Як відкрутити заіржавівшу гайку

gayka 300x200 Як відкрутити заіржавівшу гайкуІноді зустрічаються ситуації, коли треба розібрати старий кронштейн, меблі або сантехніку. Якщо виріб знаходилося в сирому приміщенні або йому вже багато років, то висока ймовірність того, що різьбові з’єднання заіржавіли і просто відкрутити гайки не вийде. Є кілька виходів з цієї ситуації: просто зрізати гайку, зрубати її зубилом або молотком або ж спробувати відкрутити все заіржавілу гайку і збереже болт.

Якщо необхідно зберегти з’єднання, то необхідно враховувати кілька моментів:

Необхідно забезпечити надійну фіксацію нарізного сполучення – наприклад, за допомогою лещат. При таких роботах ріжкові ключі краще замінити на накидні, це дасть більше шансів зберегти гайки і болти.

Для того, щоб впливати на різьблення, необхідно пошкодити структуру іржі. Способів відкручування закипілої гайки існує декілька, тому якщо перший спосіб не підходить, можна спробувати наступний.

Спосіб № 1

Прикипілого з’єднання прогрівають феном або запальничкою, причому намагаються робити це рівномірно з усіх боків. При цьому важливо дотримуватися заходів безпеки – поблизу не повинні бути розташовані ніякі займисті предмети. У процесі нагрівання структура іржі трохи зруйнується і сама гайка розшириться. Треба постаратися зрушити гайку з місця поки вона гаряча, оскільки у міру охолодження метал знову стиснеться і різьблення заклиниться.

Спосіб № 2

З усіх боків по поверхні закипілої гайки проходяться молотком, тобто обстукують її. Після цього можна спробувати навіть закрутити гайку ще небагато – якщо вони при цьому зрушиться з місця, то можна буде її відкрутити. При цьому не варто тиснути на гайку занадто сильно, щоб не скрутити її грані – в цьому випадку доведеться відрізати її.

Спосіб № 3

Можна скористатися гасом або іншим добре проникаючим мастилом – нею змащують видиму частину різьблення гайки, а потім проходяться по її поверхні молотком. Це робиться для того, щоб мастило проникла углиб між болтом і гайкою. Можна навіть змочити в гасі невелику ганчірочку і обмотати її різьбове з’єднання. Через деякий час можна спробувати відкрутити гайку, а якщо цей спосіб не підійшов, то переходять до наступного варіанта.

Спосіб № 4

Беруть гостро заточене невелике зубило і з його допомогою на одній з граней гайки роблять кілька зазубрин. Потім під кутом до цих щербини ставлять шліцьову викрутку, уздовж рукоятки якої прикладають металевий стрижень на всю довжину. За викрутці постукують молотком до тих пір, поки гайка не ​​провернеться. Для великих болтів використовують не викрутку, а зубило. Цей метод не даремно стоїть в кінці списку, оскільки він найбільш руйнує гайку, але зате він і найефективніший, оскільки під таким впливом будь-яка гайка розкручується.

Для того, щоб уникнути таких заклинювань гайок, перед кожним закручуванням нарізного сполучення його треба змащувати солідолом або моторним маслом. Це допоможе попередити появу корозії на довгі роки.