Як зняти паркет

parket 300x223 Як зняти паркетДерев’яні підлоги здавна користувалися популярністю в наших будинках, і навіть зараз, при наявності величезного асортименту сучасних підлогових покриттів, паркет є затребуваним видом підлог. Така підлога має малу теплопровідність, а значить приємний для ніг, довговічний, зносостійкий, звуконепроникні і красиво виглядає. Паркетна підлога відмінно вписується і в стародавні. І в сучасні інтер’єри. При якісних матеріалах, своєчасному ремонті і правильному догляді підлоги з паркети служать не один рік, але все ж вони втрачають свої властивості років через 15, і тому потрібна заміна паркету.
Часто в старих квартирах можна спостерігати як роздувся і потріскався паркет. У деяких випадках його можна реставрувати, але часто такий паркет необхідно знімати.
Якщо виникло бажання видалити паркет, для початку все ж варто провести аналіз його стану – можливо ремонт врятує підлогове покриття, і воно прослужить ще кілька років. Ремонт паркету може включати в себе заміну окремих елементів, видалення сколів і подряпин, шліфування і видалення вибоїн, заміну лакового шару. Навіть якщо планки розхиталися і зійшли зі своїх місць, але при цьому паркет зберіг гарну текстуру дерева і колір, його можна перебрати. Якщо ж паркет остаточно зіпсувався, то його доведеться знімати і міняти на новий паркет або ж паркетну дошку або ламінат.

Підготовчі роботи

 Як зняти паркетЗ приміщення, де будуть проводиться роботи з видалення паркету, прибирають всі меблі, килими і важкі предмети інтер’єру. Також необхідно демонтувати плінтуси, пороги, вентиляційні решітки та інші заважають розбиранні паркету елементи.
У паркеті важливо не пошкодити частину клепки, в яку забивається цвях. Краще старий цвях добивати в підлогу через клепку добійником. Сама клепка, якщо вона не поламана і не приклеєна, знімається легко.
Якщо в паркеті є проклеєні клепки, то цвяхи також пробивають через них, а потім за допомогою невеликого топірця підбивають клепку вгору. Якщо знизу також є залишки клею, то з зчищають сокирою.
Іноді зустрічається і паркет, покладений на смолу. У цьому паркеті немає цвяхів, а клепки забруднені смолою, яку дуже складно відчистити. Якщо паркет не буде відновлюватися, то можна сміливо його ламати і очищати від підлоги сокиркою, у разі подальшої реставрації знаходять саму вузьку клепку і за її розміром роблять всі інші. В ідеалі всі клепки паркету повинні бути однакові, але вони відрізняються на пару міліметрів.

Видалення старого паркету
Часто в паркеті зношуються і випадають окремі планки. І в цьому випадку потрібно часткова заміна паркетин на нові елементи. Для цього інші ділянки підлоги захищають плівкою або тканиною від пилу і будівельного сміття. Також можна використовувати сухі листи оргаліту, щільний картон і т.д. Зверху можна додатково прокласти поліетиленову плівку внахліст, проклеюючи її скотчем між собою і прикріплюючи до плінтусів по всьому периметру кімнати. Самі плінтуса можна захистити малярським скотчем.
Окремі планки видаляють так: вирубують гребінь, прибирають паркетину, очищають місце під нею. Вставляють нову планку і прибивають її цвяхами зверху. Капелюшки цвяхів краще сплющити і втопити в деревину на 2-3 мм.
Можна видаляти паркет і за допомогою дриля. Для цього свердло обмотують ізоляційною стрічкою так, щоб отримати ту ж товщину, що і у паркетного щитка. Починають з якої-небудь однієї планки, просвердлюючи її від верху до основи. Першу паркетину знімають і далі починають готувати покриття до демонтажу.
Стамескою і киянкою на стику планок роблять щілину, розмір якої залежатиме від просвердленого отвори. Паркетну планку виривають з щитка і піднімають. Після видалення першої планки можна видаляти весь паркетний щит.
На кінцевому етапі демонтують чорнову підлогу, який швидше за все також доведеться міняти. Повинно залишитися тільки бетонне перекриття і жужільна засипка (у сучасних будинках її може не бути).