Як встановити супутникову антену

Встановити і налаштувати супутникову антену можна самостійно, без запрошення фахівців. У даній статті розглянута установка супутникової антени з трьома конвекторами без використання додаткового обладнання.

suputnikova antena 300x234 Як встановити супутникову антенуВстановлювати супутникову антену можна не скрізь, наприклад, навіть дерево на шляху сигналу до антени може «забити» його. У зв’язку з цим якщо на шляху сигналу є перешкоди, то треба або усунути їх або збільшити діагональ самої тарілки. Напрямок супутникової тарілки для прийому сигналу з тих чи інших супутників, можна дізнатися в магазинах супутникового обладнання. У даному прикладі антена буде спрямована на південь.

У комплект супутникового обладнання повинні входити:

  • Сама тарілка (її ще називають дзеркало) для прийому та відображення сигналів від супутників.
  • Кронштейн для кріплення тарілки до стіни.
  • Конвертер (голова) для конвертації сигналу і спрямування його на ресивер.
  • DVB-ресивер – найбільш важлива і дорога частина всього комплекту.
  • DiSEq (дисек) – необхідний для під’єднання декількох конвертерів.
  • Кабель.

Також знадобляться 8 штук F-конекторів для з’єднання кабелю з ресивером, конвертером і DiSEq, а також анкери для кріплення кронштейнів до стіни і термоусадка для ізоляції з’єднань F-конекторів і кабелю.

Підготовка до встановлення супутникової антени

 Як встановити супутникову антенуДо кожного комплекту супутникового обладнання йде докладна інструкція, згідно з якою здійснюється складання антени, прикріплення кронштейнів до стіни і установка на них антени. Далі слід підготувати кабель за допомогою ножа і плоскогубців. Спочатку зачищають у кабелю верхній шар ізоляції, що знаходиться під ним екран з тонких зволікань відгинаємо на кабель. За екраном знаходиться шар з фольги, який треба відігнути, а далі треба очистити нижній шар захисту і дістатися до серцевини кабелю. Зачищають серцевину від верхньої емалі і одягають F-коннектор. При цьому серцевина повинні виглядати від краю коннектора на пару міліметрів. Зайве обрізаємо і кабель готовий. Тепер можна переходити до підключення. З’єднують три конвертери з DiSEq за допомогою трьох кабелів. DiSEq краще захистити від попадання вологи, для цього можна використовувати термоусадку. Потім дисек підключається до ресивера – прикручується F-коннектор, надітий на кабель, до ресивера.

Налаштування супутникової антени

Налаштування антени починається з центрального конвертера, який повинен бути спрямований на супутник Sirius. У ресівері виставляють частоту 11766, поляризація «Н» та швидкість 27500. На ресивері відображаються дві смуги – одна позначає сигнал з супутника і підключення антени, а друга – рівень даного сигналу. Якщо антена підключена правильно, то рівень сигналу становить близько 40%.

Тепер можна переходити до налаштування якості сигналу. Антену повертають вгору і вліво до упору і починають повільно повертати зліва направо у пошуках найкращого сигналу. У разі, якщо сигнал не спійманий, тарілку треба опустити на кріпленні на пару міліметрів і знову повертають справа наліво до упору. Так, опускаючи і повертаючи тарілку, знаходимо сигнал. При його знаходженні з’являється жовта смуга, якщо супутник «спійманий» вірно, то якість сигналу буде близько 21% – у цьому положенні антену закріплюють. Потім її трохи опускають і повертають вліво, якщо якість сигналу знизилося, то повертають пристрій у вихідне положення. Тепер треба повертати антену вправо і піднімати її вниз і верх, стежачи за рівнем сигналу. Так можна зловити якість сигнал 40%, але при такому значенні навіть невеликий дощ і вітер можуть обірвати сигнал. Для поліпшення показника якості конвертер повертають спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти. У якийсь із цих позицій сигнал повинен покращитися. Якщо кріплення дозволяє, то можна наблизити конвертер до тарілки і потім віддалити. Нормальним рівнем сигналу вважається показник в 65-70%.

Налаштування бічних конвертерів

Їх настройка проводиться легше, так як основна тарілка вже налаштована, а супутники в основному знаходяться недалеко один від одного. Схема налаштування та ж – треба налаштувати ресивер на супутник Amos з частотою 10722, поляризацією «Н» і швидкістю 27500, і на супутник Hotbird з частотою 11034, поляризацією «V» і швидкістю 27500. Потім бічній кронштейн з прикріпленим кронштейном починають вигинати. Починають з лівого верхнього кута, повільно повертаючи конвертер в праву сторону. Потім опускають його нижче на пару міліметрів і повертають ліворуч. Так бажають доти, поки не з’явиться сигнал. Поліпшення якості сигналу домагаються тим же способом, що був застосовані і для центрального конвертера – повертають бічні конвертери за годинниковою стрілкою і проти неї.

Сигнал може бути відсутнім через неправильне підключення та налаштування DiSEq. Під час налаштування конвертерів треба звертати увагу до якого з контактів дисека він підключений. Це можуть бути А, В, С, D – такий же дисек треба виставити і в ресивері. Як бачимо, встановлення та налаштування супутникової антени можлива і без виклику фахівців. Маючи дані про приблизний розташуванні супутника і його частоті, можна налаштувати будь-яку супутникову антену і це заощадить близько 50% від усієї вартості комплекту устаткування.