Як з’єднувати пластикові труби

Зараз багато хто при ремонті використовують поліпропіленові труби, і в зв’язку з цим виникає питання, як з’єднувати пластикові труби. Для цих робіт використовують два методи – спосіб поліфузного зварювання і зварювання електрофітінгом. При першому варіанті використовують звичайні фітинги і з’єднання, а в другому – спеціальні електрофітінгі.Розглянемо особливості і технологію першого способу.

Для зварювання поліпропіленових труб необхідні наступні інструменти:

 • Електрозварювальний апарат для зварювання поліфузной методом з насадками необхідного розміру;
 • Спеціальний різак або ножиці, іноді необхідна пилка по металу;
 • Гострий ніж з коротким лезом;
 • Контактний термометр;
 • Ганчірка з будь-якого несинтетичного матеріалу;
 • Метрів і маркер;
 • Спирт;
 • Для зварювання великих труб (понад 50 мм) необхідно монтажне засіб для зварювання та шабер;
 • Обрізне пристосування трубопроводу.

Підготовка до робіт

Для початку готують інструмент. До зварювальної машині щільно кріплять що нагрівають насадки за допомогою гвинтів. Потім регулятором на зварювальної машині встановлюють температуру близько 250-270 градусів і включають її в мережу. Час нагрівання зварювальної машини залежить від навколишнього середовища. Для того, щоб тефлон в нагрітому стані не зіпсувався забруднення, що залишилися від попередньої зварювання, видаляють ганчіркою їх бавовняного матеріалу. За допомогою контактного термометра і LED – діода встановлюють, що досягнута необхідна температура, і можна починати роботу зі зварювальним апаратом. Контактний термометр використовується для доведення температури до 260 градусів. Потім пару раз зрізають пробний відрізок труби, перевіряючи роботу різака або спеціальних ножиць. Якщо інструмент недостатньо заточений, то при зрізі може виникнути западина зовнішнього діаметра труби. Цей дефект усувається заточуванням інструменту .

Що стосується матеріалу, то перед роботою його необхідно переглянути та перевірити наявність дефектів. Необхідно перевірити функціональність закривають деталей, проконтролювати різьбу, з’єднавши дві відповідні деталі, а також перевірити, щоб у деталей була прослаблена стінка. Зварювати штуцери і деталі, що входять до їх складу очищають і знежирюють (наприклад, спеціальними очисними серветками). Фітинги надягають на оправлення і перевіряють, чи не занадто вільно вони сидять. Фітинги, вільно хитаються на оправці, видаляють.

Як з’єднувати пластикові труби

polipropilenovye truby Як зєднувати пластикові труби

polipropilenovye truby1 Як зєднувати пластикові труби

  1. Спочатку відміряють і відрізають трубу необхідної довжини. Якщо використовується пилка по металу, то краю труби очищаються від задирок гострим ножем. При використанні труб з алюмінієвим прошарком за допомогою обрізного пристрої усувають верхній пластиковий та середній алюмінієвий шари на довжину входу в муфту фітинга, а потім працюють з нею так само, як і з цельнопластіковие трубою.
  2. Потім ножем або спеціальним пристосуванням знімають фаску – скошують по кутом 30-45 градусів зовнішній край труби – з того краю, який призначений для нагрівання.Це обов’язково роблять для діаметрів труб більше 40 мм. Дана процедура допомагає уникнути задирки матеріалу при вставці кінця труби в фітінг.
  3. Для зварювання великих труб (понад 40 мм) важливо контролювати їх овальність і необхідно очистити окислений шар товщиною близько 0,1 мм на довжині з’єднання. Цей окислений шар погано позначається на якості зварювання пластикових труб.
  4. На трубі відзначають маркером або фломастером довжину її з’єднання з фітінгом, виходячи з глибини муфти цього фітинга.Також слід враховувати, що кінець труби не повинен вдвигаться до упору всередину муфти фітинга. При цьому треба залишити щілину шириною 1 мм для того, щоб уникнути звуження проходу пластикової труби на сполучному місці.
  5. 5. Після цього позначають місце з’єднання на фітингу і трубі щоб уникнути поворотів труби відносно фітинга після з’єднання їх разом. Можна використовувати позначки для монтажу на фітингах.
  6. Потім поверхні для зварювання очищаються і обезжирюються. Знежирення в даному випадку необхідно, так як без нього може не відбутися якісне з’єднання сполучених поверхонь. Після цього можна перейти безпосередньо до процесу нагрівання.
  7. Спочатку на нагріту насадку зварювального апарату надягають фітінг з більш товстими стінками, ніж у труби. Він відповідно і довше нагрівається. Також необхідно перевірити, як він сидить на насадці – чи не занадто вільно. Якщо він нерівномірно прилягає в насадці, то його краще не використовувати, оскільки відбуватиметься нерівномірне нагрівання і зварювання НЕ буде якісною. Потім на нагріту насадку апарату надягають трубу і також перевіряють щільність її нагрівання.
  8. Обидві частини з’єднання нагрівають протягом необхідного часу. Нагрівання починається з моменту, коли і фітінг, і труба надіті по всій зазначеної довжині на нагрівальну насадку. Якщо вони погано закріплені на насадці, то можливий проворот обох деталей десь на 10 градусів перед тим, як вони будуть надіті на необхідну довжину.
  9. Після закінчення нагрівання фітінг і трубу знімають з насадки і з’єднують їх рівномірним рухом без проворота, насаджуючи трубу на фітінг по все глибині, до позначки. Свіжий шов в місці з’єднання фіксують протягом 20-30 секунд до повного охолодження шва, після якого труба вже не вийде з фітинга, а той, у свою чергу не змінить становище стосовно трубі.
  10. Якщо необхідно з’єднати пластикові труби діаметром до 40 міліметрів, то проводять їх зварювання вручну. Труби діаметром починаючи з 50 мм рекомендується з’єднувати методом зварювання за допомогою спеціального монтажного пристосування для дотриманні їх співвісності, а також для забезпечення необхідного тиску.