Як вибрати тріммер

trimmer 300x300 Як вибрати тріммерДля власників власних будинків з присадибною ділянкою або дач часто стає актуальною стрижка трави на газонах або в саду, і тоді виникає питання, як вибрати тріммер.

Це пристрій спеціально призначений для стрижки газонів з травою від 8 сантиметрів або обрізки трави в різних важкодоступних місцях (біля бордюрів, парканів, під лавками і т.д.), які не можна обробити косою або газонокосаркою.

Тримери випускаються двох видів: бензинові та електричні. Кожен тип має свої плюси і мінуси, тому перед тим, як вибирати тріммер, слід ознайомитися з їх особливостями і принципом роботи.

Також вибір тієї чи іншої моделі цього садового пристосування залежить від фронту робіт.

Конструкція та характеристики тріммерів

Головною частиною будь-якого подібного пристрою є ріжуча частина. Вона може бути виконана у вигляді нейлонової волосіні, пластикових або сталевих ножів, а також пильних дисків. Іноді модель тріммера може оснащуватися і волосінню і ріжучими ножами. Вага тріммера коливається в межах 2,5-7 кілограм, а ширина покосу становить від 25 до 40 сантиметрів.

Основна відмінність тримерів – в типі їх приводу. Він може бути бензиновим або електричним. У бензинових моделях встановлені двигуни внутрішнього згорання (двотактні або чотиритактні), які приводять в дію ріжучі ножі. Електричні моделі за допомогою шнура під’єднуються до електромережі або ж працюють від акумуляторів.

У елетротріммерах найчастіше зустрічається ріжуча частина у вигляді волосіні, намотаною на котушку. Подача волосіні може бути:

  • Ручний – такий вид подачі вимагає зайвих зусиль, оскільки якщо під час роботи треба буде подовжити лісочку, доведеться зупиняти роботу тріммера.
  • Автоматичною – подача волосіні здійснюється разом із запуском двигуна.
  • Напівавтоматичною – така подача вимагає притискати головку тримера до землі, не перериваючи роботу.

Від товщини жилки безпосередньо залежить ефективність роботи тріммера – чим більше товщина, тим надійніше пристрій. Але все ж електротріммери з волосінню поступаються бензиновим пристроям з пластиковими або металевими ножами. Прилади з такими дисковими ножами придатні для великої кількості робіт, з їх допомогою можна навіть косити траву для домашніх тварин. При цьому моделі з пластиковими ножами поступаються металевим, оскільки пластик придатний тільки для обробки свіжої або сухої трави, а металеві ножі можуть впоратися навіть з обрізкою гілок на чагарнику.

На найбільш потужних моделях тріммерів встановлюється ріжуча частина, що складається з дискових пил. Ці тріммери можуть впоратися навіть з невеликими деревами, стовбур яких має діаметр до 20 см.

Що стосується потужності тріммера, то її вибір повинен грунтуватися на призначення пристрою. Моделі з потужним двигуном і міцним матеріалом ножів важать чимало, тому при виборі такого пристрою слід звертати увагу, щоб вага була якомога меншою щодо високої продуктивності.

Іноді на тріммера встановлюється пристрій у вигляді важелів, які міняють нахил головки приладу по відношенню до штанги. Також бувають моделі з додатковими роз’ємами для різних насадок, які можуть перетворити тріммер в пристрій для обрізки кущів, снігоприбиральну машину або міні-культиватор. Роз’єм для зняття насадок також дозволяє розбирати пристрій, що полегшує транспортування і догляд за тріммером.

Зручна довжина штанги дозволяє здійснювати різні види стрижки і дає можливість дістатися до важкодоступних місцях.

Електричні тріммери

trimmer 220v 209x300 Як вибрати тріммерЦі моделі найчастіше оснащені ріжучим пристроєм у вигляді волосіні. Вони більш легкі і компактні, видають менше шуму, ніж бензинові тріммери, але мають істотний недолік у вигляді прив’язки до джерела електроживлення, до того кабель мережевого живлення може потрапити під ніж, тому при роботі слід дотримуватися максимальної обережності. Ефективність тріммера в чому визначається видом ріжучого пристосування і потужністю двигуна, але орієнтовно працювати електротріммером без перерви можна до 20 хвилин, не більше.

Працюють електротріммери від мережі або від акумуляторів (в цьому випадку в комплект пристрою зазвичай входять плечові ремені). Двигун в них може бути розташований знизу або зверху. Останній тип тріммерів більш потужний. Низьке розташування приводу можна віднести до недоліків електротріммерів, адже це може призвести до короткого замикання під час різання мокрої трави. У зв’язку з цим при виборі краще звертати увагу на моделі з високим розташуванням двигуна – під самою рукояткою пристрою. Ці моделі, як правило, коштують дорожче звичайних електричних тримерів.

Електротріммери можуть мати і додаткові насадки, наприклад пилки або кущорізи. Також на моделі з літерами ЕВ або ES можна встановити замість ріжучої волосіні ніж-фрезу.

Бензинові тріммери

Такі пристрої оснащені бензиновими двигунами, які заправляються сумішшю бензину і масла (для двотактного мотора) або маслом і бензином окремо (для чотиритактного мотора). Бензинові тріммери важать більше і більше галасливі, але зате вони потужніші ніж електромоделі. Тріммери з чотиритактним двигуном володіють більшою потужністю і менш галасливі в порівнянні з двотактними. Також у комплект такого тріммера можуть входити насадки для обрізки сучків, культиватора або снігоприбирального пристрою.trimmer benza 300x199 Як вибрати тріммер

У середньому обсяг паливного бака в цих тримерів становить 0,5-1,5 літрів, і від цього параметра безпосередньо залежить вага пристрою.

Двигуни в бензинових тріммерів розташовані, в основному, зверху, але іноді мотор одягається на плечі працюючого.

Бензинові тріммери здатні працювати без перерви близько 45 хвилин.

Поради щодо вибору тріммера:

  • Для обрізки трави тільки у важкодоступних ділянках більше підійде найпростіший і малопотужний тріммер з мотором потужністю 250-500 Вт і ріжучої волосінню.
  • Для більш важких робіт, наприклад, обрізки чагарників і винограду, весняного формування крони дерев, потрібні моделі з ріжучими сталевими ножами або пильними дисками. Іноді бувають тріммери подібного плану з двома ручками для полегшення процесу роботи.
  • Для формування живоплотів, стрижки трав’янистих чагарників та інших подібних робіт вибирають тріммери з товстою ріжучою волосінню і потужність двигуна близько 1,25 Вт
  • Загалом, для трав’яних ділянок до трьох соток вибирають електротріммери, а для великих дільниць – бензинові моделі.