Як встановити фільтр для води

На даний момент очищення води в наших квартирах і будинках є актуальною проблемою, тому часто зустрічаються питання, як встановити фільтр для води своїми руками . На жаль, стан води для побутових потреб і в місті, і в сільській місцевості залишає бажати кращого. Вода, яка не пройшла очищення, шкідлива не тільки для людини, але навіть для сантехнічних приладів – її забруднення негативно впливають на запірну арматуру, водонагрівачі, кульові змішувачі та інші деталі. Страждають також побутові прилади – посудомийні і пральні машини і навіть посуд, на якій залишається накип.

Що стосується якості води з кранів, то згідно офіційних досліджень вона містить безліч органічних і хімічних речовин, причому часто в неприпустимих кількостях. Причинами такого забруднення є зношене обладнання на водоочисних спорудах, старі труби, забруднення грунту та грунтових вод. Питний таку воду ніяк назвати не можна, тому в міських умовах установка фільтрів особливо необхідна.

Фільтрів зараз продається безліч, вони діляться на глечики, насадки на кран з мінімальним ступенем очищення, стаціонарні моделі та системи зворотного осмосу (найбільш досконала ступінь очищення). Що стосується типів фільтрів, то вони бувають:

 • Вугільні (сорбційні);
 • Механічні;
 • Мембранні (зворотньоосмотичні).

Установка фільтрів для води дозволяє вирішити багато проблем, пов’язані і з приготуванням їжі і з експлуатацією приладів. Краще витратити кошти один раз на покупку і установку фільтрів, ніж постійно стикатися з проблемами від забруднень води. Тим більше заощадити можна на самостійній установці фільтрів, оскільки процедура не відрізняється складністю.

Після правильної установки системи фільтрації для холодної та гарячої води подальше її обслуговування буде полягати тільки у своєчасній заміні картриджів для фільтрів.

Механічні фільтри

Зазвичай такі фільтри не встановлюють окремо, а застосовують у складі багатоступінчастої ​​системи для очищення води. Іноді використовують механічні пристрої для очищення води від механічних забруднень – бруду, іржі, піску, мулу та окисленого заліза. Такі фільтри роблять воду прозоріше, чистіше і видаляють великі частинки, що засмічують труби та побутову техніку. Варто пам’ятати про те, що вода після такої очистки ще не придатна для пиття, оскільки використовуються в механічних фільтрах такі матеріали як сітки з нержавіючої сталі, багатошарові засипки, нетканий поліпропілен, які очищають воду тільки від великих часток.

ustanovka filtra 300x193 Як встановити фільтр для водиМонтують пристрої для механічного очищення на трубі на відстані не менше 40 см від підлоги, а нижній край фільтра знаходиться на відстані 10 см – в цьому випадку проблем при заміні картриджа не повинно виникнути. Для установки механічного фільтра на трубі відзначають відрізок для введення, відокремлюють цю частину труборізом або ножівкою і роблять на ньому різьбу потрібного діаметру. На цій ділянці монтують контргайку і муфту, на яких закріплюється фільтр за допомогою ущільнюючих матеріалів. Також іноді використовують набір штуцерів для зовнішнього приєднання або змішаного варіанту. Для пластикових і металопластикових труб використовують спеціальні фітинги. Якщо місце під фільтр не дозволяє дотримати всі правила, то краще використовувати гнучкі шланги.

Стаціонарні фільтри

Такі фільтри встановлюють поруч з мийкою і підключають до труби холодної води. Такі фільтри очищають воду не тільки від механічних частинок, а й від продуктів нафтохімії, важких металів, заліза, органіки і хлорорганічних сполук. Подача питної води здійснюється через колбу поруч з основним краном за допомогою перемикання важеля. Підключається такий фільтр за допомогою муфти і дивертора. Дивертор підключається до крана на кухні на внутрішній або зовнішній різьбі. Якщо використовується нестандартна різьблення чи старий тип крана, то використовують спеціальний перехідник у вигляді муфти. Дивертором використовуються тільки на кранах холодної води.

Вищеописаний варіант установки комплексної системи стаціонарних фільтрів, яка очищає воду за допомогою ступінчастою очищення, вимагає врізки в систему водопостачання і мають певні вимоги до місця установки із забезпеченням вільного доступу для подальшого обслуговування системи. Більш зручним варіантом є монтаж системи многоступеньчатого очищення води з, як мінімум, двох фільтрів для грубої і тонкої очистки. Фільтр грубої очистки виконується у вигляді сітчастої мембрани, він служить для затримки окалини і піску. Такі фільтри відрізняються невеликими розмірами і легко встановлюються.Для їх обслуговування досить зняти сітку і очистити її від забруднень.Після цього фільтра йде фільтр тонкого очищення, який поглинає шкідливі домішки.

Монтаж такої системи здійснюють прямо у точки вживання питної води. У трубу за допомогою спеціального трійника врізається кульовий кран в місці входу водопровідної труби в фільтр. На поверхню мийки виводиться від фільтра окремий кран для подачі питної води.

Системи зворотного осмосу

Ці фільтри навіть морську солону воду здатні перетворити на питну. Знищення всіх забруднювачів води проводиться за рахунок мембрани, яка пропускає тільки молекули води. Також використовується тиск зворотного осмосу. 
В комплект системи входять:

 • Мембрана;
 • Картриджі;
 • Накопичувальний бак;
 • Кран для питної води;
 • Сполучна апаратура.

Монтаж такої системи виробляється також як і система багатоступінчастої ​​системи очищення. Система встановлюється під мийкою, врізається в трубу подачі холодної води з використанням гнучких шлангів та кульового крана, але крім цього, її також під’єднують до зливу через дренажну муфту – це робиться для видалення брудної переробленої води.

Установка фільтрів для води

 1. Крім самого комплекту фільтрів, шлангів, сполучної арматури і спеціальних кронштейнів будуть потрібні шурупи і гайки, а також викрутки.
 2. Визначають місце кріплення крана з чистою водою, при цьому отвір має бути розташоване не менше 15 сантиметрів від краю раковини і не більше 30 см від нього.
 3. Потім слід визначити місце для фільтрів під мийкою. Вони повинні розташовуватися поблизу від крана з питною водою, а шланги не повинні мати сильних вигинів і переломів.
 4. Розмічають місця кріплень для фільтрів під мийкою і вкручують туди шурупи. Також просвердлюють отвір в мийці для монтажу крана питної води.
 5. Перекривають подачу холодної води на кухні, від’єднують підводку води від змішувача і вкручують адаптер для фільтра. На інший кінець цього фітинга прикріплюють підводку від змішувача.
 6. Закріплюють фільтри на стінці. Кран питної води кріплять спеціальною гайкою. Шланги від крана вставляють у відповідні цанги фільтра. Інший кінець шланга надягають на штуцер адаптера і затягують накидну гайку. Тепер залишилося тільки перевірити роботу фільтрів.