Як вибрати шпалери

Всі ті, хто робить у своїй квартирі ремонт, приділяють вибору шпалер велику увагу, адже стіни займають велику площу, а значить завжди на виду. Саме шпалери кидаються в очі при вході в приміщення.

shpalery 267x300 Як вибрати шпалериЗараз кожен може підібрати шпалери під будь-який стиль обробки, оскільки виробники постійно випускають колекції, що охоплюють всі стильові рішення. Різноманітні кольори, фактури, візерунки і т.д. постають перед покупцем в магазинах шпалер, і дуже часто таке розмаїття призводить до проблем вибору.

Відправлятися в магазин без підготовки дуже легковажно, адже така спонтанна покупка може виявитися невдалою. Шпалери треба вибирати ретельно і зважено. Якщо заздалегідь продумати інтер’єр, розташування меблів, елементи декору приміщення, то і шпалери буде вибрати легко, і вони будуть відмінно поєднуватися з іншими предметами інтер’єру.

Для того, щоб зрозуміти які ж шпалери потрібні, для початку слід розібратися, які ж вони бувають.

По виду розрізняють такі групи шпалер:

  • Паперові
  • Флізелінові
  • Вінілові
  • Текстильні
  • Рідкі

Кожен вид має свої особливості поклейки, які виробник вказує на упаковці, тому проблем бути не повинно.

Набагато важче зорієнтуватися у квітах і візерунках шпалер.

Колір шпалер
Деякі роблять «модний» ремонт, вибираючи для шпалер актуальні кольори, але це н зовсім правильно, оскільки мода в наступному році зміниться, а шпалери залишаться, і не факт, що вони будуть все також радувати своїх господарів.

shpalery1 300x201 Як вибрати шпалериКраще дотримуватися простих правил, які працюють поза сезонів і часу:
Для сонячних, добре освітлених кімнат краще вибирати шпалери в холодних відтінках: світло-блакитні, салатові, бузкові. А якщо в кімнаті мало сонячного світла і переважає штучне освітлення, то ситуацію врятують, навпаки, шпалери теплих відтінків: жовті, персикові, кольору манго і т.д.
Для невеликих приміщень вибирають світлі відтінки шпалер, оскільки темні кольори ще зменшать простір. А якщо ви є щасливим володарем великої вітальні або спальні, то можна вибрати і насичені кольори – малиновий, синій, фіолетовий.
якого кольору вибрати шпалери
Якщо в кімнаті переважає темна меблі, то не варто обклеювати стіни темними шпалерами – це буде діяти гнітюче і тоскно. Світлі відтінки завжди більш доречні в житлових приміщеннях, а якщо хочеться темних кольорів, то краще комбінувати їх з темнішими відтінками.

Малюнок шпалер

Ще однією важливою характеристикою шпалер є їх малюнок. Дизайнери виділяють кілька основних типів малюнків шпалер.

  • Квіти і фігури

Під цю категорію підходять всі шпалери з впізнаваними предметами і фігурами, будь це квіти, тваринки на дитячих шпалерах або єгипетські піраміди. Ці предмети можуть бути великими або дрібними, розташованими рідко або часто, розпливчастими або з чітким контуром.
Слід пам’ятати про те, що великі квіти та інші фігури зорово крадуть простір, а дрібні, навпаки, розширюють його.
Якщо малюнок невеликий (часто це квітковий варіант) то він може виступати у вигляді нейтрального фону в будь-яких стилях оформлення, а великі форми на шпалерах виступатимуть домінуючою частиною обробки і повинні виконувати роль акценту.
Впливає на сприйняття стін і контрастність шпалер – чим чіткіше промальовані квіти та інші предмети, тим вони помітніші, а розпливчасті зображення виглядають більш нейтрально.

  • Шпалери з великими плямами

Зараз досить популярні шпалери з великими плямами, наприклад в африканському стилі – з імітацією шкур тварин. Такі контрастні і чіткі плями дуже видно, тому обклеювати ними всю кімнату не бажано. Успішно такі шпалери використовуються для виділення будь-яких зон – наприклад центр однієї з стін, ніша, кут кімнати.
Темні і чіткі плями на шпалерах вимагають ретельного підходу, а от розпливчасті великі плями можуть створити цікавий ефект світла і тіні.

  • Шпалери в дрібні плями

Перегукуються з попередньою групою шпалер варіанти з перемежованими дрібними плямами. Вони нагадують собою бризки фарби з пульверизатора. Такий невеликий плямистий малюнок може використовуватися у всьому приміщенні і служити відмінним фоном для інших деталей інтер’єру. Зручно і те, що такий малюнок дозволяє приховати дрібні дефекти стін – невеликі поглиблення і виступи.

  • Шпалери в смужку

Широке поширення отримали і шпалери в смужку. Такі варіанти шпалер підходять практично для всіх стилів інтер’єрів, крім самих вигадливих (арт-деко або бароко).
Смужка може візуально змінити пропорції приміщення, тому вибирати такі шпалери треба уважно. Вертикальні смужки збільшують висоту стель, але одночасно зменшують об’єм кімнати.
Велика смужка візуально менше стискає простір, тому в тісних приміщеннях вона переважніше.

При виборі смугастих шпалер краще вибирати неконтрастні і не яскраві варіанти. Розпливчасті смуги тільки збільшать висоту стель, але при цьому не зменшать габарити кімнати.
Обережно треба застосовувати чергуються смуги, які можуть створювати ефект наближення стін кімнати один до одного. У цьому варіанті треба застосовувати смужки схожих відтінків.

  • Однотонні шпалери

Такі шпалери бувають і з ледве помітним малюнком, але лавное умова – їх фон нейтральний. Саме такий варіант шпалер підкреслює декор кімнати. Існує правило – чим більше навантажений інтер’єр меблями і предметами декору, тим нейтральнішою повинні бути шпалери. І навпаки – незаставленную кімнату можна обклеїти яскравими шпалерами з великим малюнком. Якщо у вашій кімнаті планується велика кількість картин, статуеток, меблів, то кращим вибором стануть нейтральні шпалери.

Поради при виборі шпалер
1. Щоб приховати нерівних стін кращим варіантом будуть шпалери з набивним опуклим малюнком, наприклад у вигляді крапельок або розсипи бризок і рисок. Такі рельєфні шпалери розсіюють промені світла в різному напрямку і тим самим створюють ефект світла і тіні, що краде нерівності.

2. Важливо правильно підібрати вид шпалер для приміщень з різним ступенем захищеності. Наприклад, там, де багато пилу і забруднень (наприклад, в передпокої) можна поклеїти шпалери під фарбування, вінілові або шовкографію – тобто ті, які можна перефарбувати або помити.

3. Для тих, хто любить зміни, але не бажає щороку переклеювати нове покриття для стін, краще обклеїти стіни флізеліновими шпалерами під фарбування. Такі шпалери дозволяють перефарбовувати їх до чотирьох разів.

4.Для спалень краще використовувати екологічно чисті шпалери – паперові, бамбукові і текстильні. Також при поклейці таких шпалер необхідно підбирати відповідний клей – без шкідливих добавок.