Як виготовити світломузику

musiccolor 225x300 Як виготовити світломузикуЗараз молодь вважає за краще ходити в нічні клуби і дискотеки, але є й ті, які вважають за краще домашні веселощі в перевіреної компанії друзів. Саме в цьому випадку стане в нагоді світломузика, зроблена своїми руками. Танцювати під світломузику набагато приємніше, оскільки вона створює святковий настрій і підтримує ритм музики. На просторах інтернету можна знайти чимало схем світломузики, але в даній статті ми пропонуємо вам нескладний варіант, який зможе виготовити навіть людина без пізнань в області електроніки. Схема даної світломузики проста, а для її виготовлення навряд чи знадобиться більше години.

Що треба для виготовлення світломузики

 • Кабель 3,5 від навушників
 • Адаптер на 12 вольт (можна застосувати батарейку)
 • Транзистор КТ817
 • Світлодіод 5 мм (кольори і кількість кожен вибирає за своїм розсудом)
 • Оргскло (плексиглас) розміром приблизно з аркуш паперу А4.
 • Термопістолет
 • Паяльник
 • Дрібнозернистий наждачний папір

Як виготовити світломузику
musiccolor1 Як виготовити світломузику

 1. Короб світломузики буде прямокутним. Необхідно визначитися з розмірами і розмітити деталі на аркуші оргскла.
 2. Вирізують деталі. У даному випадку це 2 пластини розміром 5х5 см і 4 пластини розміром 5х15 см. Вирізати пластини треба акуратно, щоб не було перекосів або нерівних ліній, які будуть помітні.
 3. У пластині, яка буде задньою стінкою корпусу світломузики, просвердлюють два отвори – одне з них буде використовуватися для гнізда живлення, а через друге пройде кабель від навушників.
 4. Готові деталі короби очищають від пилу.
 5. Для більш ефектного вигляду короб можна зробити матовим. Для цього використовують дрібнозернистий наждачний папір, яким обробляють всі стінки короба.
 6. Таким же чином можна зробити  і над  лінзами світлодіодів. 
 7. Далі збирають короб, з’єднавши його деталі за допомогою клею і термопістолета.
 8. Потім переходять до розрахунків електросхеми. Необхідно почитати, скільки треба світлодіодів. Для цього вихідна робоча напруга ділять на номінальну робочу напругу одного світлодіода і отримують потрібне число світлодіодів. Так, в даному прикладі 12В/3В = 4 шт.
 9. Важливо враховувати, що світлодіоди, наявні в продажі, можуть відрізнятися не тільки кольором, але і робочою напругою та струмом. Занадто потужні світлодіоди використовуватися в даному випадку не рекомендується. Крім цього, у наведеній схемі краще не застосовувати джерела живлення з напругою понад дванадцяти вольт.
 10. Після розрахунків можна приступити до обробки аудіопровода від навушників. Під його опліткою є три жили, дві з яких йдуть на правий і лівий канали, а третій – це загальний провід. У нашому випадку знадобляться тільки загальний провід і один з проводів каналів (наприклад, лівий).
 11. Далі приступають до складання схеми, яка показана на фото. На ній видно, як повинні з’єднуватися елементи.
 12. Перед початком робіт по збірці аудіокабель протягують в просвердлений на задній стінці дроти отвір.
 13. Всі елементи з’єднують між собою, орієнтуючись на зазначену схему, а після закінчення монтажу, перевіряють правильність складання. Щоб було легше орієнтуватися у схемі, наведемо деякі моменти: використовуються тільки дві жили аудіокабеля (загальний провід – він зазвичай йде без обплетення, а на схемі вказано жовтим кольором) і один з проводів каналів. При установці транзистора важливо не перегріти його паяльником і не переплутати висновки (К-колектор, Б – база, Е – емітер). Пам’ятайте, що світлодіоди також мають свою полярність і їх так само не можна плутати.
 14. Після підключення схеми необхідно перевірити її роботу, підключивши вихід аудіо до свого музичного пристрою і відрегулювавши гучність на потрібний рівень. При правильній схемі, можна закінчувати створення світломузики.
 15. Штекер живлення закріплюють за допомогою термопістолета, а також закривають короб верхньою пластиною і закріплюють її. Підключають пристрій до харчування, приєднують до музичного пристрою і тепер можна насолоджуватися улюбленою музикою у супроводі ритмічно миготливих вогників. Можна використовувати різні кольори діодів, щоб отримати ще кращий ефект.