Як знайти воду для колодязя

kolodec 300x277 Як знайти воду для колодязяІнформація про те, як знайти воду для колодязя своїми руками стане в нагоді в першу чергу власникам дачних ділянок або заміських будинків. Навіть у тих місцях, де існує можливість централізованої подачі води, не завадить мати під рукою альтернативне джерело водопостачання.

Запланувавши споруду колодязя, насамперед необхідно потурбуватися про пошук підземних вод, придатних близько до поверхні. Звичайно, грунтові води є навіть у Сахарі, але навряд чи доцільно рити дуже глибокі колодязі, щоб дістатися до цілющої вологи. Але і грунтові води, що залягають на рівні 2-5 метрів, навряд чи будуть цікаві. Колодязь, що накопичується водою з верховодних підземного озера, буде не надійний – в посушливе літо такі колодязі пересихають, а в достатній мірі наповнюються водою тільки після дощів та весняного танення снігів.
Більш цікаві глибинні шари підземних вод, зосереджені у вигляді багатометрових підземних озер прекрасно відфільтрованої води.

Способів визначити місце залягання таких вод існує кілька, зупинимося детальніше на деяких з них.

Спосіб 1

Використовуємо вологопоглиначі. Перш за все, необхідно запастися 1-2 літрами силікагелю – вологопоглинача у вигляді гранул. Його висушують у духовці і насипають в глиняну неглазуровану ємність (горщик, наприклад). Потім ємність з силікагелем зважують на точних вагах і загортають у щільну тканину. Потім горщик закопують на глибині в півметра в тому місці, де планується рити колодязь. Рівно через добу горщик викопують і знову зважують. Чим важче він, тим більше силікагель ввібрав води і тим відповідно ближче залягають грунтові води.

Спосіб 2

Досліджуємо рельєф місцевості. Водотривкі шари зазвичай повторюють рельєф місцевості, тому в западинах і улоговинах вода має бути присутня у великій кількості, в той час, як на рівнинах і височинах підземні води залягають дуже глибоко.

Спосіб 3

Стежимо за погодою. Необхідно ввечері після спекотного дня поспостерігати за місцем, де передбачається будівництво колодязя. Якщо в грунті достатньо води, то над цим місцем буде утворюватися туман. Чим густіше туман, тим ближче вода до поверхні землі.

Спосіб 4

На близькість води можуть вказувати деякі вологолюбні рослини – мати-й-мачуха, осока і снить, а також такі дерева як, вільха, береза ​​і ялина. Ці рослини не ростуть в посушливих місцях, тому що для їх зростання потрібно багато води. А ось сосна, навпаки, пускає коріння глибоко в землю і наявність її може вказати на те, що вода знаходиться не близько.

Спосіб 5

Одним з найбільш надійних методів визначення води є розвідувальне буріння. Для цього можна використовувати навіть звичайний садовий бур з нарощеними ручкою. Їм свердлять пробну свердловину на глибину 6-10 метрів, і, коли стає ясно, що в свердловині є вода, буріння припиняють і приймають рішення, будувати колодязь в даному місці чи ні.

Термін служби колодязя або свердловини становить близько 10 років при не дуже активному використанні. Слід пам’ятати, чим глибше знаходяться підземні води, тим у свердловини або колодязя менше шансів пересохнути. Якщо вода залягає до глибини 10-15 метрів, то краще викопати колодязь, якщо глибше, то краще зробити свердловину.