Як відремонтувати стілець

Якщо необхідно відремонтувати стілець , то необов’язково звертатися в меблеву майстерню , цілком можна обійтися своїми силами. Часто буває так , що старий стілець розхитався або втратив колишню фортецю , але викидати його не варто – такі меблі міцна і зроблена з хорошого матеріалу , а після невеликого ремонту дерев’яний стілець буде служити як новий. До того ж старі дерев’яні стільці володіють своєрідним стилем , і якщо інтер’єр Вашої квартири виконаний в класичному стилі , то відремонтований і оновлений дерев’яний стілець буде добре виглядати .

remont st 288x300 Як відремонтувати стілецьДля ремонт стільця необхідні наступні матеріали та інструменти: гумовий і звичайний молоток , шило , гострий ніж , брусок , наждачний папір , сірники і тонка дерев’яна паличка , клей для дерева або рідкі цвяхи , волога ганчірочка .

Дуже часто дерев’яні деталі старих меблів скріплюються на пазах за допомогою клею , але з часом клей втрачає свої властивості і висихає , стілець поступово розхитується , і в результаті деталі меблів виходять з пазів . Перед початком ремонтних робіт стілець слід оглянути на предмет розійшлися пазів та інших поломок.

Як відремонтувати стілець

  • Спочатку розбирають сидіння і при необхідності інші м’які частини. Оскільки в старих стільцях зазвичай використовуються пазові кріплення, то для розбирання сидіння треба лише повернути деталь до повного виходу з паза.
  • Розбирають весь стілець на елементи і складають всі деталі по порядку.
  • Очищають пази від старого клею за допомогою шила
  • З дерев’яних штирів на поперечинах знімають клей за допомогою ножа і шліфувального паперу.
  • На штирі перекладин і в пази наносять клей досить щільним шаром , щоб він заповнив усі пази і забезпечив хороше зчеплення. Якщо отвори стали занадто широкими , то можна додатково вставити тріски або сірники , попередньо змазані клеєм. Клей можна розподіляти за допомогою тонкої дерев’яної палички або шила.
  • Перекладини вставляють в пази і забивають їх за допомогою дерев’яного бруска і молотка. При з’єднанні не повинно залишатися щілин.remont st1 292x300 Як відремонтувати стілець
  • При вставлянні деталей в пази на поверхні стільця вилізуть надлишки клею.
  • Ці надлишки клею прибирають ножем і протирають це місце вологою ганчіркою. Клей треба прибирати відразу ж , інакше він засохне.
  • Також вставляємо перекладини в пази з іншого боку і забиваємо їх із зовнішнього боку . Для того , щоб уберегти стілець від вм’ятин краще використовувати гумовий молоток або ж дерев’яний брусок із звичайним молотком. Потім стілець залишають сохнути приблизно на добу . При необхідності штирі в пазах можна додатково зафіксувати цвяхами. Після цього встановлюють сидіння і стілець готовий.