Як вибрати кахельну плитку

kahelplitka 300x210 Як вибрати кахельну плиткуПри виборі оздоблювального матеріалу для ванною або передпокою може виникнути питання, яку вибрати кахельну плитку. Цей матеріал вже довгий час є одним з найбільш популярних способів обробки, і якщо раніше кахлем обкладали тільки ванні і кухні, то зараз плитка використовується і в інших приміщеннях: у вітальнях і спальнях, обробці зовнішніх стін і оформленні керамогранітом громадських будівель.
У продажу представлений величезний асортимент керамічної плитки. Представлена ​​продукція вітчизняних виробників доступного цінового сегменту і елітні колекції кахлю від фірм-виробників зі світовим ім’ям, особливо славиться плитка з Італії та Німеччини.
Розібратися в цьому розмаїтті не так-то просто, але якщо знати, яка саме плитка вам необхідна, то вибір спрощується.
Чому варто вибрати саме кахельну плитку. По-перше, цей відомий ще з давніх часів матеріал, повністю натуральний. У наш час люди все частіше замислюються про екологічності своїх осель. Не саме краще стан навколишнього середовища, несприятлива екологічна обстановка у великих містах змушують нас вибирати для обробки будинку матеріали натуральні і «здорові», адже саме в наших оселях ми проводимо більшу частину часу і обстановка там має бути здорова. У цьому планет у керамічної плитки практично немає конкурентів, адже її головним компонентом є натуральна глина, а у виробництві головними складовими є вогонь і вода. Обробка при високій температурі зводить нанівець ризик виділення шкідливих компонентів. Також керамічній плитці не страшні грибки і бактерії, і вона дуже легка в догляді. Корисними властивостями кахлю є його стійкість до електростатичних полів і пожежобезпечність. Всі ці характеристики призвели до того, що плитка зараховується до одного з небагатьох матеріалів, повністю відповідають світовим нормам екологічних стандартів.

Не варто вибирати кахельну плитку, виходячи тільки лише з її зовнішнього вигляду. Є різна плитка і призначена вона для різних умов експлуатації. Можна прочитати всю необхідну інформацію на етикетці, що супроводжує продукцію. Так, піктограма у вигляді руки позначає плитку для стін, а сніжинка говорить про морозостійкість матеріалу. Сходинки на чорному тлі позначають плитку для підлоги, а ступня і заштрихований фон говорять про високої зносостійкості матеріалу.
Слід враховувати і місце застосування плитки. Для облицювання басейну підходить плитка з високим опором до кислот (клас АА), а плитка для ванни повинна бути низькопористою і з хорошими хімічними властивостями. Найстійкіша плитка позначається буквами АА, а далі за зменшенням стійкості йдуть літери В, С і т.д. У кухні кахель повинен бути міцним і низькопористим, бажано третього класу зносостійкості. У коридорі та передпокою головним експлуатаційним фактором буде стійкість до стирання, тому треба вибирати кахель п’ятого чи четвертого класу.

kahelplitka1 300x300 Як вибрати кахельну плиткуЗвернути увагу треба і на колірне рішення кахельної плитки. Якщо підійти до підбору кольору неправильно, можна зіпсувати інтер’єр приміщення. Для квартир невеликих розмірів краще плитка світлих тонів, візуально розширює простір, в більш просторих приміщеннях можна використовувати і темну плитку. Також, наприклад, блакитний колір плитки при електричному жовтуватому освітленні виглядатиме зеленим.

Глянцева плитка має певний коефіцієнт відбиття, і якщо відблиски не потрібні, краще вибрати матовий кахель. Слід пам’ятати і про те, що глянцеві чорні поверхні виставляють напоказ всі вади кшталт подряпин і бризок, а забруднення і краплі води менше помітні на плитці з зернистою або хроматичної поверхнею.