Як збудувати септик

septik 292x300 Як збудувати септикПроблема відходів продуктів життєдіяльності актуальна як для власників будинків з відсутністю центральної каналізації, так і для дачників, але якщо зробити септик для дачі своїми руками, то вирішити проблему можна буде максимально економно.

Септики – це локальні очисні системи каналізації, які прийшли на зміну примітивним вигрібних ям. Останні були дуже прості в облаштуванні, але незручні, а також існувала проблема неприємного запаху. У наш час ринок заповнений пропозиціями купити септики різних моделей і конструкцій, але коштують вони чимало, тому є сенс задуматися про самостійне спорудженні септика для дачі або будинку.

Існує кілька варіантів саморобних септиків. Септики з бетонних кілець споруджуються опускним способом за допомогою бетонних кілець, плит і чавунних люків для відкачування септика. Потім закладаються шви, і створюється фільтруючий шар з гальки. Септики з єврокуба дуже прості та зручні в монтажі, але дорого коштують, що для деяких неприйнятно. Існує також варіант септика з бетону – найбільш надійний і ефективний з саморобних варіантів, але вимагає деяких зусиль при спорудженні. Цей варіант і буде розглянуто в статті.

Починати слід з розрахунку обсягу септика. Вважати слід виходячи з того, що одна людина споживає 200 літрів води на добу, отже, на потреби 3-х чоловік знадобиться септик на 600 літрів. Для створення септика знадобиться:

 • цемент – близько 18 мішків,
 • щебінь – 2 кубометри,
 • пісок – 1,5 кубометра,
 • 4 листа шиферу розміром 1х1, 5 метра,
 • труби: 2 шт. по 2 м, і 1х0, 5 або 1х2 метри,
 • цегла (200 шт.),
 • металевий кутник,
 • керамзит,
 • плоскі металеві батареї б / у.

Робимо септик своїми руками

septik1 Як збудувати септик

 1. Насамперед роєм яму необхідних розмірів. У даному випадку для септика для трьох осіб вирили яму розмірами 2х3 метри і глибиною 2 метри. Також необхідно вирити траншеї для стічних труб, після чого укласти зовнішні труби таким чином, щоб побутові відходи самопливом надходили в септик. Вириту яму покриваємо поліетиленом для запобігання осипання землі. Створюємо арматурну сітку для підстави септика з урахуванням внутрішньої схеми септика – необхідно отримати 2 роздільних відсіку. Арматуру можна замінити дошками. Між відсіками монтуємо внутрішню трубу під невеликим нахилом, цей перелив повинен бути розташований посередині висоти септика.
 2. Потім бетонуючи яму, спорудивши опалубку (чим ширше, тим краще). Бетон слід щільно утрамбовувати для запобігання появи дір. Бетон залишаємо для висихання на тиждень.
 3. Після того, як бетон повністю висох, приступаємо до спорудження каркаса – нарізаємо металевий куточок і укладаємо як показано на фото.
 4. З листа шиферу вирізаємо шматки за розміром одержані осередків і вкладаємо їх на каркас. Потім монтуємо вентиляційну трубу, яка буде затягувати в септик повітря. Труба каналізації буде служити випуском і виходити на дах.
 5. Поверх каркаса укладаємо арматуру і заливаємо бетон таким чином, щоб залишилося дві вільних комірки і знову вичікуємо тиждень, щоб засох бетонний розчин.
 6. Те ж, що в п.5
 7. Поверх вийшла конструкції робимо з арматури блок над двома забетонованими відсіками і обкладає його цеглою.
 8. Знову чекаємо тиждень і засипаємо простір септика керамзитом і глиною під кришку. Споруджуємо люк з плоских батарей і накриваємо його руберойдом.
 9. Септик для трьох осіб готовий до використання.