Як заховати труби опалення

yak zakryt truby gipsokartonom 300x225 Як заховати труби опаленняУ всіх квартирах старої споруди в системах опалення використовуються металеві труби, як правило, пофарбовані в колір стін. Така конструкція досить помітна, тому в сучасному дизайні квартир намагаються заховати труби опалення. Зробити це можна кількома способами, причому всі вони досить прості і вимагають мінімальних трудовитрат.

Вибір методу маскування труб опалення залежить багато в чому від стилю інтер’єру. Наприклад, якщо простежує стиль бароко, то можна задекорувати труби за допомогою ліпнини або накладок у вигляді колони. Якщо стиль мінімалістичний, то краще зробити простий короб з гіпсокартону і пофарбувати його в тон стін. Також можна вийти з ситуації, застосувавши стінові панелі, які послужать щитом і дозволять заховати всі комунікації. Способів багато, тому підібрати оптимальний не складе труднощів.

Особливості труб

Вибір методу маскування труб опалення залежить ще й від характеристик самої труби. Наприклад, якщо труба мідна, то вона по-іншому, ніж сталева або металлопластиковая, реагує не перепади температур і її маскувати можна різними способами. А ось металопластикові труби не надто міцні, і при ретельній ізоляції й маскуванню можливі труднощі усунення протікання.

Також труби можуть по-різному монтуватися – вертикально, горизонтально, з перемичками і т.д. Буває й так, що для маскування труб опалення доводиться ставити захисний екран на всю стіну. У будь-якому випадку при сумнівах у виборі способу і матеріалів для приховування опалювальних труб краще проконсультуватися з фахівцями з опалення.

Маскування труб гіпсокартоном

yak zakryt truby gipsokartonom1 223x300 Як заховати труби опаленняЦей будівельний матеріал дозволяє споруджувати конструкції будь-якої форми і розмірів. У разі необхідності можна отримати швидкий доступ до труб і з’єднанням, а також легше проводити планові ремонти. До того ж гіпсокартон має доступну ціну, легкий у монтажі і обробці. Короб з бетону набагато простіше і швидше побудувати, ніж з цегли, наприклад.Зараз для гіпоскартона конструкцій у продажу є спеціальні люки і дверці, які забезпечують легкий доступ до труб.

Перед спорудою короба з гіпсокартону для труб опалення слід провести діагностику цих самих труб – перевірити стан поверхні і з’єднань, виявити дефекти і провести при необхідності провести ремонт. 
Для подстарховкі слід додатково захистити труби гідроізоляційної оболонкою. Для цього можна використовувати труби зі спіненого м’якого поліетилену, які розрізають уздовж, щільно обжимают трубу, а місця розрізів і стиків проклеюють скотчем.

Далі споруджують каркас під гіпоскартона конструкцію. Для цього використовують стандартні оцинковані профілі для гіпсокартону, а в якості кріплення застосовують дюбелі і шурупи, а також саморізи для металу. При бажанні або для економії коштів каркас можна зробити з дерев’яних рейок, але якщо короб перебуватиме в сирому приміщенні, то рейки треба заздалегідь обробити антисептиком і вологозахисної просоченням (наприклад, оліфою).

Готову конструкцію обшивають гіпсокартоном (краще використовувати вологостійкий тип). Деталі кріплять саморізами по металу (для оцинкованих профілів) або саморізами для дерева (у разі дерев’яних брусків). Крок між кріпленням – 25-30 см.

Короб з гіпсокартону можна виконати і у вигляді античної колони, прикрасивши її поліуретанової ліпниною. Такий прийом можливий тільки у відповідних інтер’єрах – у стилі бароко, ренесанс і т.д.

Якщо ж оформлення виконане в стилі модерн, то можна виконати маскування з гіпсокартону у вигляді арки. Це простір можна використовувати з користю, якщо розбити його на кілька поличок.

Маскування труб опалення фальш-стіною

Іноді заховати труби за коробом з гіпсокартону не вдається, оскільки вони займають майже всю стіну, утворюючи складні переплетення. У цьому випадку можна спорудити фальш-стіну з гіпоскартона. Утворилося між підставою і даної конструкцією простір можна заповнити будь-яким звукоізоляційним простором або мінеральною ватою. У цьому випадку крім маскування труб опалення досягається ще й ефект шумоізоляції.

Така декоративна стінка займає деякий простір, але при вмілій обробці не буде виглядати громіздким і крім основного завдання (маскування труб) буде виконувати і додаткові функції. наприклад, в такій стіні можна зробити декоративні ніші, які можна використовувати для зберігання декоративних штучок, сувенірів і колекцій різних красивих дрібничок.

Як заховати труби опалення за стіновими панелями

У кухнях, санвузлах і коридорах для маскування труб опалення можна використовувати не тільки гіпсокартон, а й стінові панелі. Такі фальш-стіни монтуються дуже легко і коштують відносно недорого.

Якщо приховати треба труби, що йдуть до батарей опалення, то закривати їх краще перфорованими екранами, які пропускатимуть тепле повітря. Такі екрани продаються в будівельних магазинах, або ж їх можна зробити на замовлення в спеціалізованих майстернях або своїми руками.

Як заховати труби опалення за допомогою тканини

Якщо немає можливості застосувати один з вищеперелічених способів, то можна задрапірувати труби опалення тканиною. Наприклад, в туалеті труби, розташовані в ніші на задній стінці, можна прикрити ширмою з тканини. те ж саме треба зробити на кухні, але такі екрани повинні бути знімними, щоб їх можна було зняти і почистити або попрати. У житлових приміщеннях труби, розташовані біля вікна, прикривають щільними шторами.

Інші методи маскування опалювальних труб

Іноді труби ховають за предметами меблів – полками, стелажами, навісними шафками. У цьому випадку слід розуміти, що при необхідності доступу до труби, необхідно буде знімати полицю або стелаж.

Також можна приховати труби, об’єднавши їх з яким-небудь елементів інтер’єру. Наприклад, в спальні або в дитячій можна прикрасити трубу, зробивши її частиною намальованого дерева. Можна взагалі не ховати трубу, а покрити її красивою фарбою (золотистої, бронзової, сріблястою, наприклад).

Варіантів того, як приховати труби опалення, дуже багато, і потім кожен може вибрати для себе оптимальний варіант, виходячи з фінансових можливостей і наявності вільного часу.