Як вирізати кут плінтуса

Плінтуси є обов’язковим елементом оздоблення приміщень. Ці деталі надають ремонту закінчений вигляд, вони поділяють стіни і підлоги, а також приховують можливі огріхи укладання підлогового покриття або обклеювання шпалер. Раніше повсюдно були поширені дерев’яні плінтуси, які під час ремонту, як правило, не змінювали, а тільки покривали новим шаром фарби. Зараз же у продажу можна знайти не тільки дерев’яні плінтуси, а й пластикові або пінопластові. Незалежно від матеріалу всі плінтуси продаються у вигляді планок певної довжини (від півтора метрів) і тому під час їх монтажу виникає потреба в підрізці торців і кутів.

При ремонті квартири заміна плінтусів зазвичай проводиться своїми руками, оскільки робота ця нескладна і платити гроші за неї не обов’язково. Дійсно, вирізати зовнішній чи внутрішній кут плінтуса під силу будь-якому господареві, причому способів як це зробити, існує чимало. І зовнішні і зовнішні кути вимагають підрізування плінтусів на кут 45 градусів.

Інструмент для запилювання
Зараз плінтуси випускаються з дерева, пластику, пінопласту, деревної стружки, і тому важливо вибрати відповідний для кожного типу інструмент. Так, для пінопластових виробів більше підходить монтажний (будівельний) ніж, пластикові плінтуси і з покриттям шпоною ріжуть ножівкою по металу, а для дерев’яних плінтусів використовують ножівку по дереву з дрібними зубчиками.

kut Як вирізати кут плінтусаЗапилювання плінтуса за допомогою стусла

При великому обсязі робіт, а також для професійних ремонтників актуально буде використання для підрізання кутів плінтусів спеціального пристосування – стусла. Цей столярний інструмент дозволяє підрізати планки під різними кутами, але в основному використовують 45 градусів. Стуслі можна купити в будівельному магазині або ж зробити це нескладне пристосування своїми руками. Стуслі можна застосовувати не тільки для запилювання підлогових плінтусів, але і стельових багетів.
Стіслі встановлюють на робочий стіл або верстак. У нього вкладають плінтус так, щоб обріза ¹ край планки підійшов до прорізи стусла під потрібним градусом. Далі плінтус щільно фіксують у стусел, щоб запобігти зсуву, в проріз пристосування вставляють ножівку і запилюють планку під кутом 45 градусів або іншим необхідним. Зрізи при такому методі підрізування виходять точно під потрібним градусом і рівними.

Запилювання кутів плінтуса за допомогою розмітки

Коли стусла під рукою немає або вимагається підрізати невелику кількість плінтусів, використовують розмітку. Для цього необхідні лінійка, транспортир і олівець. На плінтусі заміряють ширину, відкладають цей розмір від торця по довжині, а потім проводять лінію від вершини кута до зазначеної точки. Далі по цій лінії розмітки ножівкою запилюють плінтус, намагаючись не відхиляти ріжучий інструмент. Якщо діяти не поспішаючи і акуратно, то можна виконати кути плінтуса досить рівно і точно.

Запилювання плінтуса «на око»
Цей метод використовується в крайніх випадках, оскільки дає найменшу точність. У цьому випадку плінтус закріплюють на столі і верстаті. Бажано використовувати струбцину або інші затискачі, щоб плінтус не зрушив. Після цього «на око» визначають кут 45 градусів і починають запилювати ножівкою. Другу відповідну частину плінтуса необхідно буде відрізати за місцем. Приміряючи до вже відрізаному «на око» кутку.
Якщо підрізаються плінтуси складної форми, то необхідно проміряти кути всіх з’єднань. При необхідності краю відрізаних планок плінтусів обробляють шліфувальним папером. Перед монтажем плінтуса необхідно перевірити прилягання кутів і відсутності великих зазорів. Дрібні щілини можна приховати готовими куточками (зовнішніми і зовнішніми).