Як відлякувати птахів

pugalo1 Як відлякувати птахівБагато дачники знають, скільки шкоди врожаю можуть завдати нешкідливі на вигляд горобці або граки. Черешня, вишня, абрикоси та інші плоди праць садівника можуть бути знищені в лічені хвилини, а на городі птахи також можуть наробити чимало лиха – наприклад , повисмикувати і подзьобати розсаду . У зв’язку з цим інформація про те , як відлякувати птахів , стане в нагоді багатьом. Методів відлякування пернатих існує чимало , тому кожен може вибрати для себе найбільш ефективний спосіб. Напевно серед найбільш популярних методів багато хто пригадає лякало або тріскачку , деякі використовують целофанові шаруділи пакети , але насправді різноманітність методів відлякування птахів дуже велике. У даній статті ми розглянемо найбільш популярні способи збереження врожаю.

Розрізняють такі методи відлякування пернатих:

 • Що викликають дискомфорт у птахів (наприклад , ультразвук , лампи -спалахи , поливання водою і т.д.);
 • Знижують якість їжі ( травлення);
 • Спрямовані на перешкоджання прісажіванія птахів ( колючий дріт , шипи , сітки);
 • Імітують хижаків  опудала , крики , ляскання крил);
 • Блокуючі місця для гнізд (формування крони дерева , забивання щілин і ніш);

Методи , що викликають у птахів дискомфорт

Дуже ефективне яскраве світло – наприклад , можна встановити яскраву лампу , яка буде періодично блимати різними кольорами , або ж лазерну установку , що випускає яскраві спрямовані промені.

pugalo2 300x185 Як відлякувати птахівТакож птиці звертають увагу на яскраві, блискучі і виблискуючі предмети, уникаючи їх. Так, блискучі стрічки або диски з голографічним поверхнею можна повісити на кронах дерев , на дахах будинків , і тоді птахи будуть уникати цих місць. Навіть плівки від старих аудіо або відеокасет діють на птахів подібним чином. Всі ці предмети флюгер навіть від найменшого вітру і ще й шарудять , тому вони ефективно відлякують птахів.
Також можна використовувати спеціальні ультразвукові установки , які виключають появу пернатих в радіусі 10-20 метрів від них. Але дані пристрої також впливають і на людину , тому їх краще застосовувати далеко від житла .
Незвичайний метод відлякування птахів полягає у викиді потужного струменя води , що спрацьовує при сигналі датчика руху. Таким чином , можна відлякати не тільки птахів , але і дрібних тварин.

Також існують особливі запахові репеленти , які діють на птахів (навіть незважаючи на їх слабо розвинений нюх ) . Пористий матеріал обробляється спеціальним розчином , запах якого неприємний птахам , і вони починають уникати цих місць.

Протрави для птахів

Існують особливі протрави, що знижують смакові якості їжі для птахів , але при цьому нешкідливі для інших тварин. Ними обробляють ягоди , фрукти і навіть траву на газонах. Це особливо зручно в тому випадку , якщо є у вільному вигулі домашні птахи ( гуси , качки тощо ) , і від них треба вберегти ягоди в саду або траву на газоні.

Методи для перешкоджання присаджувань птахів

Птахи не можуть постійно літати, і навіть самим невгамовним з них іноді треба відпочивати. При присадці птиці сплять, чистять пір’я, відпочивають , спостерігають за навколишнім оточенням.

Якщо зменшити кількість місць для присідань, то можна також і зовсім позбутися від птахів. Для цього існують різні конструкції , що перешкоджають сидінню птахів у зручних місцях .

 • Шипи. Зазвичай їх розташовують на парканах , парапетах, карнизах, ковзанах дахів і т.д. якщо вас турбують голуби на підвіконнях вікон , то можна розташувати в цьому місці шипи і проблема буде вирішена. Крок і розмір шипів повинен бути підібраний так , щоб ефективно діяти на птахів різних розмірів.
 • Сітка. Це ефективний засіб від присідання різних птахів на плоских дахах. Сітки зазвичай використовуються разом з шнурами і пружинами , які постійно утримують мережі в натягнутому стані. Широке поширення цей метод не отримав через недостатньо естетичного зовнішнього вигляду конструкції. Тому найчастіше сітки використовуються саме на дахах.
 • Дріт. Це більш економічний , ніж шипи , метод , але при цьому діапазон його застосовується вже . Так , можна використовувати струну з дроту для відлякування голубів і ворон , але при цьому вона буде марна проти горобців . Дріт можна натягнути над парканом , парапетом , коником даху. Вона також розтягується пружинами для запобігання провисання.
 • Захисні кожухи. Для захисту проводів від присідання птахів можна використовувати особливі кожухи . Вони виконані з листа гнучкої пластмаси з прорізами і загортаються навколо проводів у вигляді китайського ліхтарика . На вітрі лопаті в кожусі вібрують і тим самим відлякують птахів.

Методи імітації хижаків

Часто для відлякування птахів використовують різні засоби , що імітують хижаків.

 • Опудала. Наприклад , можна використовувати опудало сови , яку бояться багато птиці. Але слід пам’ятати про те , що постійно живуть в даному місці птахи можуть звикнути до опудала і перестати бояться його . Зазвичай цей метод ефективний восени , коли багато що кочують птахів.
 • Силуети хижих птахів. Вони добре захищають оранжереї і теплиці , запобігаючи зіткнення із стеклами . Переваги такого методу полягають у тому , що такі наклейки легко встановлювати в різні місця і їх можна швидко поміняти. Але при цьому варто пам’ятати про те , що птахи досить швидко звикають до подібних силуетів.
 • Акустичні засоби відлякування . Для цього методу застосовують спеціальні установки , які відтворюють крики хижих птахів – яструби , орла , сокола або сови. Також можуть бути використані крики лиха різних птахів. Ефективність впливу залежить від якості і гучність звуку , а також від достовірності крику. Звукові пристрої можуть оснащуватися датчиками руху і спрацьовувати в тому випадку , коли в поле дії з’являється птах.
 • Хижі птахи . Можна використовувати і приручених хижих птахів. Ручний сокіл або яструб може стати ідеальним засобом для відлякування різних птахів , адже звикання в даному випадку не настає. Часто це найбільш ефективний метод , але він має єдиний недолік – дорожнечу , адже вирощування та утримання таких птахів вимагає чималих коштів і знань.

Методи блокування гніздування

Всі перераховані вище методи можуть виявитися неефективними в тому випадку , якщо птахи вже звили гніздо і в ньому з’явилися пташенята . Якщо існує необхідність відлякування птахів у певному місці , наприклад, в цехах , на горищах , в сараях або на певних деревах , то краще використовувати методи , що запобігають гніздування пернатих. Горобці , голуби люблять затишні місця , тому необхідно закрити всі наявні щілини і ніші . Місця, через які пернаті можуть проникнути на горище або інші приміщення , можна закрити сітками. Якщо хочуть запобігти гніздування ворон на деревах, то формують крони так , щоб уникнути зручних розгалужень або ж застосовують на гілках спеціальний пташиний клей , що перешкоджає їх висаджування .