своїми руками, то можна вивчити кілька варіантів виготовлення і вибрати відповідний. На перший погляд простіше і швидше купити готову дерев’яну рамку в магазині, але насправді виготовити такий виріб не складе труднощів, причому необхідних розмірів (навіть нестандартних), а прикрасити рамку можна буде за своїм смаком. Якщо вдома є велика колекція фотознімків, які Ви плануєте повісити на стіну, то знадобиться чимало рамок, а це буде коштувати грошей. Виходом з ситуації буде самостійне виготовлення рамок.

Дерев’яні рамки можна виготовити за допомогою простих інструментів або із застосуванням деревообробного верстата. Готову рамку можна прикрасити майстерним різьбленням або випалити красивий орнамент. Такі вироби під силу майстрам, а новачкам краще спробувати свої вміння на прикладі простої дерев’яної рамки з гладких планок або рейок.

Проста дерев’яна рамка

Для виготовлення такої рамки знадобляться: дерев’яні гладкі планки, лінійка або рулетка, пила, стусло, при необхідності рубанок, простий олівець, скоби для степлера, товстий картон або шматок ДВП, металеві затиски, шпагат, шліфувальний папір, фарба, лак і декоративні елементи для прикраси рамки.

Порядок виготовлення дерев’яної рамки

 • ramkaderevo 300x168 Як зробити деревяну рамку своїми рукамиПрикидають розміри рамки і підбирають поперечні і поздовжні дерев’яні планки. Можна розпиляти на чотири елементи дерев’яну рейку. Всі частини майбутньої рамки повинні бути максимально гладкими, тому при необхідності їх можна обстрогать, а потім обробити шліфувальною папером.
 • Відпилюють кінці дерев’яних планок під кутом 45 градусів. Для того, щоб кути були рівні і виріб вийшло акуратним для цього краще використовувати спеціальне пристосування – стусло з підходящими роз’ємами.
 • Кінці планок змащують клеєм ПВА і щільно притискають під кутом 90 градусів. Для фіксації кутів рамку слід міцно перев’язати шпагатом, стежачи за тим, щоб кути НЕ змістилися. Можна використовувати для фіксації кутів половинки скоб від степлера. Вони ріжуться на дві Г-подібні половинки. Далі ці куточки вставляють у середину спилов на кінцях дерев’яних рейок, а потім дві сторони рамки з’єднуються.
 • Клей ПВА застигає протягом 15-20 хвилин, а після цього рамку ще раз обробляють наждачним папером і покривають фарбою або лаком. Можна використовувати морилку або марганцівку, яка також надає дерев’яним виробам красивий коричневий відтінок.
 • Зворотний бік рамки вирізують з щільного картону або шматка ДВП. Якщо конструкція планується не розбірна, то можна приклеїти задню сторону клеєм до рамки, а для розбірний рамки використовують спеціальні металеві затиски.

Дерев’яна рамка з паспарту

Така рамка добре підійде для оформлення фотографій, оскільки вона підкреслить виразність і кольорових, і чорно-білих знімків. Перед початком виготовлення рамки необхідно ретельно продумати не тільки розміри рамки, але і її візерунок, а також колір паспарту .

ramkaderevo1 230x300 Як зробити деревяну рамку своїми рукамиЦю декоративну рамку виготовляють з дерев’яних планок і щільного картону (для паспарту). Профілі для дерев’яної рамки можуть бути самими різними – гладкими, з різьбленням або візерунками, також різниться і тип паспарту – завтовшки, кольором картону, його візерунком. У зв’язку з цим можна вибрати такі деталі рамки, які будуть гармоніювати не тільки з самою фотографією або картиною, а й з усім інтер’єром приміщення. Особливо це актуально, якщо планується повісити кілька картин - вони повинні поєднуватися між собою. Приміром, на темних стінах або поверхнях насиченого кольору добре виглядають світлі дерев’яні рамки.Відповідно на світлих стінах можна вішати картини і фотографії в темних рамках.

Як зробити рамку з паспарту

  1. Вимірюємо за допомогою лінійки або рулетки розміри картини або фотографії.Якщо краї зображення зносилися, то цей розмір зменшуємо, обрізаючи краї ножицями або під металеву лінійку. Потім зображення знову вимірюємо.
  2. У середині щільного картону для паспарту намічаємо гострим олівцем розміри вставляється зображення. Спеціальним різаком для паспарту (можна використовувати різак для паспарту) вирізаємо вийшов прямокутник в центрі і акуратно виймаємо його.
  3. Вимірюємо довжину зовнішніх кромок паспарту. Вирізаємо за допомогою пилки чотири елементи дерев’яного профілю. При цьому торці планок запилюють «на вус», тобто під кутом 45 градусів. Скошувати торці планок треба таким чином, щоб довжина торців по зовнішній стороні була більше довжини відповідної сторони паспарту.
  4. На торці дерев’яних планок наносимо трохи столярного клею і з’єднуємо їх між собою. Чекаємо висихання клею. Для більшої міцності рамки можна скріпити елементи між собою із зворотного боку встик двома дужками.
  5. Вирізаємо або замовляємо скло за розмірами даної рамки і вставляємо його таким чином, щоб воно лягло на виступаючі профілі. Зі зворотного боку дерев’яної рамки вставляємо паспарту, яке повинно дуже щільно прилягати до рамки. Якщо розміри паспарту не підходять до розмірів рамки, то картон можна акуратно підрізати, а якщо паспарту менших розмірів, то доведеться вирізати його заново.
  6. До задньої частини паспарту кріпимо картину або фото за допомогою скотча. Треба ретельно вирівняти малюнок, щоб він рівно заповнив вікно рамки паспарту.
  7. Для зворотного боку рамки використовуємо шматок щільного картону або деревоволокнистих плит. Його вирізають за розмірами рамки, вставляють із зворотного боку і прикріплюють за допомогою маленьких цвяшків, вбитих по внутрішній стороні рамки.
  8. Стик між задньою частиною і рамкою закриваємо скотчем і прикріплюємо гачок для підвішування картини. Можна шилом проробити в задній кришці два отвори, протягнути в них вушка і прикріпити до них шнурок.