Як штукатурити піноблок

Багато корисні якості пінобетону (легкість , хороша теплоізоляція , паропроникність ) роблять його поширеним будівельним матеріалом. Але в той же час штукатурити пінобетон досить складно , оскільки він відрізняється невисокою адгезією , тобто до нього погано пристають склади для штукатурення . З цієї причини для пінобетону не підійде звичайна цементно – піщана штукатурка на основі сухих сумішей.
shtukpinoblok 300x200 Як штукатурити піноблокСамостійно штукатурити пінобетон можна, але необхідно дотримуватися певні технічні моменти. Застосування стандартних технологій штукатурення може вилитися в порожню витрату часу, зусиль і коштів. Причому невдоволення результатом виникає вже після закінчення робіт , коли стіни пофарбовані, прошпакльовані або заклеєні шпалерами. У зв’язку з цим перед початком штукатурення стін з пінобетону слід ретельно продумати , чим і як обробляти стіни і як штукатурити цей матеріал .
У кожному разі захищати стіни з піноблоків необхідно хоча б для запобігання проникнення вологи через пористу структуру пінобетону всередину приміщення. Підвищений рівень вологи , у свою чергу , не тільки негативно позначається на мікрокліматі в приміщенні , а й призводить до появи цвілі плям грибка.

Штукатурка пінобетону

Для захисту пінобетону від зайвої вологості необхідно обмежити проникнення в нього атмосферного повітря , і саме для цього використовують штукатурку. Її застосування в залежності від обраної технології дозволять або поліпшити властивості пінобетону , або зіпсувати експлуатаційні характеристики цього матеріалу.
При виборі штукатурки для пінобетону необхідно звертати увагу на її паропроникність. У даному випадку шар штукатурки є перепоною для проникнення повітря і пари , тому потрібно зробити так , щоб пара , що проходить через внутрішню штукатурку , в тому ж обсязі виходив назовні через зовнішній штукатурний шар. Тільки в цьому випадку стіни будинку будуть дихати , а пара не буде затримуватися під шаром штукатурки. Якщо не забезпечити ці умови , то при зміні сезонів і температури ( наприклад , заморожування , а потім відтавання ) штукатурка почне відпадати або покриватися сіткою тріщин , а на внутрішній поверхні стін може утворитися цвіль в результаті підвищеної вологості.
Багато спеціалізуються на будівельних роботах фірми виробляють теплотехнічні розрахунки , але самостійно теж можна прикинути товщину шару штукатурки. Для цього слід виконувати правило , за яким для « дихаючих » стін необхідний зовнішній шар штукатурки по товщині в 2 рази менший , ніж внутрішній шар штукатурки.
Слід пам’ятати і про те , що стіни з пінобетону не повинні покриватися занадто товстим шаром штукатурки. Зазвичай вистачає шару завтовшки в 5-10 мм , а для внутрішнього шару цей інтервал становить 10-20 мм.
При висиханні стін з інших матеріалів штукатурка частина вологи виходить назовні , а частина всередину приміщення , а от піноблоки зовсім не вбирають вологу, тому штукатурка не висихає повністю . Процес висихання подовжується і тому можливо вирівняти шар.

Правила штукатурки піноблоків

Сама технологія оштукатурювання пінобетонних стін мало чим відрізняється від інших поверхонь , але існує кілька правил , дотримуючись яких можна отримати рівну і гладку поверхню з хорошими експлуатаційними якостями.

  • Стіни з пінобетону перед нанесенням штукатурки слід прогрунтувати. Для цього пористого матеріалу вибирають грунтовок з великим ступенем проникнення , тобто для обробки сильно всмоктуючих поверхонь . Саме від цього етапу , а також від попередньої обробки поверхні , залежить подальша поведінка шару штукатурки. Початкова підготовка не терпить помилок або недбалості , оскільки в цьому випадку може знадобиться повна переробка всієї штукатурки.
  • При литих піноблоках використовують спеціальну сітку для штукатурки. Її ж застосовують для різаних піноблоків – в кутах , під вікнами і т.д. , тобто там , де сконцентрована найбільша напруга.
  • Для пінобетону використовують спеціальні штукатурні склади у вигляді сухих сумішей з хорошими адгезійними якостями. Для їх приготування необхідно просто розбавити суміші водою відповідно до вказівок на упаковці.
  • Для фарбування оштукатурених поверхонь використовують паропроникні фасадні фарби на основі силікону або силікатні.