Як утеплити будинок

В умовах нашого клімату питання, як утеплити будинок, вельми актуальний – зими бувають досить суворими, а осінь і весна теж можуть відрізнятися низькими температурами. Утеплення будинку допомагає не тільки скоротити втрати тепла, а й економить витрати на опалення. Правильне і ефективне утеплення включає в себе повну ізоляцію всіх поверхонь в будинку – фундаменту і горища, внутрішніх стін та міжповерхових перекриттів.

В якості утеплювачів матеріалів найчастіше використовують такі вироби:

  • пінополістирол (частіше його називають пінопластом). По суті своїй є пластмасою з безліччю повітряних бульбашок. Випускається в плитах різної товщини і розмірів.
  • мінеральна вата. Цей волокнистий матеріал випускається в рулонах або у вигляді плит і може відрізнятися щільністю і розмірами.
  • скловата. Має багато спільного з мінеральною ватою, випускається також у рулонах або плитах. Відрізнятися може теплопровідністю, щільністю і розмірами.
  • екструдований пінополістирол. Проводиться методом видавлювання і являє собою матеріал з безліччю замкнутих осередків. Випускається у вигляді плит різної товщини і розмірів.

Дані матеріали можуть застосовуватися для утеплення різних поверхонь в будинку і далі мова піде про принципи утеплення фундаменту, підлог, стін і даху.

uteplennya Як утеплити будинокУтеплення фундаменту і цоколя

Навіть якщо в підвалі вашого будинку немає ніяких приміщень, утеплення необхідно. Через неутупленнння стіни цоколя і фундаменту відбуваються значні втрати тепла, оскільки грунт має властивість промерзати. Якщо утеплювач розташований зовні, то рекомендується застосовувати екструдований пінополістирол, який не вибирає в себе вологу і є досить міцним. Бажано стіни фундаменту утеплювати на всю глибину промерзання грунту. Матеріал кріпиться до цоколя спеціальною клейковою мастикою. Зовнішній шар утеплювача можна обштукатурити по сітці або покрити декоративною облицюванням.

Утеплення підлог на лагах (перший поверх)

Такі підлоги можуть перебувати безпосередньо на грунті, тому при утепленні необхідно знати як влаштовані підлоги – на плиті або на лагах. В останньому випадку можна застосовувати м’які утеплювачі з щільністю до 50 кг / куб. метр, оскільки вони не будуть нести навантаження, якщо ж застосовуються плити, то краще використовувати плити мінеральної вати з високою щільністю (більше 160 кг / куб. метр). Також можна використовувати щільний екструдований пінополістирол. Плити утеплювача в цьому випадку кріпити не треба, вони укладаються вільно.

Утеплення міжповерхових підлог

Коли приміщення на різних поверхах мають однакову температуру, теплоізоляція не потрібна і можна провести лише звукоізоляцію підлог. Якщо приміщення на поверхах мають різну температуру (наприклад, нижній поверх не опалюється), то краще провести теплоізоляцію підлоги. Для цього можна застосовувати ватяні м’які утеплювачі невеликої щільності у разі підлог на лагах і відповідно жорсткі утеплювачі за типом плит мінеральної вати або екструдованого пінополістиролу в разі підлог на плитах. У даному варіанті утеплювач укладається вільно без закріплення.

Утеплення стін

При будівництві будинку необхідно передбачити достатню теплоізоляцію стін, але якщо необхідні роботи не були зроблені, можна провести утеплення пізніше. Якщо стіни облицьовуються якимось матеріалом, то м’який утеплювач або кріпиться дюбелями до стіни, або вкладається в каркас. Потім між утеплювачем і облицюванням укладається шар вітрозахисної мембрани.

Існує також метод утеплення з нанесенням штукатурки. У цьому випадку на стіну кріпиться утеплювач, зверху сітка і наноситься шар штукатурки. Для даного утеплення використовують мінеральну вату і екструдований пінополістирол. Внутрішні стіни утеплюють м’якими утеплювачами у разі застосування гіпсокартону або екструдованим пінополістиролом якщо стіни будуть штукатуритися. Також не забудьте про утеплення вікон.

Утеплення даху

Якщо ви піклуєтеся про те, як утеплити будинок максимально ефективно, необхідно згадати і про дах. Скатний дах зазвичай утеплюється рулонними або плитковими м’якими утеплювачами невеликий щільності. Ці матеріали укладаються в простору між кроквами і захищаються пароізоляційною плівкою, а також гідроізоляцією. Стики проклеюють герметизуючим скотчем.

Плоский дах утеплюється жорсткими плитами з пінополістиролу з групою горючості не вище Г1 або міцними плитами з мінеральної вати. Зверху укладається шар гідроізоляції.