Як замінити стільницю

Заміна стільниці необхідна в тому випадку , якщо стара поверхню кухонних меблів вийшла з ладу або втратила привабливий вигляд. Кухонні стільниці піддаються різним навантажень і впливів: на них ставлять гаряче , заливають водою, ріжуть овочі, рубають м’ясо і т.д. До того ж біля плити стільниця постійно піддається нагріванню , що несприятливо позначається на будь-якому матеріалі , будь то дерево або пластик. Якщо явно помітно , що стільницю необхідно замінити , не варто купувати новий кухонний гарнітур , можна обійтися установкою нової стільниці .
zamina stol0 300x206 Як замінити стільницюНайпростішим матеріалом для нової стільниці є ДСП, покрита багатошаровим зносостійким пластиком. Передній край у стільниці округляється, пластику надається потрібна форма, і він з’єднується з округленим краєм плити ДСП. Можна придбати вже готову стільницю, зазвичай вони продаються у вигляді заготовок різної довжини (2 або 3 метри).
zamina stol 300x206 Як замінити стільницюДля заміни стільниці необхідні: нова стільниця, викрутка, рулетка з олівцем, затискачі, шурупи, силіконовий герметик і шприц-дозатор, накладки для обробки кутів. З інструментів знадобляться: лобзик, дискова пилка, електродриль зі спіральними свердлами, фрезерний верстат і кутове лекало (можна ці роботи провести в майстерні по дереву)

Заміна стільниці своїми руками

  • zamina stol1 300x206 Як замінити стільницюЯкщо в стару стільницю вмонтована мийка або вбудована плита, необхідно від’єднати всі комунікації, розтиснути затискачі і витягнути плиту або мийку. Потім відкручуємо шурупи , що прикріплюють стільницю до тумбочки. Ці шурупи можна зберегти для подальшого застосування.
  • Знімаємо стільницю з тумбочок кухонного гарнітура. Стільниця може бути складовою або суцільний . Зі стін в місцях прикріплення стільниці видаляємо залишки старого герметика.
  • За зразком старої стільниці розмічаємо на аркуші обраного матеріалу контури стільниці , наносимо всі вирізи і вигини . Стільницю укладаємо нижньою стороною вгору на стіл або верстак таким чином , щоб між майбутніми вирізами і столом був зазор. У кожному кутку контуру стільниці просвердлюємо отвір для полегшення вирізання лобзиком.
  • Вставляємо лезо лобзика в підготовлений отвір і робимо виріз.
  • Притискаємо за допомогою струбцини або затиску до зворотної сторони стільниці напрямну планку і обрізаємо деталь по довжині. Зовнішні краї стільниці закриваємо металевою накладкою , використовуваної для обробки кутів.
  • Встановлюємо стільницю на місце і прикручуємо її шурупами або іншим кріпленням. У разі , якщо стільниця складова , то її частини з’єднуємо металевою накладкою. Кутовий стик між стільницею і стіною заповнюємо силіконовим герметиком з шприца – дозатора. Для обробки стику між суміжними деталями в кутку кріпимо спеціальну металеву накладку складної форми , що закриває щілину між прямим боковим краєм однієї тумбочки і округленим переднім краєм іншій секції. Більш складні методи вимагають застосування фрезерного верстата.