Як скомбінувати шпалери

Для створення цікавої обробки інтер’єрів застосовують поєднання різних шпалер. Вдала комбінація шпалер може розширити простір, збільшити висоту стель або виділити якусь зону. Для використання декількох видів шпалер є і ще одна причина – економія. Зазвичай магазини будматеріалів продають залишки шпалер за зниженими цінами, тому є сенс підібрати сполучення з декількох їх видів.

kombishpalery Як скомбінувати шпалериНайчастіше шпалери комбінують для виділення якого-небудь простору. Це може бути обідня або ігрова зона, простінок, кут і т.д. Це також і найдешевший спосіб виділення зон. Також комбінування шпалер допомагає приховати якісь недоліки покриття стін або всього приміщення. А в дитячих кімнатах цей прийом дозволяє розділити кімнату на особисті простору для кожної дитини.

Важливою умовою при комбінуванні є дотримання колірного балансу в приміщенні. Якщо кімната обклеєна нейтральними шпалерами, то її можна обставляти будь меблями і наповнювати різними предметами інтер’єру. Якщо ж з’являються шпалери більш яскравого відтінку, то цей колір повинен обов’язково дублюватися в інтер’єрі.

Якщо Вам важко скомбінувати шпалери насичених кольорів, то краще взяти два або три відтінки, що відрізняються один від одного на підлогу тону або тон. Це дозволить ненав’язливо підкреслити необхідні деталі, і при такому варіанті помилку допустити просто неможливо. Для правильного підбору відтінків зараз існують колірні діаграми, за допомогою яких можна вибрати сусідні родинні кольору.

Поєднання контрастних кольорів підходить не для всякого приміщення і виглядає дещо агресивно. Якщо поєднання за типом зеленого і жовтого або оранжевого та синього здаються занадто кричущими, то вибирати слід більш традиційні поєднання, наприклад, чорно-білого, червоно-чорного, сріблясто-синього і т.д.

За допомогою грамотно підібраних шпалер можна візуально змінити пропорції приміщення. Наприклад, якщо обклеїти довгі стіни світлими шпалерами, а короткі темнішими, то можна розширити вузьку кімнату. А для розширення простору в маленькій кімнаті можна скористатися прийомом градієнта – поступової зміни відтінків шпалер від темного до світлого або навпаки.

Можна поєднувати шпалери однотонні і з малюнком, з лініями і з квітковим візерунком. Для таких варіантів, як правило, використовують правило вставки – більш насичені шпалери наклеюють у вигляді вставки або виділяють ними одну стіну. Таким чином можна уникнути перевантаженості обробки і підкреслити потрібні місця в кімнаті.

Цікавого ефекту можна домогтися, якщо використовувати шпалери не тільки різного кольору, але і різної фактури, наприклад, матових і глянсових, шорстких і гладких. Важливо пам’ятати лише про те, що поєднувати дешеві і дорогі шпалери не варто, оскільки вони служать різний час, та й процес наклеювання їх відрізняється.

Розглянемо найбільш поширені варіанти комбінування шпалер, які кожен може застосувати під час ремонту у себе вдома.

Вертикальні смуги
Такий варіант вважається одним з найбільш поширених. Він досить простий у виконанні і доступний кожному. Зараз виробники шпалер часто випускають колекції, де відразу передбачена комбінація у вигляді вертикальних смуг. Такий метод може грунтуватися на застосуванні полотен, наклеєних у вигляді вертикальних смуг або ж у вигляді вертикальних візерунків. Візуально такі комбінації збільшують висоту стель. Можна чергувати різні смуги шпалер через одну або дві, використовувати контрастне або монохромне чергування.

Горизонтальні смуги
Найбільш поширений варіант – поділ поверхні на дві рівні частини по горизонталі, але можна також використовувати чергування декількох смуг. Добре при такому способі виглядають шпалери різної фактури. Для оформлення стиків можна використовувати бордюр або вузькі паперові стрічки. Головне при такому способі комбінування вирівнювати стики щодо лінії підлоги.

Вставки з шпалер
Цей спосіб найбільше підходить для виділення будь-яких зон. Вставки можуть бути різного розміру і для них можуть використовуватися які завгодно шпалери. Останнім часом найбільше поширені варіанти, коли в якості вставки використовується насичений візерунок або малюнок, а інший простір обклеюється нейтральними шпалерами.

Комбінування у вигляді клаптів
Зазвичай для такого способу використовуються не два види шпалер, а більше. Шпалери нарізаються квадратами або прямокутниками і наклеюються в певному порядку. При цьому важливо правильно поєднувати візерунки і текстури, щоб уникнути зайвої строкатості і недоладності. Часто цей прийом використовують для оформлення дитячих.

Виділення виступ і ніш
Такий метод дозволяє виділити поглиблені або виступаючі частини приміщення – ніші, арки, колони і т.д. Зазвичай використовуються контрастні в порівнянні з рештою приміщенням шпалери або ж з яскравим малюнком.