Як самому зробити стиль прованс

Стиль прованс отримав широке поширення завдяки французькому південному регіону з такою ж назвою. Прованс зі столицею в Марселі став батьківщиною для особливого стилю, відмітними рисами якого стали сонячні акценти і морські нотки укупі з сільським стилем. Чимось цей стиль похід на «кантрі» – той же простір, простота і комфорт. Приміщення, оброблені в стилі прованс, наповнені затишком, спокоєм, неквапливістю і природністю, властивої сільського життя.

У наш час популярності натуральності та екологічності, коли міські жителі прагнуть покинути густонаселені міста і жити в передмісті, популярність стилю прованс збільшується щодня. Обладнати своє житло за тим же принципом, що і провінційні будинки на півдні Франції – це модно, і до того ж не складно. Для створення стилю прованс не обов’язково затівати великий ремонт або міняти повністю обстановку, досить застосувати деякі прийоми і додати в інтер’єр певні деталі.

provans Як самому зробити стиль прованс

Кольори стилю прованс

Стиль прованс передбачає використання світлих, начебто б вигорілих на сонці фарб. Основними відтінками є світло-блакитний, блідо-жовтий, білий, світло-зелений, вигорілі відтінки червоного і жовтого, кольору морських хвиль. Ці кольори можна застосовувати в оздобленні стін, меблів текстилі.

Оздоблення стель

При цьому стилі стелі або фарбуються в білий колір, або відбуваються в пастельних тонах. Іноді для високих стель застосовують перекриття у вигляді балок, які фарбують контрастною фарбою.

Оздоблення стін

У провансі кращим видом обробки стін вважається штукатурка, причому наноситься вона має намір нерівно. Вигорілі кольору, нерівності і горби вважаються вадою, а родзинкою інтер’єру. Іноді використовується облицювальна дошка, покрита фарбою або лаком природного кольору. Для кухонь часто застосовують обробку цеглою і натуральним каменем, який надає приміщенню затишок і деяку незавершеність інтер’єру.

provans1 Як самому зробити стиль прованс

Вікна
Оптимальним і найбільш затребуваним кольором для фарбування дверних прорізів і вікон є білий колір. Його можна розписати узорами або штучно зістарити, наприклад створити потертості і тріщини.

Меблі

Головна вимога до меблів у стилі прованс – це неї форма або колірне рішення, а матеріал, з якого вона зроблена. Допускається використання дерева, плетених і кованих виробів. Сучасні матеріали по типу пластику або металу неприпустимі. Можна спеціально зістарити вже наявні меблі з натуральної деревини і надати їй вигляду вигорілій на сонці і просушеної часом. Основний колір меблів – білий, іноді блакитний. Також вітається меблі з натуральним кольором деревини.Меблі не повинні бути громіздкою і занадто великий, добре коли в ній передбачено багато скриньок і полиць. Комоди, тумбочки,буфети на ніжках - найбільш підходящі предмети меблів.

Текстиль

Необхідно використання натуральних тканин: льня, бавовни, ситцю і т.д. Кольори вітаються світлі або з малюнком. Найбільше підходять візерунки у вигляді клітки і дрібного квіточки. Часто використовуються в’язані килимки і серветки.

Предмети декору

В якості прикраси інтер’єру використовують численні статуетки, світильники, вази, бра та інші елементи в морській і сільської тематики.