Як укладати плитку. Способи укладання

Розкладки для плитки стануть в нагоді тим, хто вже купив або тільки збирається придбати цей практичний матеріал і думає над тим, як красиво укласти плитку. Можна вирішити це питання, купивши разом з плиткою бордюри або поштучні панно, але якщо Ви не хочете витрачати зайві гроші, розгляньте різні варіанти розкладки плитки і можливо Ви знайдете оптимальний варіант.

Квадратну плитку однакового розміру можна укладати декільком способами, і найпоширеніші з них наведені нижче.

plit1 300x233 Як укладати плитку. Способи укладанняБазовий спосіб укладання

Плитки укладаються рівними рядами, одна над іншою. Найбільш популярний спосіб, широко поширений в радянські часи. В одних він викликає ностальгію, а деякі навпаки намагаються уникнути настільки стандартного варіанту. При розмаїтті сучасної керамічної плитки цей спосіб укладання можна обіграти за рахунок яскравого кольору плитки і контрастною розшивки, або підбираючи плитку різного розміру. При обробці кухонного фартуха добре буде виглядати плитка поменше, в інших приміщеннях краще вибирати розмір побільше.

plit2 300x233 Як укладати плитку. Способи укладанняСпосіб укладання «Базовий під кутом»

У даному випадку квадратна плитка укладається під кутом 45 градусів. також вельми поширений варіант укладання, однак складність його полягає в тому, що для обробки кутів і стиків необхідно різати плитку, а значить знадобиться плиткоріз. Хоча при будь-якому варіанті розкладки плитки знадобиться цей інструмент, оскільки ідеально рівні стіни зустрічаються вкрай рідко.

plit3 300x216 Як укладати плитку. Способи укладанняСпосіб укладання «В розбіг»

Плитки укладаються рядами зі зрушенням. Зазвичай цей спосіб використовують для прямокутної плитки, але квадратна плитка, укладена таким чином, також непогано виглядає.

Зазвичай використовується в інтер’єрах, що імітують старовину, оскільки нагадує кладку тротуарів і мостових в старих містах. Укладати плитку необхідно з центру стіни у вигляді трикутника.

plit4 297x300 Як укладати плитку. Способи укладанняШаховий спосіб укладання

Плитки двох контрастних або навпаки близьких кольорів укладаються рівними рядами через одну. Класичним вважається використання чорної і білої плитки, але можна вибирати і інші кольори. Цікаво виглядає така кладка плитки і на стінах, і на підлозі, добре підходить для кухонних фартухів.

Спосіб укладання «Шахи під кутом»

Укладання плитки як в способі «базовий під кутом», але з використанням двох різних кольорів. такий варіант розкладки добре маскує нерівності стін і підлоги, але слід точно дотримуватися кути, інакше вийде плитка «у розбіг» і це призведе до оптичному ефекту кривизни поверхні.

plit5 236x300 Як укладати плитку. Способи укладанняУкладання плитки лініями

Цей простий спосіб може додати родзинку в будь-який інтер’єр. Поєднання ліній з плитки суміжних кольорів освіжає простір, кому ж варіантів такого розташування плитки може бути безліч, а значить зустріти такий же дизайн буде дуже важко. Можна брати не два, а кілька відтінків плитки, поєднувати яскраві і приглушені кольори.

Укладання плитки «Килим»

Якщо до душі оригінальність, можна вибрати варіант розкладки, коли в центрі розташовується плитка одного виду, а навколо неї викладається інша плитка. У центрі можна залишати одну плитку або декілька, в залежності від розмірів кімнати і самої плитки. А можна викласти майже справжній “килим” обрамити квадрат плитки красивим бордюром.

Спосіб укладання «Калейдоскоп»

Кілька видів плитки укладається рядами, чергуючи в довільному порядку різні кольори. Можна використовувати всього два кольори, а можна застосувати і цілий набір відтінків, якщо дозволяють розміри кімнати. Добре виглядає «калейдоскоп» з невеликої плитки однієї кольорової гами.

Розглянувши дані приклади розкладки для плитки можна придумати власний дизайн розкладки – оригінальний і оптимально відповідний для Вашої квартири.