Як штукатурити укоси

При зміні вікон або дверей завжди виникає питання, як штукатурити укоси. Провести заміну цих конструкцій так, щоб не знадобилася обробка укосів, практично неможливо, адже при видаленні старих рам знімається як мінімум шар штукатурки, а то і залишаються сколи та тріщини в отворах. Для того, щоб додати їм привабливий зовнішній вигляд, укоси штукатурять, попередньо закривши великі виїмки і нерівності різними методами – за допомогою гіпсокартону , пінопласту і т.д.

Роботи з оштукатурювання укосів вимагають уважності і акуратності, але при цьому зробити це можуть і початківці, які ніколи раніше не штукатурили укоси. Існує певний порядок і правила штукатурення укосів, дотримуючись яких можна правильно і красиво відновити поверхню укосів і при цьому заощадити чималі кошти.

Обштукатурювання віконних укосів

 1. Часто обробку укосів проводять за допомогою цементно-піщаного розчину. Спочатку проводять підготовку поверхонь укосів: видалити залишки старої шпаклівки або фарби, а потім попередній шар штукатурки. Якщо вона тримається міцно, то на ній можна зробити надсічки і подряпини, які підвищать якість зчеплення нового шару розчину з поверхнею укосів.Потім слід змочити підставу для нанесення цементно-піщаного розчину водою.otkosss 236x300 Як штукатурити укоси
 2. Якщо поверхня укосів дуже нерівна і шар нанесеного розчину більше одного сантиметра, то краще додатково використовувати сітку, інакше по обробленим поверхням можуть піти тріщини, і доведеться заново все переробляти.
 3. Роботу з оштукатурювання краще починати зверху, щоб вийшло подобу балки, яка спирається на дві стійки, і тим самим зміцнюємо міцність укосів і запобігаємо відвалювання шматків штукатурки.
 4. По верхньому рівню кріплять рейку до верхньої площини отвору, для щоб на неї спиралося правило, прибираються надлишки цементного розчину. Краще використовувати і наступну виверт – для того, щоб рама неповністю ховалася під шаром розчину, а деяка її частина перебувала зовні, в рейці роблять випив в тій частині, яка спирається на раму. У цьому випадку можна глибиною цього пропила регулювати висоту виступанія рами вікна під шару розчину.
 5. Далі на поверхню укосів накидають розчин невеликими частинами. Це треба робити з деяким надлишком, щоб перекрити 0,5-1 см прикріпленою дерев’яної рейки.
 6. Потім шар розчину залишають трохи підсохнути, а потім видаляють його правилом і вирівнюють поверхню. Після першого разу поверхня залишається покрита дефектами – ямками і нерівностями. Для їх усунення площину залишають ще підсохнути і за допомогою терки усувають ці недоліки.otkosss1 224x300 Як штукатурити укоси
 7. З боків віконного отвору встановлюють направляючі рейки, контролюючи вертикальність їх розташування – саме від цього параметра буде залежати рівність укосів. Далі роботи проводяться ідентично формуванню верхнього укосу.
 8. Необхідно пам’ятати, що штукатурка укосів повинна супроводжуватися правильним висиханням цементно-піщаної суміші, оскільки при дуже швидкому випаровуванні розчин не буде міцним і швидко покриється тріщинами і сколами. Також важливо в місці проведення робіт забезпечити відсутність протягів.

Обштукатурювання дверних укосів

Нанесення шару штукатурки на поверхню дверних укосів забезпечує не тільки їх рівність і привабливий зовнішній вигляд, але й додаткову шумо-і теплоізоляцію. Вид штукатурки для цих робіт звичайно вибирають залежно від зовнішнього або внутрішнього розташування дверей, а також від вологості приміщення. Наприклад, для ванних кімнат і саун краще підійде розчин на підставі цементу, а для внутрішніх приміщень може бути використаний і вапняно-гіпсовий розчин.

Ви дивиться технологія штукатурки дверних укосів наступним чином:

 1. Двері встановлюють на одному рівні, і при цьому ліва і права частини дверної коробки були розташовані на однаковій відстані від стін.
 2. Слід приготувати клоччя, повсть або монтажну піну для закладення щілин. Зазори між стінами і дверною коробкою заповнюють відповідним матеріалом, щільно укладаючи його в щілини. Якщо в якості ущільнювача використовується повсть або паклю їх слід обробити трипроцентним розчином фтористого калію.
 3. Далі поверхні під обробку ретельно очищають від бруду, пилу, старої фарби або сажі.
 4. Потім встановлюють спеціальні металеві планки-маяки, які допомагають максимально вирівняти поверхню. І перший, і другий маячок необхідно встановлювати на одному і тому ж відстані від коробки дверей.
 5. Нанесення шару штукатурки виконують за кілька раз, кількість яких залежить від товщини необхідного шару.
 6. Для обробки дверних укосів зазвичай використовують стартову фасадну штукатурку або цементний розчин. Якщо штукатуряться зовнішні укоси, то в цементну суміш додаються водовідштовхувальні домішки, які продовжують термін експлуатації розчину. При виборі суміші для штукатурки слід враховувати і той факт, що не всі засоби підходять для обробки житлових приміщень, тому слід уважно вивчати упаковку або проконсультуватися з менеджерами по продажах фірми або продавцями в магазині.