Як самому зробити торшер

Якщо ви хочете змінити зовнішній вигляд джерел світла в будинку, можна зробити торшер своїми руками. Торшерами називають лампи на високій ніжці. Такі світильники зручні тим, що їх можна ставити прямо на підлогу, а також під ними зручно читати. Торшери, що продаються в магазинах, відрізняються різноманітністю матеріалів і зовнішнього вигляду, але зробити таку лампу можна і своїми руками. Для цього не знадобляться дорогі деталі і матеріали, а процес виготовлення торшера не займе багато часу. У даній статті ми наведемо кілька прикладів, як виготовити торшер.

Торшер з атласними стрічками

Цей елегантний торшер виготовляється просто і швидко, а для його витонченого абажура знадобиться тільки каркас і кілька метрів атласної стрічки.Такий торшер однаково добре буде виглядати і в затишній спальні, і в ошатною вітальні.

Для виготовлення такого торшера знадобляться: дротяна сітка висотою 40 см і довжиною близько двох метрів, алюмінієва перфорована стрічка, основа торшера (жердина довжиною 1,2 метра), гіпс, атласний шнур, електричний патрон і шнур, колба, чорна фарба в балончику, плоскогубці .

 • torsher 300x279 Як самому зробити торшерВизначаємося з діаметром майбутнього абажура і згинаємо дротяну сітку в кільце, поєднуючи між собою її краю. Таким чином, ми отримуємо основу для торшера.
 • Відрізаємо алюмінієву стрічку по довжині кола абажура і зміцнюємо нею краю сітки, щоб вони не розходилися. Це додасть конструкції додаткову жорсткість.
 • Готуємо основу торшера. Воно має бути важким, щоб високий торшер був стійким. Для цього, гіпс заливаємо водою, ретельно розмішуємо і заливаємо в круглу форму. Можна використовувати для цих цілей кулінарні форми для пирогів.Зручно, якщо вони роз’ємні, так легше буде діставати заготовку підстави.
 • У центр гіпсової заготовки вставляємо круглий порожнистий стрижень, всередині якого проходитиме електричний шнур. Після висихання гіпсу (приблизно через 10 годин) заготовку виймаємо з форми і покриваємо чорної аерозольною фарбою. Чорна фарба в даному випадку обрана для підстави, оскільки торшер буде виконаний з чорних стрічок. Але при бажанні колір фарби можна змінювати під свій інтер’єр.
 • Закріплюємо патрон для лампочки на стрижні торшера і також закріплюємо розпірки для абажура.
 • На сітчасте підставу абажура починаємо намотувати вертикальні смуги з чорних атласних стрічок. Щільність намотування повинна бути такою, щоб абажур пропускав світло, але в той же час, щоб не було некрасивих присвятив. Кріпимо абажур до розпіркам на стрижні, укручуємо в патрон лампочку і тепер абажур готовий.

Торшер з дерев’яними деталями

Цей незвичайний торшер в першу чергу приваблює своєю ніжкою, що складається з дерев’яних деталей. Причому для виготовлення торшера можна використовувати залишки дерев’яних дощок і плит, таким чином позбавляючись від зайвого.

Для виготовлення такого торшера знадобляться: готовий абажур білого кольору, шматочки дерев’яних дощок різної ширини, морилка або лак для дерева, клей, акрилові фарби декількох кольорів, електричний шнур і патрон для лампочки, ножівка, шліфувальний папір, дриль, кисті.

Використавши цю ідею, можна переробити старий торшер, взявши з нього абажур з кріпленнями і електричну частину, а ніжку з деревинок виготовити самостійно.

Як зробити абажур з дерев’яними деталями

  • Для початку займемося абажуром. Якщо він без малюнка, то розмалювати його можна за своїм бажанням, а якщо на ньому вже є контури візерунків, то їх можна використовувати для подальшого декору абажура.
  • Тонким пензликом малюємо на абажурі контури візерунків, використовуючи червону, жовту і світло-зелену фарбу. Можна використовувати ті кольори фарб, які зустрічаються у вашому інтер’єрі. До речі, в будь-якій кімнаті буде добре виглядати чорно-білий абажур.
  • Готуємо дерев’яні елементи для ніжки. Для цього ножівкою або будь-яким іншим підходящим інструментом розпилюємо дерев’яні дошки на шматочки квадратної форми, але різного розміру. Ці шматочки будуть складені один на одного і склеєні між собою. Краще якщо розміри їх не будуть сильно відрізнятися. Нижній елемент повинен бути достатньо великим, для того, щоб торшер був стійким.
  • У кожному дерев’яному квадратику просвердлюємо по центру отвір для електричного шнура.torsher1 Як самому зробити торшер
  • У нижньому елементі підстави просвердлюємо отвір збоку – через нього буде виведений електричний шнур.
  • Коли всі елементи будуть випив, їх краї слід зачистити шліфувальною папером, щоб уникнути задирок. Потім покриваємо їх морилкою, яка додасть дереву красивий темний відтінок. Після висихання можна при бажанні покрити дерев’яні шматочки лаком для дерева – це збільшить термін служби торшера. Після покриття морилкою і лаком дерев’яні деталі ретельно просушують.
  • Далі починаємо склеювати ніжку торшера. До нижнього елементу за допомогою спеціального клею для дерева приклеюємо наступний шматочок, поєднуючи їх центральні отвори.
  • Через бічний отвір нижнього елемента-підстави протягуємо електричний шнур і виводимо його в центральний отвір.torsher2 247x300 Як самому зробити торшер
 • Таким чином, приклеюємо по черзі всі дерев’яні елементи. Для більшої декоративності треба намагатися чергувати елементи різного розміру і при цьому повертати їх навколо осі. Також треба в отвір кожного елемента просмикувати провід. Коли ніжка буде готова і клей повністю висохне, залишиться тільки прикріпити абажур, вкрутити в патрон лампочку і наш оригінальний торшер готовий.