Як зробити декупаж меблів

dekupazh 300x225 Як зробити декупаж меблівДекупаж меблів своїми руками є однією з найбільш поширених технік реставрації меблів. Першими цей метод прикраси меблів стали застосовувати в Китаї. Такі предмети ставилися в творам мистецтва і призначалися для знаті і багатих людей. З проникненням культури Сходу до Європи декупаж став набувати все більшої популярності і з тих пір став одним з найпоширеніших способів прикраси предметів інтер’єру і меблів.

Перед тим як приступити до робіт, необхідно підготувати поверхню меблів. Дерев’яна поверхня повинна бути чистою, а ще її бажано ошкурити. Якщо поверхня не вимагає попередньої обробки (наприклад , меблі з ламінованого ДСП) , то її необхідно тільки лише знежирити. Решта поверхні очищають, ошкурюють і покривають декількома шарами грунтовки. Це необхідно зробити для запобігання реакцій клею і лаку з необробленою поверхнею, в результаті чого малюнок може не висохнути. Для того , щоб зберегти натуральний малюнок дерева можна використовувати безбарвну грунтовку або акриловий лак, якщо ж поверхню необхідно забарвити, то можна використовувати звичайні акрилові фарби – вони швидко сохнуть і добре фарбують різні поверхні . Застосовують лак і після закінчення декупажних робіт – для покриття поверхні . Лак наносять у кілька шарів (не менш двох) щоб захистити малюнок на поверхні від забруднення і механічних пошкоджень.

Декупаж меблів своїми руками

Як приклад декору меблів за допомогою декупажу наведемо процес прикраси столу . Старий і нудний стіл може бути перетворений в основний елемент інтер’єру за допомогою звичайних серветок і клею. Стіл краще брати з нелакованих поверхнею.

Для робіт нам знадобляться:

  • наждачний папір різної зернистості
  • спеціальний лак для дерева
  • широка кисть для нанесення лаку
  • кисть меншого розміру для клею
  • серветки з вподобаним малюнком
  • картинки для наклеювання
  • гострі ножиці

dekupazh1 300x270 Як зробити декупаж меблівДля початку вирізаємо мотиви з серветок і картинки і розкладаємо їх на поверхні столу у вподобаному порядку. Після цього приступаємо до підготовки поверхні для декупажу. Очищаємо стільницю за допомогою засобу для чищення від пилу і бруду і ретельно витираємо м’якою тканиною насухо. Потім беремо наждачний папір з великим зерном і шліфуємо поверхню. Наступний крок – покриття шаром лаку, а після його висихання шкіркою-нульовкою ще раз проходимось по поверхні столу . Всю послідовність цих кроків (лак, просушування, шліфування шкуркою – нульовкою) повторюємо ще раз. Після цього стільницю покриваємо лаком і чекаємо його висихання.

dekupazh2 300x237 Як зробити декупаж меблівТепер можна приступати безпосередньо до декупажу. Вирізані візерунки акуратно приклеюємо до поверхні столу і невеликий пензликом притискаємо краю мотивів. Коли всі елементи будуть приклеєні, необхідно ще раз перевірити краю візерунків і при необхідності обробити їх пензлем. Потім приклеєні візерунки треба покрити 3-4 шарами лаку і після повного висихання стіл можна використовувати за призначенням. Таким же чином можна декорувати будь-які меблі, наприклад , комод або шафа. Для дитячих кімнат можна підібрати веселі візерунки у вигляді фігурок звіряток і героїв мультиків, а кухонні меблі прикрасити апетитними фруктами , овочами і різними натюрмортами.