Як відремонтувати парасольку

parasolya 300x278 Як відремонтувати парасолькуУ кожній сім’ї напевно знайдеться поламана парасолька, а то й кілька. У Японії дешеві парасольки є одноразовими і в основному їх видають забудькуватим покупцям безкоштовно при виході з магазинів, якщо на вулиці пішов дощ. У нас їх використовують набагато довше. У парасольок часто ламаються штамповані фрагменти спиць з тонкої жесті. Їх можна полагодити і це не складно, але треба дізнатися, як це робиться. У цій статті ми Вам розповімо, як робиться ремонт парасольки, що складається в два рази. Де взяти запасні спиці, ми знаємо, на блошиному ринку або зняти з ідентичного поламаного парасольки. Розміри спиць повинні бути однаковими, в іншому випадку парасоль не складеться.

I етап ремонту

За відсутності подібних спиць, заготовки можемо вирізати з поламаного фрагмента жерсті. На оправці вигинаємо потрібний профіль і відновлюємо спицю, порожнистими заклепками замкнувши шарнірні вузли. Дротові тяги, які стягують натяжну силову пружину і які замикають силовий багатогранник, що надає каркасу стійкість, видаляємо. Нам знадобляться інструменти: кусачки і плоскогубці з довгими плоскими губками. Ще потрібна сталевий м’який дріт діаметром 0,8 мм. Розкривши парасольку, кладемо його тростиною вгору. Надавлюємо рукою на нижню обойму, стиснувши пружину, послаблюємо стяжки. Тепер їх можна зняти. Знімаємо зачіп з дротяного хомута на обоймі. Тепер загнутий кінець дротяної стяжки витягуємо з отвору в спиці.

II етап ремонту

На обоймі середнього ярусу встановлюємо нижній підкіс запасної спиці. Для цього кладемо парасольку на стіл вгору тростиною. Розкручуємо скрутку дротяного хомута, який служить віссю шарніра на середній обоймі для нижніх підкосів спиць, і виймаємо дріт. Беремо нову дріт довжиною 70мм і вставляємо її на місце вийнятої. Нанизуємо на неї в необхідному порядку всі підкоси. Замість підкоса поламаною спиці нанизуємо підкіс запасний спиці. Розміщуємо в гнізда-пази на обоймі кінці підкосів. У кільцевій паз на обоймі укладаємо дріт. Кінці дроту скручуємо, кусачками вкорочуємо скрутку і вкладаємо в спеціальний паз.

III етап ремонту

Верхній підкіс запасний спиці встановлюємо у вузлі обойми верхнього ярусу. Операцію проробляємо так само, як і на середній обоймі.

IV етап ремонту

Кладемо парасольку на підлогу і встановлюємо стяжки на колишні місця. Дуже важливо в нижній обоймі зорієнтувати поздовжній паз так, щоб у нього потрапляв зачіп при складанні парасольки. Надавлюємо сильно на обойму, стискаємо пружину і ставимо на свої місця стяжки. Далі все просто. Поламану спицю відокремлюємо від купола парасольки, перерізуємо нитки і пришиваємо нову спицю. Перевіряємо роботу парасольки.