Як зберігати овочі взимку

Виростити смачні і корисні овочі і фрукти не так і просто, але існує й інший нюанс. Після того, як на дачі зібраний урожай, виникає питання, як зберігати овочі взимку, щоб максимально зберегти їх корисні властивості і смак. При дотриманні деяких простих правил зимове зберігання овочів не викликає проблем, головне враховувати особливості кожного виду овочів.

Як зберігати картоплю взимку

Цей вид овочів найбільш поширений в нашій країні, і запасаються картоплею не тільки дачники і власники городів, але й міські жителі.

Оптимальні умови зберігання картоплі: +2 градуси і вологість повітря близько 85%. Такі умови можливі в погребі чи підвалі, що не промерзають в холодну пору року.

Перед тим, як опустити овочі в льох , необхідно провести їх підготовку до зберігання. Картопля після викопування розкладають для просушування на повітрі на термін близько доби. Той картопля, що піде на насіння, сушать частину часу на сонці, а той, що на їжу – в тіні.

Потім картоплю перебирають, щоб відокремити пошкоджені плямистістю, сухий або мокрою гниллю бульби. Це знизить втрати при зберіганні і збільшить термін зберігання. також непогано було б продезінфікувати стіни картоплі за пару днів до закладки овочів, а тару для зберігання ретельно просушити на сонці.

Після цього овочі засипають у сітки або сітчасті ящики шаром до півтора метрів. Тару розміщують в підвалі або льосі на підставках заввишки близько 15 см і в 5 см від стіни.

ovochi 300x200 Як зберігати овочі взимкуДля того, щоб картопля не пітніє, її можна накрити порожніми мішками або набитими стружкою (деревною золою). У міру накопичення вологи мішки треба міняти. Також поверх картоплі можна розкласти шарами хрін і буряк – вони не будуть сохнути, а картопля – намокати.

Якщо настають холоди і температура в погребі знижується нижче оптимального для картоплі рівня, то захистити бульби від промерзання можна накриттям мішковини.

Як зберігати капусту взимку

Оптимальними умовами для зберігання капусти є вологість повітря 96-98% і температура від -1 до +1 градуса Цельсія. Перед закладанням слід видалити з качанів верхній шар листя, під якими можуть ховатися шкідники. Також капусту краще просушити на протязі, підвісивши її на мотузці. Потім качани зв’язують по два і прикріплюють до стелі льоху, розташовуючи їх так само, як вони росли. Можна зберігати капусту і на полицях.  Заздалегідь упакувавши кожен качан в целофановий пакет, в який також треба покласти зім’ятий аркуш газети.

Під час зберігання періодично капусту треба оглядати і видаляти зіпсувалися згнилі листя.

Збільшує термін зберігання капусти і запобігає її порчу обробка качанів глиняного бовтанку. Їх змащують глиняним розчином, висушують і знову повторюють процедуру. Після такої обробки капуста практично не псується і може зберігатися дуже довго.

Як зберігати буряк взимку

Умови зберігання буряків: вологість повітря близько 90% і температура від -1 до +4 градусів. Спочатку у буряка зрізають бадилля і просушують на повітрі в перебігу декількох днів. Після цього коренеплоди укладають хвостиками вниз в сітчасті ящики і встановлюють тару на підставки висотою 15 см, відсуваючи їх від стінок льоху хоча б на 5 сантиметрів.

Як зберегти цибулю взимку

Цибуля треба зберігати в теплому приміщенні з температурою 18-24 градуси. Перед зберіганням її треба перебрати, просушити і використовувати в їжу в першу чергу цибулини з непідсохшою шийкою або малою кількістю лушпиння. Зберігати його краще в ящиках, що вміщають близько 20 кг овочів або насипом шаром не більше 30 см або в сітках.

Як зберігати часник взимку

Його зберігають також, як і цибуля, тільки коріння часнику трохи обпалюють над вогнем. Також можна зберігати часник, вмочивши його головки в парафін, але так, щоб стебло міг дихати. Можна зберігати його шарами, пересипавши сіллю.

Як зберігати хрін взимку

Найкраще зберігати його в дерев’яних ящиках з піском. Для цього засипають шар сухого піску товщиною 8 см і укладають на ньому корені хрону на невеликій відстані один від одного. Потім їх засипають шаром піску 4 см і укладають ще один шар коренів. Так можна укласти 2-3 шари, а потім насипати зверху шар піску 8 см.

Як зберігати квасолю взимку

Очищену від стручків квасоля обробляють в соляному розчині для виведення жучків, потім ретельно просушують і засипають у скляні банки. Можна додати в ємності з квасолею зубчики часнику або насіння кропу.

Як зберігати моркву взимку

Оптимальними умовами для зберігання моркви є температура повітря +1 градус і вологість близько 90%.

При зберіганні температура в погребі повинна бути близькою до нуля, але завжди позитивною, оскільки морква чутлива до підмерзання і після відтавання досить швидко приходить в непридатність. Не бажано і перевищення температури понад 4 градусів, оскільки морква почне проростати. Якщо в приміщення зберігання моркви не надходить кисень, то можна зупинити процес проростання і розвитку гниття за допомогою углексілоти, але слід пам’ятати, що її надмірна кількість може негативно позначатися на коренеплодах і приводити до розкладання пектинів моркви.

Після збору врожаю з коренеплодів видаляють бадилля і залишають їх відлежуватися 10-14 днів при температурі 10-14 градусів. Це дозволяє виявити зіпсовану морква і видалити її із загальної маси.Потім морквину занурюють на 29 хвилин у слабкий розчин марганцівки.

У дерев’яні ящики засипають шар сухого піску і укладають на ньому коренеплоди з проміжків, далі засипають шаром піску 4 см і так укладають ще 1-2 шари, зверху засипавши морква товстим шаром піску.

Можна зберігати моркву і щільних поліетиленових мішках по 50 кг. При цьому зав’язувати мішки не треба, щоб не утворювався конденсат.

Існує також старий спосіб зберігання моркви у вологому піску з додаванням крейди. При цьому важливо, щоб коренеплоди в зовнішньому шарі були розташовані головкою назовні. Морквину різних сортів краще зберігати окремо.

Якщо в погребі чи підвалі зберігати моркву можливості немає, то можна скласти її в коробки, пересипати піском і залишити в коморі.