Як вивести грибок

Якщо в будинку підвищено рівень вологості або погана теплоізоляція, то рано чи пізно постане питання про те, як вивести грибок. Характерні темні плями цвілі (грибка) з’являються найчастіше на кухні, у ванній і в місцях стиків зовнішніх плит. У приміщенні з’являється запах цвілі, який дуже схожий на запах гнилі.

Для запобігання появи грибка всі ремонтні роботи слід проводити тільки в теплий період року і в суху погоду, а також треба ретельно просушувати оброблювані поверхні тепловентилятором або спеціальним будівельним феном.

Серед засобів для боротьби з цвіллю, пропонованих в магазині, найчастіше пропонують осушувачі повітря, але використовувати їх раніше, ніж буде усунена причина появи зайвої вологості і сам грибок, не доцільно. Причинами появи грибка у багатьох випадках є погана вентиляція або підвищена вологість – от з них то і треба починати.

Багато хто думає, що грибок – це не так вже й страшно, але крім шкоди для будівельних матеріалів і неохайного зовнішнього вигляду він шкідливий для здоров’я людини. Грибок може викликати наступні захворювання:

 • Алергії різного роду, причому роздратування може виникати і на сам грибок і на інші речовини. Можуть з’явитися алергічні риніти, астми і т.д.
 • Мікози (безпосереднє зараження грибком) – це можуть бути кандидози, аспергільоз і т.д.
 • Розвиток злоякісних пухлин і лейкозів також можливо через канцерогенної дії грибка.
 • Суперінфекції – через ослаблення організму грибами імунітеті стає ослабленим і тому з’являються інші інфекції – вірусного та бактеріального характеру.

gribokhata Як вивести грибок

Причини появи грибка

При особливих умовах грибок може почати активно розвиватися і незабаром вразить великі площі. Ось причини, сприятливі для розвитку грибка:

 • Відсутність прямих сонячних променів
 • Високий рівень вологості
 • Особливий температурний режим (приблизно 20 градусів за Цельсієм)
 • Погана робота вентиляції або її відсутність.

Як усунути грибок

Для повної і остаточної перемоги над грибком необхідно виконати ряд заходів. Почати слід з визначення причини. Найчастіше це мокрі стіни або погана вентиляція. Ситуацію з циркуляцією повітря можна виправити, якщо встановити додатковий або більш потужний вентилятор або ж прочистив вентиляційний коридор. А от прибрати грибок зі стін трохи складніше.

Раніше використовували такі перевірені часом методи, як побілка поверхонь з використанням канцелярського клею і мідного купоросу, але зараз існують набагато більш ефективні методи.

Зараз технологія виведення грибка виглядає коротенько так:

 1. Визначення і усунення причини проникнення зайвої вологи і відновлення ізоляційного шару в цьому місці
 2. Ретельне просушування зараженого місця з метою запобігання поширення спор.
 3. Виведення грибка і попередження його подальшого появи.

Якщо з першим пунктом все більш менш ясно, то на другому і третьому зупинимося більш детально.

  • Спочатку місце на стіні, постраждале від грибка, очищають від штукатурки або знімають всі покриття – шпалери, тканину, дерев’яні панелі і т.д. У штукатурці грибок поширюється особливо добре – він пронизує її шар тонкими нитками своєї грибниці і руйнує матеріал покриття. Саме тому штукатурку зі стін треба знімати повністю, навіть якщо на вигляд поверхня не постраждала. Необхідно зчистити поверхні до бетону і навіть зачистити пухкий шар основи стіни за допомогою металевого шпателя або твердої щітки з дроту. Справа в тому, що грибок має властивість вражати не тільки оштукатурені поверхні, але і сама підстава. І якщо очистити тільки покриття стіни, її поверхню, то надалі цвіль з’явиться знову, і вивести її буде ще важче.Уражена штукатурка та інші матеріали стають пухкими і счищаются дуже легко. 
   Також можна обробити стіни спеціальним складом для видалення залишків цементу і штукатурки. Це видалить і залишки зараженого цементного розчину, і звільнить пори цегли або панелей для подальшої обробки спецскладом.
  • Наступний етап – це ретельна просушка поверхонь. Існує кілька методів виконання цих робіт, але надійніше всього обробити уражені ділянки або навіть всю стіну за допомогою паяльної лампи. Це не тільки просушить поверхню, але і знищить спори грибка. Чим ретельніше просушена і знезаражена поверхню, тим менше шансів у грибка з’явитися знову.
  • Далі стіни обробляють спеціальними протигрибковими складами або іншими засобами, що знищують цвіль, наприклад, 10%-ним розчином мідного купоросу або розчином формаліну (0,25 літра 40%-ного формаліну розбавляють 10 літрами води). Можна також придбати в магазинах спеціальні склади для видалення грибка.Зазвичай їх розводять у воді в пропорціях, зазначених на етикетці кошти, а потім наносять на стіни за допомогою валика або кисті.Кошти ці наносять не тільки на уражені грибком місця, а й на всю іншу стіну. До речі, крім грибка антисептичні засоби також успішно борються з лишайниками, мохами, різними водоростями і іншими збудниками бактеріального типу.
 • Окрім засобів від грибка на стіни також наносять антисептичну грунтовку, яка знепилюють поверхні й поліпшує зчеплення стін зі штукатуркою або цементним розчином. Також стіни обробляють гідроізоляційним складом, які попереджає появу на штукатурці грибка або цвілі.
 • Потім стіну обробляють відповідним грунтом і покривають шаром штукатурки. Зверху можна нанести ще теплоізоляційну фарбу, а потім прошпаклевать стіну і ще раз покрити універсальним грунтом. Тільки після цього можна приступати до подальшого покриттю стін оздоблювальним матеріалом – поклейки шпалер, нанесення декоративної штукатурки або фарбування. Слід пам’ятати, що всі шари, що наносяться на стіну повинні ретельно просушуватись.