Як утеплити труби

truba 300x181 Як утеплити трубиБагато хто при споруді будинку не замислюються над тим, як утеплити труби, а потім отримують проблеми. Незалежно від того, з якого матеріалу зроблена водопровідна труба – з металопластику або з оцинкованої сталі – мороз розриває їх з однаковою силою.

Якщо труба вже замерзла, то її необхідно міняти, а от для запобігання замерзання труб необхідно провести їх утеплення. Видів утеплення існує декілька і всі вони цілком здійсненні своїми руками.

Труби необхідно утеплювати на вулиці або в неопалюваному приміщенні, і якщо в приміщенні роботи з утеплення виконати досить просто, то на вулиці доведеться приділити трубах максимум уваги, особливо в розподільних колодязях, місцях біля підведення труб до лічильників і насосів.

Існує ряд вимог, що пред’являються до матеріалів для утеплення труб водопроводу.

Споживчі вимоги такі:

  • Довговічність матеріалів;
  • Можливість багаторазового застосування і зручність монтажу;
  • Герметичність матеріалів;
  • Прийнятна ціна.

А серед технологічних вимог розрізняють:

  • Високі теплозберігаючі властивості;
  • Низька теплопровідність;
  • Висока стійкість матеріалів до хімічних речовин та впливу навколишнього середовища;
  • Достатня водопоглинання;
  • Підтримка робочої температури без додаткового шару ізоляції.

Типи ізоляційних матеріалів для утеплення водопровідних труб

truba2 300x223 Як утеплити трубиРаніше утеплення труб вироблялося різними, не завжди практичними матеріалами – наприклад, ватяними ковдрами. На даний момент асортимент ринку будівельних матеріалів дуже різноманітний і дозволяє вибрати оптимальний варіант для різних умов. Розрізняють ряд найбільш поширених теплоізоляційних матеріалів для труб.

Базальтовий утеплювач для труб

Випускаються ці матеріали у вигляді циліндрів з базальтового волокна. До переваг даного матеріалу відноситься те, що він не вимагає використання спеціальних лотків для укладання трубопровідних труб. Також ці циліндри зручно укладати, і тому їх використання не вимагає спеціальних навичок. А до недоліків можна віднести високу вартість. В якості захисного шару для базальтових утеплювачів використовують руберойд, пергамент або фольгоізол.

Скловолоконні утеплювачі для труб

Цей матеріал більш відомий як скловата. Зазвичай вона використовується для утеплення металопластикових труб. Скловата відрізняється низькою щільністю, але необхідні зовнішні ізоляційні матеріали у вигляді рулонних виробів – руберойду або склотканини, що спричиняє додаткові витрати.

Пінопластові утеплювачі для труб

truba1 300x224 Як утеплити трубиЄ найбільш поширеним матеріалом для самостійного утеплення водопровідних труб. Шкаралупи з пінопласту для теплоізоляції можуть використовуватися в парі з зовнішнім покриттям або без нього. Для цього матеріалу не обов’язкова укладання спеціальних лотків. Пінополістирольні матеріали розраховані на багаторазове застосування. Використовують пінопластові утеплювачі для утеплення труб як у землі, так і зовні.

Укладання теплоізоляційних шкаралуп проводять таким чином: половинки шкаралуп відповідно трубі внутрішнього діаметра надягають на труби зі зміщенням для «схрещування» 10-20 см і закріплюють їх скотчем. Потім при використанні захисного матеріалу далі проводять його монтаж.

Для надійності місця примикання шкаралуп проклеюють скотчем. Для поворотів трубопроводів, кутів і вузлів використовують фасонні шкаралупи – їх підбирають у кожному випадку індивідуально.

При необхідності демонтажу теплоізоляційні шкаралупи знімають у зворотному порядку, і після цього вони знову готові до застосування.

Незалежно від типу теплоізоляційних матеріалів вони діють за одним принципом – для теплоізоляції використовується повітря в просторі утеплювального матеріалу. Вибір типу теплоізоляційного матеріалу залежить тільки від зручності монтажу та місця розташування труб водогону.