Як замінити підвіконня

Як правило, підвіконня встановлюють разом з вікнами, оскільки їх монтаж передбачає ретельну герметизацію, а для цього треба обробляти всю конструкцію в цілому. Але іноді після перепланувань або ремонту підвіконня міняють на інші, наприклад, більш широкі, щоб можна було його прикрасити квітами або навпаки, вузькі. У цьому випадку необхідно акуратно демонтувати старий підвіконня і встановити нове полотно.

pidvikon 300x241 Як замінити підвіконняЩе одна причина установки нового підвіконня – це заміна старих дерев’яних або бетонних конструкцій. Буває так, що вікно ще міцне і міняти його немає необхідності, а от стан підвіконня залишає бажати кращого. Бетонні та дерев’яні підвіконня треба часто фарбувати, оскільки за підвищеної вологості і перепадів температури фарба швидко тріскається і облущується. Підвіконня з ПВХ більш практичні – їх не треба фарбувати, вони легко миються і чистяться.

Роботи по заміні підвіконь досить брудні, тому краще робити їх перед ремонтом або генеральним прибиранням кімнати, щоб уникнути запилення поверхонь.

Перед самостійною установкою підвіконня необхідно визначитися з його матеріалом.

pidvikon1 300x200 Як замінити підвіконняЗараз зустрічаються різноманітні варіанти, навіть такі екзотичні як гранітні плити.

Практичним і недорогим варіантом є підвіконня з ПВХ, але вони не дуже екологічні, і тому їх частіше вибирають для офісних приміщень.

Якщо говорити про ДСП або МДФ, то такі поверхні довговічні і красиво виглядають, але найменше пошкодження зовнішнього шару призведе до набухання, оскільки внутрішні шари цих матеріалів бояться вологи.

Відмінним варіантом є підвіконня з цільного масиву дерева або штучного каменю, але такі варіанти не всім по кишені.

Також необхідно правильно вибирати розміри нового підвіконня: ширину беруть по необхідності, а от довжина повинні бути трохи більше, ніж у вікна.

Установка підвіконня

 • Старий підвіконня можна демонтувати за допомогою зубила, скарпелі або ж перфоратора, якими в торцях видаляють цементний розчин. Потім старе підвіконня підбивають кількома ударами і витягують.
 • Звільнене місце очищають від залишків розчину, будівельного сміття і пилу, і приміряють нове полотно, а при необхідності його вирівнюють.
 • З обох торців підвіконня вирізають необхідні частини для точної підгонки до прорізу вікна. Важливо, щоб не залишалося зазорів біля стіни, але для монтажу треба залишити місце (для вирівнювання по рівню). Можна вирізати нову плиту підвіконня за зразком старого полотна.
 • При використанні підвіконь з МДФ, ДСП або дерев’яного масиву, то необроблені торці покривають герметиком для підвищення вологонепроникності.
 • Якщо висота старого підвіконня більше висоти нового, то можна зробити на підвіконної ніші цементну стяжку на потрібну висоту, на яку потім буде кріпитися полотно нового підвіконня.
 • Для установки підвіконня використовують монтажну піну, яку наносять поздовжніми смужками. Першу смужку наносять біля самого вікна (це буде також додаткову захисту від холоду), далі смужки наносять на будь-якій відстані.
 • Якщо підвіконня встановлюється на дерев’яні бруски, то між ними наноситься монтажна піна, а потім встановлюється стільниця. Задні і бічні штроби також запінюються монтажною піною.
 • Далі підвіконня вирівнюється за рівнем і від нього робиться наголос до верхньої частини отвору вікна. При застиганні монтажна піна розширюється і цей зазор не дасть їй порушити вирівнювання по рівню.
 • На підвіконня встановлюють розпірний вантаж і запінюється полотно знизу.
 • Після застигання (на це зазвичай іде 24 години) зрізають надлишки монтажної піни, а стики між віконною рамою і підвіконням треба закрити силіконовим герметиком.
 • При роботі з монтажною піною слід дотримувати акуратність, оскільки її дуже важко очистити. Якщо піна потрапила на підвіконня, то не слід зчищати її ножем або іншим гострим предметом, краще використовувати хімічні речовини.