Як відремонтувати самому велосипед

velosypedremont 300x215 Як відремонтувати самому велосипедОстаннім часом на вулицях міст стає все більше велосипедистів і тому стаття про те, як провести ремонт велосипеда своїми руками буде актуальною. Конфігурація велосипеда не такий вже і складний, тому розбирання та ремонт будь-якої його частини можна проводити самостійно за допомогою необхідних інструментів. У даній статті мова піде про зняття та ремонті каретки.

Каретка (або кареточний вузол) є підшипниковим вузлом, що забезпечує обертання шатунів і педалей з провідними зірками щодо велосипедної рами. Оскільки ця деталь розташовується в нижній частині рами, то вона постійно забруднюється і піддається впливу води. У зв’язку з цим підшипники каретки необхідно добре захищати від зовнішніх впливів.

Зняття каретки

velosypedremont1 Як відремонтувати самому велосипедВелосипед встановлюють у стійке положення (можна його перевернути) і починають знімати каретку з лівого боку – там, де відсутні зірочки. Спочатку з каретки знімають обидва шатуна, а потім її очищають від бруду. Особливу увагу слід приділити очищенню шлицов чашок, оскільки в забруднені чашки не можна поставити знімач.

  1. Якщо на каретці є стопорная гайка з правого різьбленням, то її відвертають спеціальним ключем.
  2. Вставляємо в пази каретки відповідний ключ для каретки (шліцьовий або спеціальний) і вивертаємо з рами ліву чашку за допомогою розвідного ключа з довгим руків’ям і виймаємо чашку разом з підшипником (у разі, якщо каретка розбірна).
  3. Повторюємо ту ж процедуру для правої частини (з боку зірочок). При вивертанні чашки можливо доведеться докласти якесь зусилля.
  4. Виймаємо картридж. Якщо каретка розбірна, то з неї виймають підшипники. Потім прибирають старе мастило і промивають деталі в будь-якому розчиннику. Установку картриджной каретки роблять у зворотному порядку.

Збирання і встановлення каретки розбірного типу

velosypedremont2 Як відремонтувати самому велосипедПеред процедурою складання всі деталі промивають у гасі, протирають і обсушують. З новою каретки також слід змити консервуюче мастило. Кареточний вузол рами оглядають на предмет пошкоджень і очищають від різного сміття.

  1. У процесі складання каретки найголовніше не переплутати її праву і ліву сторону. Для полегшення процесу часто на кожусі каретки нанесені букви з позначеннями сторін осі. Чашки розрізняють по різьбі – у лівій чашки права різьба і навпаки.
  2. Потім надягають пластиковий кожух на вісь і вкладають підшипники в чашки. У разі, якщо підшипники обладнані сепаратором, то їх укладають сепараторами назовні і кульками у внутрішню сторону чашок. Після цього підшипники і різьбу чашок змащують мастилом.
  3. Починають збірку з правого боку – спочатку вставляють вісь в праву чашку, потім саму чашку вгвинчують в раму за допомогою шліцьового ключа для каретки.
  4. Ту ж процедуру повторюють з боку лівої чашки і приступають до регулювання каретки.

Регулювання каретки

Після складання каретку завжди регулюють, але іноді це потрібно і в разі виникнення люфту після їзди по нерівних дорогах.velosypedremont3 Як відремонтувати самому велосипед

Спочатку знімають лівий шатун, стопорну гайку і за допомогою шліцьового ключа послаблюють ліву чашку каретки.
    Потім її загортають до упору – так, щоб вісь оберталася легко і не мала люфту. Потім її послаблюють приблизно на чверть обороту і нагвинчують стопорну гайку, утримуючи чашку ключем. Гайку необхідно загвинтити до упору. Перевіряють вісь каретки, прокрутивши її – необхідно, щоб вона оберталася без заїдань і люфту. Якщо відрегулювати каретку не виходить (то вона крутиться надто вільно, то виникає люфт), слід замінити або підшипники, або каретку.