Як вибрати ковролін

kovrolin Як вибрати ковролінВелика популярність ковроліну в житлових і офісних приміщеннях пояснюється тим, що вона створює відчуття затишку і комфорту. Навіть суворі офіси з ковроліном стають затишніше і набувають домашню атмосферу. До того ж варто цей матеріал недорогий варто, стійкий до забруднень і стирання і добре поглинає звуки. Сучасні ковролінових матеріали проходять спеціальну обробку: натуральні обробляють засобом від загоряння, а на синтетичні ковроліни наносять антистатичний спрей.

Вибирати ковролін можна за кількома факторами, оскільки зараз випускається велика кількість різноманітних матеріалів, що відрізняються як зовнішнім виглядом, так і властивостями.

Вибір за матеріалом і типом ворсу

Якщо ви любите все натуральне, то варто придивитися до ковроліну з сизалю, бавовни, вовни, льону і джуту. Зі штучних матеріалів можна відзначити поліакрил, поліестер, нейлон, терклон і супрім. Вважається, що найкращі ковроліни виробляються з вовни. Вони теплі, пружні, легкі в догляді, але при цьому є і недолік – стоїть такий ковролін чимало.Натуральними вважаються підлогові ковроліни, де вміст вовни більше 10%.

kovrolin1 Як вибрати ковролінЯкщо необхідний більш доступний матюкав, то можна вибрати ковролін з нейлону. Він м’який і легко чиститься, не вицвітає, на його пружному ворсі не залишаються сліди від меблів. А служить такий ковролін 10-15 років. 
За якістю ворсу розрізняють ковроліни петльові та ворсові, з коротким ворсом і довгим.
Натуральний ковролін відрізняється м’якістю і пружністю, по ньому не тільки приємно, а й корисно ходити, оскільки він робить позитивний вплив на ноги і хребет при ходьбі. Якщо вибрано підлоговий матеріал з 100% вовни, то він може регулювати мікроклімат приміщення: випаровує вологу в кімнатах з сухим повітрям і вбирає вологу з повітря в сирих приміщеннях. Це відмінний варіант для житлових кімнат.

А штучні ковроліни зазвичай використовують для місць з великим ступенем забруднення і прохідністю, оскільки вони міцні, легкі в прибиранні і служать довго.

Важливий для багатьох питання: як відрізнити натуральний ворс від синтетичного. Для його вирішення підпалюють кілька ворсинок – натуральні будуть тліти, а синтетичні плавитися.

Якщо мова йде про вибір ковроліну в коридор, то найкраще підійде ковролін з короткою нерозрізної петлею або коротким ворсом. Такі матеріали завдяки невеликій висоті ворсу і великої щільності легко чистяться і довго залишаються чистими. Для спалень, залів і дитячих кімнат можна вибирати петльові ковроліни. Довгі розрізані петлі надають підлогового покриття м’якість. Також зараз випускаються варіанти з різною довжиною петель, що надає фактурності покриттю.

Вибір ковроліну за способом виготовлення

Існує три основних типи ковроліну за способом виготовлення

  1. Ткані підлогові матеріали самі міцні та довговічні, вони виглядають як справжні килими і виготовляються за таким же принципом – нитки основи переплетені з нитками ворсу, що дозволяє отримати цілісний і міцний матеріал.
  2. Іглопробівниє ковроліни виготовляються шляхом вбивання ниток ворсу в основу за допомогою спеціальних голок, які переміщаються вперед-назад. При цьому нитки переплітаються, і виходить щільне покриття. Додатково для фіксації використовують спеціальну грунтовку. Зношується досить швидко, але зате ступінь звукопоглинання найбільша.
  3. Тафтінговий ковролін складається з основи, в яку за допомогою голок вшивають нитка у вигляді петлі. Ця петля може залишатися в первісному вигляді або розрізатися. Потім нитки закріплюють латексним шаром і приклеюють до вторинної основі. У підсумку такий ковролін виходить більш жорстким через клею. Але є у нього і переваги: ​​різноманітність візерунків і виду ворсу.

Вибір ковроліну залежно від дизайну

kovrolin2 Як вибрати ковролінОскільки ковролін в будь-якому вигляді буде на виду, вибирати його слід, виходячи з особливостей кімнати і її загального дизайну. Наприклад, до приміщеннях з поганим природним освітленням краще застосовувати ковроліни світлих відтінків, а в сонячних кімнатах можна використовувати і пастельні відтінки, і темні кольори. У спальнях зазвичай стелять ковролін бежевого, персикового або сірого кольорів, а для коридору можна застосувати зелену і коричневу колірну гамму.Світлий ковролін підійде і для невеликих приміщень.

Отже, чому ж варто вибрати ковролін:

  • Багата колірна гамма і простий малюнок дозволяють використовувати цей матеріал для будь-якого інтер’єру, будь-якого стилю. Однаково добре ковролін буде виглядати і в класичній вітальні і в сучасній кухні-студії.
  • Непомітний повторюваний малюнок ковроліну дозволяє стелити його в будь-якому напрямку і переставляти предмети обстановки в будь-якому порядку.
  • Настилати ковролін може кожен, оскільки складнощів в процесі не спостерігається.
  • У приміщеннях з ковроліном хороша звукоізоляція і стать більш теплий.
  • Синтетичний ковролін за ціною схожий з лінолеумом, а тому його можна часто міняти.