Як зробити дачну альтанку

altanka 300x228 Як зробити дачну альтанкуМрія про тихий й затишний куточок на Вашій присадибній ділянці цілком здійсненна, адже можна зробити дачну альтанку своїми руками – проект цей не займе багато часу і не зажадає дорогих матеріалів. Спорудити дачну альтанку самостійно під силу кожному господарю, необхідні лише деякі навички і вправність.

У даному прикладі розглянуто споруда восьмикутної дерев’яної альтанки. Такий тип альтанки дуже поширений, оскільки вона не тільки добре виглядає і вписується в будь-який ландшафт, але вміщує велику компанію, що також важливо.

Першим етапом при будівництві альтанки буде розмітка на обраному ділянці правильного восьмикутника для стовпів підстави (1). Також необхідно передбачити два стовпи для підтримки балок (лаг підлоги) і один центральний стовп. Потім під стовпи бурять отвори в землі діаметром 150 мм, глибину в даному випадку вибрали рівною 100 см. В отвори вставляють азбестоцементні труби, вставляють посередині арматурний прут і заливають цементним розчином. Після застигання цементу арматуру обрізають до потрібної висоти – так, щоб над трубами залишалося 5 см. Потім збирають нижню обв’язку «впівдерева» з двома паралельними балками всередині (1).

altanka1 Як зробити дачну альтанкуПісля цього в кутах альтанки кріплять на шкантах і шурупах вертикальні стійки перетином 100х70 мм (2). Можна ставити круглі або трикутні стійки. Зверху до стійок кріплять обв’язку з дощок розміром 100х50 см. Дошки попередньо обрізають під потрібним кутом, потім їх кріплять встик на шурупах.

З фанерного листа товщиною 20 мм вирізують коло діаметром 35 см і кріплять його до центральної стійки на шкантах, клеї й шурупах. Після цього з дерев’яного бруска 100х70 мм нарізають крокви і укладають їх одним кінцем на фанерний коло, а другим – на обв’язку з дощок (3).

Обрешітку готують з дощечок, які обрізають з двох сторін під потрібним кутом (в даному випадку 22,5 градуса) відрізний пилкою. Потім їх кріплять до крокв, ретельно підганяючи розміри (4).

Підлога альтанки виконана з дощок товщиною 40 мм, які обробляють на Рейсмусом для рівності. Потім підлогу розкривають фарбою в кілька шарів. Для виготовлення столу в центральному стовпі альтанки вибирають кругову канавку на рівні столу і внизу (5). Діаметр столу необхідно вибирати з урахуванням того, щоб залишалося місце для проходу між лавками і столом, в даному прикладі діаметр столу дорівнює 1,8 м. Круглу стільницю виготовляють з 4-х меблевих щитів, вирізаючи в середині отвір по діаметру паска на центральному стовпі. Потім з фанери 10 мм завтовшки вирізають 2 кола діаметром 70 см, розрізають навпіл і вирізують в них серединку. Їх укладають на підлогу навколо центрального стовпа і кріплять шурупами. Потім з брусів 50х50 см збирають квадрат по діаметру столу і кріплять до нього чотири частини стільниці. Зміцнюють конструкцію чотирма ніжками-розпірками, закріпленими на фанерному колі. Стільницю розкривають водостійким поліуретановим лаком.

Дерев’яні лавки потрібного розміру виготовляють з дощок і розкривають таким же лаком як стіл (6). У даному випадку лавок 7 штук, чотири з них прикріплені до стінок альтанки, а три присуваються до столу (7).

Дах альтанки накривають руберойдом, а потім оцинковуванням (8) і ваша дачна альтанка своїми руками готова.