Як замінити скло в склопакеті

Багато хто вважає, що замінити скло в склопакеті є нездійсненним для неспеціалістів завданням, і що довірити цю справу можна тільки представникам спеціалізується на установці вікон фірмі. Насправді це твердження не зовсім вірно. Заміна склопакета вимагає уважності і акуратності, але в результаті самостійного виконання робіт можна отримати потрібний результат, і вікно буде служити Вам ще довгі роки.

Виконуючи заміну скла у вікні , слід ознайомитися з технологією здійснення монтажних робіт, а також вивчити конструкцію самого склопакета.

ustanovka sklopaket 199x300 Як замінити скло в склопакетіСклопакетом називається конструкція їх двох або більше скло, об’єднаних герметичній рамою (обоймою). Порожнини між стеклами заповнюють ретельно висушеним повітрям і інертним газом, що запобігає утворенню конденсату і запотівання вікон в холодну пору року. Склопакети останнім часом стали дуже популярні, і їх застосовують як для громадських, так і для житлових будинків. Настільки широке поширення вони одержали завдяки своїм експлуатаційним якостям – зручності монтажу, різноманітності розмірів і форм, герметичності, гарним показникам тепло-і звукоізоляції. Протяги. Втрати тепла, шум з вулиці – всі ці проблеми вирішуються установкою вікон зі склопакетами. Головною умовою якісної і довгої служби таких вікон є їх правильний монтаж і дотримання всіх необхідних норм.

Незважаючи на більший термін служби і існування особливо міцних скло (наприклад, триплекс – кілька склеєних стекол з різними захисними плівками), пластикові вікна також не вічні і можуть вийти зі ладу. Деякі вважають, що склопакети тріскаються або лопаються після закінчення терміну гарантії, але це не так. Причиною виходу склопакета з ладу може бути постріл зі зброї, сильний удар, пожежа та інші подібні ситуації, коли не вистоять і звичайні вікна. Також іноді скла в склопакетах можуть тріскатися через усадки будинків.

У разі виходу з ладу склопакета можна викликати майстра, який проведе заміну конструкції. Природно, все це вимагатиме оплати, причому чималою. Також можна спробувати провести заміну склопакета самостійно, тим більше, що при вивченні необхідної інформації та певному досвіді, зробити це під силу і господареві будинку. Для цього необхідно купити запасне скло (склопакет) і встановити його своїми силами.

При самостійному монтажі склопакетів важливо дотримуватися послідовність дій. При знятті штапика важливо не зіпсувати його. Потім слід ретельно відновити первинну форму стулки вікна. Навіть незначні викривлення геометричної форми рами вікна можуть призвести до осідання стулки або руйнування цілісності склопакета – він може лопнути.

Правильна заміна скла в металлопластиковом вікні можливо тільки із застосуванням дистанційних прокладок. Також слід розуміти, що заміна скла у вікні з ПВХ передбачає повну заміну склопакета (тобто частини із стеклами в рамці). Навіть така заміна обійдеться Вам дешевше монтажу всього вікна в цілому.

Заміна скла в склопакеті

  1. Для початку необхідно демонтувати пошкоджений склопакет і уважно, до міліметра, заміряють його ширину, довжину і товщину.При роботі з розбитим склопакетом треба використовувати засоби захисту для очей і відкритих ділянок шкіри – окуляри та рукавички.
  2. Потім слід приготувати необхідні інструменти. Пригадується стамеска, жорсткий шпатель, гумовий молоток (киянка) або інший подібний інструмент (він знадобиться для витягування склопакета).
  3. Стамеску або міцний шпатель вставляють у зазор між штапиком і рамою і легким ударом киянки збільшують щілину, тим самим розкриваючи штапик. Всі інші штапики знімають подібним чином і потім витягують склопакет.
  4. Заміна скла в металлопластиковом вікні повинна проходити з використанням регулювальних рихтувальних пластин з пластику. якщо вікно не відкривається, то пластини встановлюють тільки знизу, а якщо це стулка,, то треба встановити пластини в дух кутах з відступом 10 см.
  5. Потім роблять регулювання стулки вікна шляхом підкладання рихтувальних пластин в декількох місцях – внизу вікна з боку петлі і вгорі – по діагоналі від нижньої петлі вікна. На нижній фальц також треба підкласти прокладки (в тій кількості, яка відповідає даному типу вікна).
  6. Далі проводять установку скла на кріплення, конструкція яких може відрізнятися в залежності від типу вікна і його виробника. Хоча на перший погляд все металопластикові вікна схожі, у кожної фірми-виробника є свої хитрощі.
  7. Скло монтують на підкладки і закріплюють його у фальці. При цьому дуже важливо не зашкодить ущільнювач навколо рамки склопакета.
  8. Після цього по периметру склопакета встановлюють притискні планки та ущільнювачі і тим самим фіксують скло. На цьому етапі установка скла в склопакеті завершена.