Як самому зробити софу

sofa 300x190 Як самому зробити софуВідпочити від напруженого робочого дня можна на зручними м’якими канапі з кухлем ароматного чаю в руках або книгою. Цей предмет меблів узвичаївся людини вже досить давно – вже в середніх віках у палацах придворних і знаті можна було побачити невеликі комфортні диванчики. Слово «софа» турецького походження і історично воно позначало широкі і глибокі дивани з підлокітниками, розташованими на рівні спинки. Сучасна софа – це найчастіше розкладається невеликий диван або ж невелика кушетка зі спинкою і м’якими подушками.

На перший погляд здається, що виготовити софу своїми руками непросто, але існують такі варіанти цих виробів, які самостійно зробити цілком під силу кожному.

Софа з дерев’яного піддону

Дерев’яні піддони, часто звані паллетамі, можна використовувати не тільки на складах і в магазинах. Ці вироби можуть служити заготівлею для багатьох предметів меблів, у тому числі і для софи. Так, з міцного дерев’яного піддону вийде стильна і зручна лава-софа, яка до всього має ще й секрет – в спині і сидіння цього предмету меблів можна облаштувати місце для зберігання різних речей.
Для виготовлення такої софи знадобляться: сам піддон, шуруповерт, пила, металеві куточки, бруски для ніжок, дошки для кришок.

 • Дерев’яний піддон розпилюють.
 • Одну з половин палети перевертають і в кути ставлять квадратні дерев’яні бруски.
 • До піддону їх прикріплюють металевими куточками на шурупах.
 • Для більшої стійкості і надійності всієї конструкції додатково застосовують зовні металеві планки, також прикручуються на шурупах.
 • Друга половинка піддону буде служити спинкою. Її приставляють перпендикулярно до сидіння і також використовують кріплення у вигляді куточків.
 • Щоб спинка не ганяла також бажано використати додатково кріплення у вигляді металевих планок. Необхідно переконатися, що ніжки і спинка чи не хитаються.
 • Поверхня лави повинна бути гладкою, без тріщин і шорсткостей. Усі виявлені дефекти можна замазати замазкою для дерева або гіпсом. Після цього поверхню шліфують наждачним папером або шліфмашинкою і очищають від пилу і тирси.
 • Перед фарбуванням лаву-софу треба прогрунтувати спеціально підібраним складом, які запобіжить дерево від псування і дозволить фарбі наноситися більш рівно.
 • Потім приступають до фарбування лави.
 • Зверху спинка лаву буде закриватися кришкою, що дозволить використовувати вийшло простір в якості місця для зберігання різних речей. Для цього використовують дошку за розмірами верхньої частини спинки нашої софи.
 • Цю дошку фарбують тією ж фарбою, що і основну конструкцію.
 • До спинки кришку кріплять на металевих меблевих петлях, які прикручуються шурупами.
 • Кришка відкривається легко і без зусиль і надійно охороняє збережені речі від пилу. У це місце можна складати покривала і пледи, диванні подушки, рушники, постільна білизна та багато іншого.
 • Основна частина софи вже готова.
 • Для того, щоб дерев’яна лава перетворилася на затишний диванчик, на сидіння і спинку укладають великі м’які подушки, які можуть бути як однотонними, так і кольоровими.

Софа біля вікна
 Як самому зробити софуУ західних країнах великою популярністю користуються так звані підвіконня – невеликі диванчики у вигляді софи без спинки, які знаходяться біля вікна.
Сидінням в даному випадку може виступати як сам підвіконня, так і окрема конструкція. У підставі таких конструкцій часто облаштовують ящики для зберігання різних речей, а підвіконня або лаву покривають м’яким матрацом чи змінними подушками. Можна зробити у такої софи і підлокітники, використавши як них дві невеликі подушки або валики.
Така софа напевно буде користуватися попитом, оскільки біля неї достатньо світла від кону, щоб почитати, а ще це місце зазвичай виходить вельми затишним. Якщо віконна ніша виходить втопленою в стіні, то загородити софу у кону можна легкими фіранками і таким чином створити відокремлене містечко.
Створити таку софу вигідно не тільки тому, що вона дозволяє з розумом використовувати простір біля вікна, а й ще таким чином можна збільшити число посадкових місць у будинку. особливо такі куточки люблять діти, адже це можна зробити свій власною територією, де можна буде сховатися в будь-який час.