Як змайструвати тумбу з ящиками

Якщо ви є власником музичного центру, то рано чи пізно у Вас з’явиться велика колекція дисків, касет, а може бути і раритетних пластинок. Комбінована тумба з ящиками дозволить Вам зберегти в порядку різні типи дисків і пластинок, а зверху можна розташувати апаратуру.

tumba11 206x300 Як змайструвати тумбу з ящикамиХоча пластинки давно вже відійшли в минуле, багато меломанів трепетно ​​ставляться до «вінілу» і розлучатися зі своєю колекцією не поспішають. Для зберігання пластинок в нижній частині нашої тумби передбачена спеціальна полиця, а CD, MP3 диски і касети можна зберігати в трьох висувних ящиках. Всі ящики мають однаковий розмір, в них з однаковим зручністю можна зберігати і касети та диски. В якості наповнення ящиків використовуються готові підставки для зберігання дисків і касет з алюмінію. Розміри фабричних підставок визначають розміри ящиків і відповідно габарити тумби.Простір між ящиками і верхньою полицею можна використовувати для розміщення футлярів використовуваних дисків і касет, крім того в задній частині цього простору знаходиться блок з розетками, трансформатором і диммером для лампи, встановленої під полицею. Світло лампи допоможе при пошуку дисків у відкритих ящиках, а коли ящики закриті, лампа красиво висвітлює тумбу, виділяючи блакитні ручки з акрилового стрижня.

tumba2 Як змайструвати тумбу з ящиками

Ручки на ящиках і перемичка нижньої полиці кріпляться на тумбу також як і бічні алюмінієві труби – вибирають фрезою жолобки і вклеюють в них акрилові відрізки і труби з алюмінію.

Тумба з ящиками своїми руками

tymba3 Як змайструвати тумбу з ящиками

 

tymba41 Як змайструвати тумбу з ящиками

  1. Деталі тумби з ящиками викроює з плит МДФ і фанери. Для ручок використовуємо відрізки акрилового стрижня, а для декорування тумби – алюмінієві труби.
  2. Свердлимо в плитах отвори діаметром 26 мм під труби з алюмінію.
  3. У плиті випилюємо фрезою паз під кабель вбудованого світильника.
  4. До другої зверху полиці пригвинчує ящик для електрообладнання з відкритою задньою частиною. Потім з’єднуємо верхню і другий полки.
  5. Укладаємо полки один на одного і скріплюємо шурупами. Перед цим слід заправити кабель і вбудувати спеціальний меблевий світильник.
  6. Збираємо корпус тумби, з’єднуючи за допомогою шурупів середню стінку з верхньої та нижньої полицею. Після цього прикріплюємо задню стінку.
  7. Вибираємо фрезою жолобки під алюмінієві труби на передній і задній кромці тумби.
  8. Прикріплюємо до каркаса бічні стінки на шкантах з клеєм.
  9. Стягаємо конструкцію струбцинами до висихання клею. Надлишки клею слід відразу ж видалити вологою ганчіркою.
  10. Для того, щоб зробити жолобок на верхній полиці її поки закріплюємо тільки шкантами без клею.
  11. Кріпимо до бічних стінок напрямні для висувних ящиків.
  12. До ящика для електрообладнання забезпечуємо доступ зверху і ззаду.
  13. Збираємо ящики. Деталі випилюємо з фанери товщиною 9 мм, а лицьову частину – з МДФ.
  14. Готуємо ручки – спилюємо торці акрилових стрижнів під кутом 45 градусів, поліруємо ручки і кріпимо їх до ящиків за допомогою клею.