Як встановити розсувні двері

Двері з розсувними панелями вельми зручні і практичні, тому у багатьох виникає питання, як встановити розсувні двері. Часто такі моделі дверей вибирають через те, що вони дозволяють заощадити простір. На відміну від орних дверей , для них немає необхідності залишати вільне місце для відкривання і закривання – вони розсуваються в сторони від дверного отвору.

rozsuvni 221x300 Як встановити розсувні дверіЧасто розсувні двері або перегородки використовують для розділення простору або для використання в приміщеннях з невеликою площею. Також з їх допомогою можна виділяти зони (окремі додаткові кімнати, наприклад) і створювати приміщення, які виконують одночасно кілька функцій. За допомогою розсувних дверей можна підкреслити особливий стиль приміщення – наприклад, в кімнаті, обробленою в японському стилі або хай-тек.

Зараз можна зустріти не тільки розсувні двері, але і розсувні перегородки.Особливої ​​різниці між ними немає, а головна відмінність полягає в наступному: якщо закривається тільки дверний отвір, то це двері, а якщо розділяється вся кімната або її частина (іноді дуже великий дверний проріз) – то це розсувні перегородки.

Конструкція розсувних дверей і перегородок

Всі подібні конструкції складаються з декількох елементів:

 1. Власне дверне полотно (глухе або зі склінням);
 2. Розсувний механізм, що складається з направляючих, роликових кареток, фіксаторів і т.д.;
 3. Декоративна планка, що приховує розсувний механізм;
 4. Фурнітура для дверей – ручки, замки і т.д.;
 5. Лиштви і добори.

Також бувають різні варіанти рам розсувних дверей, наприклад:

 • Рами з МДФ, покриті натуральним дубовим, буковим або іншим шпоном.
 • Дерев’яні рами з натуральної деревини – суцільні або складаються з дерев’яної підстави із стеклами, розділеними перегородками. Можуть бути самі різні види таких рам з різними малюнками перегородок.
 • Конструкції з алюмінієвого профілю. Це найбільш практичний вид рам – вони відрізняються легкістю, жорсткістю, довговічністю і стійкістю до дії вологи. Їх не поведе від вогкості, як дерев’яні рами. Для більш привабливого зовнішнього вигляду на такі рами наносять декор, що імітує дерево, і такі дверні рами виглядають не гірше виробів з натурального дерева. Алюмінієві рами можуть бути і без дерев’яного декору, їх можна фарбувати в різні кольори або анодувати.
 • Безрамні скляні двері і перегородки виготовляють із застосуванням безпечного небиткого скла (загартованого) товщиною 7-12 мм. Такі рами користуються популярністю в офісах і громадських установах, наприклад, для виділення переговорних зон або кабінетів. У житлових приміщеннях вони використовуються в інтер’єрах, виконаних в стилі хай-тек. Як правило, фурнітура для таких рам виготовляється з нержавіючої сталі або алюмінію.

Установка розсувних дверей

Процес цей не відрізняється складність, але, як і установка звичайних орних дверей , вимагає дотримання акуратності. Краще проводити роботи з установки разом з помічником, оскільки поодинці роботи займуть більше часу і зажадають більше зусиль.

Розсувні панельні двері ковзає по внутрішній стіні, відкриваючи дверний проріз. Зазвичай такі двері вже продаються в комплекті, в який включені всі необхідні елементи. Крім стандартних розсувних дверей, розмір полотна яких зазвичай дорівнює розмірам орних дверей, у продажу є і комплекти розсувних перегородок шириною 180-600 см і висотою 210-240 см. Вони можуть виконуватися з дерева, металу (алюмінію) і пластика, причому двері з дерев’яною рамою дорожче інших варіантів, але краще по теплоізоляційних якостях. Зазвичай такий комплект має стаціонарну та розсувні двері. Існують комплекти розсувних дверей з трьох або чотирьох панелей. Якщо в комплект розсувних дверей входить підрамник, то його вставляють у проріз перед початком монтажу рами і дверної панелі.

Установку розсувних дверей починають з отвору. Необхідно перевірити його кути і вертикальні частини, при цьому необхідно залишати допуск по 3-5 мм з кожного боку. Нижня частина отвору повинна бути на рівні підлоги або трохи вище.

Як встановити розсувні двері:

  1. Розглянемо установку розсувних дверей, що складається їх двох панелей – нерухомою і розсувний. Як правило, до комплекту розсувних дверей додається інструкція. Згідно неї необхідно зібрати коробку (краще робити це удвох). Потім її піднімають, ставлять вертикально і вставляють в отвір. Важливо дотримуватися вертикальність її положення і щоб кути були прямими. Якщо є відхилення від вертикальності, то між стіною і коробкою необхідно забити дерев’яні клини в тих місцях, де буде фіксуватися конструкція. Потім знову перевіряють за допомогою будівельного рівня вертикальність коробки.
  2. Через коски двері просвердлюють за допомогою дрилі отвори, забивають в них пробки і прикручують коробку до стіни шурупами. Краще втопити капелюшки цих шурупів в дереві, а отвори закласти відповідної за кольором шпаклівкою по дереву.
  3. Вставляють панель і перевіряють її положення в пазах зверху і знизу дверної коробки. Потім щільно присувають панель до косяка. Щабель порога вставляють у паз між нерухомо зафіксованої панеллю і протилежним косяком для закріплення нижньої частини стаціонарної панелі. Необхідно переконатися в щільності установки щаблі порога і прикріпити її за допомогою шурупів.
  4. Для закріплення нерухомої панелі зверху між нею і бічним косяком коробки прокладають замикаючу поперечину. Потім до верхньої частини коробки прикручують спеціальну розділову планку між рухомою і нерухомою панелями.
  5. Верхню частину рухомий панелі вставляють в направляючу коробки і опускають панель на нижню напрямну планку. Потім прикручують обмежувач рухомої частини двері до верхнього краю коробки.
  6. Проводять перевірку пересування двері – вона повинна легко ковзати по роликам і вільно відкриватися або закриватися.Рухома частина повинна ковзати по напрямних, не торкаючись порога. При необхідності проводять регулювання просвіту між нижньою частиною коробки і панеллю. Роблять це за допомогою гвинтів в гнізді коліщаток.