Як самому зробити відеонагляд

У нинішній час додаткові заходи безпеки не завадять, тому відеоспостереження своїми руками стане відмінним способом захисту Вашого житла від проникнення сторонніх. Наймати сторожів або охоронців можуть дозволити собі лише великі фірми , а для домашнього використання можуть стати в нагоді сучасні технології. Раніше системи відеоспостереження могли дозволити собі лише дуже заможні люди , а сьогодні їх може встановити у своєму будинку кожен.

video111 300x225 Як самому зробити відеонаглядЗараз на ринку електроніки представлені різні системи відеоспостереження від вітчизняних та іноземних виробників , дорогі або дешеві , бездротові або зі стандартними кабелями, але всі вони працюють за одним принципом. Система відеоспостереження складається з відеокамери, монітор , спеціального записуючого пристрою і замка від хвіртки чи дверей . Навіть один монітор здатний передавати зображення з декількох камер , за умови , що їх не дуже багато. В іншому випадку доведеться придбати мультиплексор , який дозволяє вести спостереження з 9 і більше точок .

Приблизна схема установки системи відеоспостереження в заміському будинку

  • Для початку визначаються з прокладкою проводів і їх підключенням до монітора. Проводи повинні бути непомітні для очей , тому треба продумати , як їх приховати. Потім необхідно вибрати місце розташування блоку живлення системи. Якщо його підключають в будинку до мережі 220В , то напруга 12В піде безпосередньо на камеру , а якщо розташовувати його на вулиці , то мережевий кабель підключають до живлення в будинку і 220В піде по дроту до місця з’єднання з блоком живлення.
  • video222 Як самому зробити відеонаглядПотім приступають до виготовлення шлейфу . Для цього можна використовувати комбінований кабель ( для живлення 12В) , а для 220В – мережевий провід перетином 2х0 , 75 , який перешкоджає спотворення відеосигналу. Відрізані дроти простягають в ПВХ – трубу і укладають у викопану за розмірами траншею. Потім в стіні пробивають отвір і , встановивши кабель- канали , затягують провід в будинок і оснащують його кінці роз’ємами.
  • До остаточної установки камери необхідно здійснити тимчасове з’єднання проводів і підключення до монітора , щоб вибрати оптимальне її розташування. За допомогою болгарки роблять пропили в цеглі , зубилом проробляють квадратний отвір глибиною, що не більше товщини відеокамери на пару сантиметрів і шириною на 5 мм більше. В цей же час друга людина готує монтажну коробку , під’єднуючи всі дроти від камери до будинку.
  • Кінець труби ПВХ з проводами обтягається відрізком гофротруби , а кабель з нього протягують в отвір монтажної коробки . Зайву довжину проводу обрізають , але при цьому необхідно передбачити запас для під’єднання до відеокамери . Потім дроти відеокамери виводять на бік , невидиму для перехожих повз людей.