Як утеплити будинок пінопластом

pino 300x300 Як утеплити будинок пінопластомЗараз багато хто став замислюватися про те, як утеплити будинок пінопластом. Утеплення будинку завжди було актуальною проблемою, адже за великої площі стін через них йде велика кількість тепла. Якщо стіни не утеплені належним чином, то навіть найсучасніша система опалення буде неефективна. Розрізняють зовнішнє і внутрішнє утеплення стін. У даній статті ми розглянемо зовнішньо утеплення стін пінопластом.

Правильне утеплення фасадів будинків надійно захищає приміщення від перепадів вологості й температур. Це позитивно позначається на терміні експлуатації будинку і дозволяє знизити витрати на опалення будинку.

Широке використання в якості утеплювача плит пінопласту обумовлено його відмінними експлуатаційними якостями. Він легкий у монтажі, не піддається гниттю, а головна його перевага – невисока ціна (у 4, а то і в 5 разів нижче, ніж інші утеплювачі). Крім того, утеплення будинків пінопластом додає будівлям привабливий зовнішній вигляд.

При утепленні фасадів пінопластом використовують метод «сендвіча» або «мокрого фасаду» – в обох випадках матеріали наносять шарами, а потім штукатурять стіни. При дотриманні технології проведення робіт такий спосіб утеплення дозволяє зберегти привабливий вигляд стін протягом сорока років.

Утеплення будинку пінопластом своїми руками

В якості прикладу розглянемо будинок з черепашнику зі стінами завтовшки 20 см. Витрати на опалення такого будинку вельми великі, а взимку стіни можуть навіть промерзати, особливо по кутах. Утеплення фасаду такого кам’яного будинку пінопластом значно зменшить витрати на опалення. Роботи з утеплення включають такі основні етапи:

Підготовка поверхні фасадів

За великим рахунком зовнішнє утеплення стін пінопластом особливих підготовчих робіт не вимагає, особливо якщо стіни не були оброблені якими-небудь додатковими матеріалами. У даному випадку розглядається будинок з оштукатуреними стінами. У зв’язку з цим вся підготовка зводиться до обробки стін відповідною грунтовкою.

Вибір матеріалів

Перед закупівлею пінопласту необхідно провести обмір стін для визначення необхідної кількості плит. Висоту стін множать на ширину, додають припуск на відкоси і віднімають віконні та дверні прорізи. Крім основного матеріалу потрібні також: малярська пластикова сітка з осередком 5х5 мм для армування шпаклівки, малярні куточки для зміцнення і вирівнювання кутів і відкосів, спеціальні дюбелі для пінопласту у вигляді парасольок – їх знадобиться по 6 штук на один квадратний метр.

pino1 300x250 Як утеплити будинок пінопластомТакож варто уважно поставитися до вибору самого пінопласту і клею для нього. Існують спеціальні клеї для пінопласту, але коштують вони чимало. Можна використовувати й інші, дешевші види клеїв, наприклад, CERESIT марки СМ11. Він добре підходить як для наклеювання пінопласту, так і для шпаклівки. Краще вибраний клей перевірити на невеликому шматочку пінопласту, тобто приклеїти його до стіни і цим же клеєм пошпаклювати. Зразкова витрата клею може скласти 1 мішок (25 кг) на три квадратних метри поверхні.

Що стосується самого пінопласту, то він може відрізнятися щільністю, і від цього параметра досить залежить його вартість. Можна купити самий щільний пінопласт марки ПСБ-С-35, але з урахуванням того, що пінопласт надалі буде штукатуритися і покриватися декоративною обробкою можна придбати і більш м’який пінопласт марки ПСБ-С-15 товщиною 5 см.

Наклеювання пінопласту на фасад

Даний процес не займає багато часу. Спочатку плитковим шпателем (у якого одна сторона рівна, а інша із зубами) намазують лист пінопласту приготованим заздалегідь клеєм, потім розрівнюють цей шар рівною стороною шпателя, а потім гребінкою. Те ж саме повторюють для стіни. Потім притискають пінопласт до стіни і постукують його долонею або пінопластною терткою для штукатурки (це більш щадний інструмент). Потім прикріплюють лист пінопласту дюбелями, прибиваючи їх по чотирьох кутах і один в центрі. Місця біля відкосів і дверних прорізів вимагають прирізки пінопласту.

Шпаклівка пінопласту

Ця робота займає більше часу, ніж саме приклеювання пінопластних плит. Як було сказано вище, шпаклювати пінопласт можна тим же Церезитом марки СМ11. Спочатку на всі відкоси і кути проклеюють металевий малярський куточок. Це зміцнює кути, а крім того, полегшує процес шпаклівки пінопласту. Робиться це так: на кут наноситься шар клею, в ньому вглиблюється куточок і вирівнюється правилом.

pino2 300x224 Як утеплити будинок пінопластомШпаклівка пінопласту мало чим відрізняється від звичайної шпаклівки, але при цих видах шпаклювальних робіт слід робити шар трохи товщі, щоб у ньому можна було втопити армуючу малярську сітку. Роботи виконують так: виділяють зону шириною 1 метр і наносять на неї шар шпаклівки від землі до даху, прикладаючи потім заздалегідь обрізану під потрібний розмір сітку. Потім шпателем розгладжують сітку по шару шпаклівки. Для створення більш міцної і гладкої поверхні одного шару шпаклівки мало, тому наступного дня пінопласт шпаклюють ще раз.

При проведенні шпаклювальних робіт по пінопласту важливо не переборщити з кількістю клею, оскільки пінопласт має свою властивість при нагріванні на сонці розширюватися в обсязі, і тому товсто нанесений шар клею може піти тріщинами.

Даний спосіб утеплення фасадів кам’яного будинку плитами пінопласту дозволяє скоротити витрати на опалення на 30%.