Як врізати мийку в стільницю

При заміні мийки або придбанні нового кухонної гарнітури виникає необхідність врізання мийки в стільницю. Цю роботу можна доручити меблярам або викликати майстра, але не завжди є така можливість. Врізати мийку в стільницю можна і своїми руками, і в цьому випадку ви зможете бути впевненим у якості роботи. Процес цей не дуже важкий, але в той же час вимагає уваги і якісного виконання. Неправильна врізка призведе до того, що вода буде просочуватися в стільницю, через що вона буде намокати, набухати і деформуватися. Саме від правильності установки стільниці залежить термін служби стільниці, причому незалежно від матеріалу.

vrizannya miyku 300x223 Як врізати мийку в стільницюУ процесі придбання мийки необхідно з’ясувати, як вона кріпиться. Кріплення для мийок буває різної конструкції і форми, але і якістю він може відрізнятися. Важливо підбирати кріплення для конкретної моделі мийки, і при цьому вибирати максимально якісні вироби.

Процес врізання мийки включає декілька основних етапів, описаних нижче.

Монтаж врізного мийки складніший, ніж у випадку накладної моделі, але це компенсується відсутністю вогкості між тумбочками кухонної гарнітури, яка можлива при накладної мийці. Відмінності між цими двома варіантами полягають в тому, що у врізних моделей бортики мають висоту 5 мм, а у накладних мийок бортики штамповані і рівні 3 мм.

Що стосується форми врізного миття, то різниці між установкою круглої і прямокутної мийкою немає.

Для монтажу врізної стільниці в стільницю з ДСП знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • Рулетка
  • Олівець
  • Будівельний куточок
  • Ніж
  • Хрестова викрутка
  • Дриль
  • Електролобзик
  • Силіконовий герметик
  • Саморізи

Вибір способу установки мийки

vrizannya miyku1 300x225 Як врізати мийку в стільницюІснують різні варіанти установки мийки, які залежать від особливостей кухонних меблів і побажань замовника. Врізна мийка може бути встановлена ​​нижче, вище або врівень зі стільницею. Варіанти урівень і нижче стільниці передбачають миття без бортиків, які дають масу переваг: легкість в догляді за робочою поверхнею, великий вибір хащ для мийки та аксесуарів до них, розширення робочої зони, гарний зовнішній вигляд. У будь-якому випадку необхідно провести ретельну герметизацію швів мийки для запобігання проникнення води.

Розмітка стільниці

Необхідно правильно розмітити стільницю, куди буде монтуватися врізна мийка. Для цього необхідно врахувати наступне: від переднього бортика відступають не менше 5 см, а від заднього – не менше 2,5 см. Ці цифри можуть змінюватися в залежності від конструкції кухонного гарнітура, розмірів кухні або розташування мийки.

Олівцем у місці монтажу стільниці креслять дві перпендикулярних лінії, в місці перетину яких розташовуватиметься центр чаші мийки. Після цього відзначають кордону країв, кладуть на стільницю перевернуту мийку і окреслюють її зовнішні контури.

Кожна мийка повинна комплектуватися елементами кріплення. Вони можуть бути зроблені з пластику або з металу, і краще віддавати перевагу саме другому варіанту – такі кріплення більш надійні. На мийку встановлюють фіксатори з комплекту кріплення, а кріплення для стільниці поки відкладається в сторону.

Далі вимірюють точну ширину бортика з урахуванням виступів кріплень. Для мийок з нержавійки цей розмір становить 12 мм. На стільниці, всередині вже промальовані контуру мийки креслять ще один контур з урахуванням розміру бортика, який і буде позначати лінію різу. Необхідно точно проміряти і прокреслити даний контур, щоб при подальшому монтажі мийка вільно увійшла в паз, і при цьому ніде не було перекосів або зайвого матеріалу.

Від зовнішнього контуру треба відступити всередину на ширину бортика, при цьому допускається люфт не більше 2 мм.

Прорізання отвору для мийки

Для того, щоб зробити посадочне отвір для врізної мийки, в стільниці необхідно зробити наскрізний отвір? Для круглої мийки в одному місці і для квадратної або прямокутної – в 4-5 місцях. Формують отвір таким чином, щоб він знаходилося всередині контуру, не торкаючись до лінії різу, але при цьому поряд з нею.

Свердлити отвори необхідно з лицьового боку стільниці – це буде місце для заходу пили електролобзику. Після цього можна починати вирізати стільницю по лінії різу. Для того, щоб під час різу стільниця не впала вниз, використовують саморізи: їх вкручують в щілину і вони виконують функцію тимчасового кріплення.

Після формування посадкового отвору мийку опускають в паз і перевіряють правильність виконання роботи.

Якщо чаша мийки вільно входить в посадкове отвір і при цьому люфт невеликий, то все виконано вірно. Якщо мийка на заходить ось отвір і десь заїдає, то виступаючі частини необхідно підрізати лобзиком.

Герметизація мийки

Після формування посадкового отвору стінки стільниці в місці пропилу очищають від пилу і наносять силіконовий герметик. Потім на бортик мийки приклеюють спеціальний ущільнювач по всьому контуру.

Після цього необхідно перевірити рівність приклеювання ущільнювача. Якщо він десь виступає більше, ніж на 1 мм, то його підрізають гострим ножем.

Після прикріплення ущільнювача, на нього наносять суцільно силіконовий герметик і переходять безпосередньо до установки мийки.

Установка врізного миття

Мийку опускають в посадкове отвір і вирівнюють її краї по першому розміченому контуру. Потім беруть кріплення для стільниці і фіксують з їх допомогою чашу, не затягуючи до кінця. При цьому важливо вирівнювати мийку строго по окресленому контуру. Коли виріб повністю встановлено по мітках, можна остаточно затягнути всі кріплення.

Якщо все зроблено правильно, то трохи герметика повинно видавитися по всьому контуру миття. За допомогою чистої ганчірочки або серветки видаляємо надлишки герметика й розмітку олівцем, а миття залишаємо на добу для повного висихання.

При правильному виконанні робіт врізна мийка та стільниця кухонного гарнітури прослужать вам довго і надійно.