Як зробити антресоль

antr1 300x225 Як зробити антресольУ будь-якій квартирі незалежно від кількості шаф і полиць завжди не вистачає місця для зберігання різних речей. Деякими речами ми користуємося рідко , але викинути їх не можна , тому що вони ще знадобляться , а віднести їх в гараж теж не вихід , оскільки там вони не збережуться в належному вигляді.

Якщо стелі достатньої висоти, то можна зробити антресоль своїми руками – полицю під стелею, відкриту чи з дверцятами . Зазвичай антресолі розміщують у коридорах , кухнях , коморах або ж у туалетах. Часто антресолі розташовують над вхідними дверима або над кухонною дверима.
antr2 300x225 Як зробити антресольПеред тим, як приступати до роботи з виготовлення антресолі необхідно ретельно виміряти всі розміри і переконатися в тому , що антресоль не заважатиме , і ніхто не буде битися об неї головою . Відстань від антресолі до підлоги повинна бути не менше 2 -х метрів. Місця для антресолі має бути достатньо не тільки у висоту , але і в глибину . Чим глибше антресоль , тим більше в ній можна сховати.

Існує кілька способів споруди антресолі. Наведемо деякі , найменш прості з них.

Перший варіант антресолі

До бічних стінок кріплять на необхідній висоті ( нижня межа антресолі ) дюбелями два дерев’яні бруски товщини , достатньої для закріплення на них дощок. Бруски треба попередньо розкрити лаком або пофарбувати , для того , щоб вони довше служили. На ці бруски кладуть лист ламінованого ДСП за розмірами антресолі. Якщо антресоль планується закритою , то можна виготовити розстібні дверцята з ДСП або фанери. Якщо хочеться замаскувати антресоль , то дверцят можна обклеїти тими ж шпалерами , що і стіни в приміщенні , або ж пофарбувати такою ж фарбою. Дюбелями прикручують навіси до стіни і до них прикріплюють дверцят.

Замість дверцят можна використовувати красиву шторку , яка закриє вміст антресолей від сторонніх очей. беруть відрізок тканини потрібного розміру , підвертають його край і прошивають по довжині , залишаючи отвори на початку і в кінці. Потім вдягають тонку волосінь , а в бічні стінки забивають дюбелі з гачком замість шурупа. До цих гачкам прикріплюють кінці волосіні і фіранку можна вішати на антресоль .
У цьому варіанті антресолі можна використовувати крім дерев’яних брусків і штирі . У стіни вбиваються штирі, що виступають стороною , забезпеченою отворами під гвинти або шурупи. У плиті з ДСП або фанери видовбуються пази для цих штирів і потім плита укладається і закріплюється шурупами , для яких заздалегідь було передбачено отвір. Для кращого вигляду антресолі , штирі в плиті можна закрити . У цьому варіанті важливо добре закріпити штирі в стіні , щоб антресоль не впала.

Другий варіант антресолі

Така антресоль являє собою рамку з дерев’яних рейок завтовшки не менше 3- х сантиметрів . Ця дерев’яна рамка кріпиться до стіни шурупами. Потім на рамку кладуть настил з дощок або плиту з фанери або ДСП. Залежно від навантаження , планованої для антресолі , беруть кількість плит , тобто їх може бути і декілька. При необхідності можна облицювати плиту або залишити її такою , як є. Потім виконують розстібні дверцята антресолі також з фанери або ДСП або роблять шторку з тканини.

У будь-якому варіанті антресолі необхідно ретельно підходити до питання закріплення підстави – ​​брусків , шурупів , штирів і т.д. Оскільки антресоль знаходиться вгорі і нічим не підтримується крім бічного кріплення, його треба зробити максимально міцним і надійним . Необхідно розраховувати навантаження антресолі , і чим більше речей важких речей там буде зберігатися , тим потужнішим має бути кріплення. Також від навантаження на антресоль залежить і її настил.