Як самому зробити плетені меблі

Плетені меблі своїми руками виготовляється з природних матеріалів і виглядає дуже красиво. До того ж якісно зроблені предмети меблів, виконані в такій техніці, мають достатню міцність і в той же час легкі й витончені. Саморобна плетені меблі можуть прикрасити як дачний інтер’єр, так і вітальню у Вашій квартирі. Найкраще плетені крісла, табурети і стільці виглядають в інтер’єрах, виконаних в африканському, середземноморському стилі або в стилі прованс, в яких переважають натуральні матеріали.

mebimg 300x214 Як самому зробити плетені мебліУ нашій країні для виготовлення плетених меблів використовують вербові прути, що володіють достатньою гнучкістю і міцністю. Для початку можна спробувати виготовити що-небудь простіше, наприклад, плетений табурет . Для його виготовлення знадобляться: меблева палиця товщиною близько 30 см, вербові прути з діаметром 4-10 мм, а також пластини і стрічки. У статті наведено принцип виготовлення плетеного табурета висотою 42-45 см і діаметром сидіння 33-39 см.

Для каркаса табурета виготовляється ніжки з меблевої палиці, їх довжина становить 50 см. Нижню частину ніжок необхідно вигнути, а верхню зрізати на 2/3 товщини на відстані 12 см від краю, формуючи загострені кінці. Потім приступають до вигинання за шаблоном двох обручів – нижнього (діаметр 33 см) і верхнього (діаметр 28 см). Також виготовляють з двох меблевих палиць завтовшки 25 мм і довжиною 42 см. Кінці цих проножків на відстані 6 см від краю заламують жамкою і зрізають.

zamka 300x107 Як самому зробити плетені мебліЖамка – це спеціальний інструмент для виготовлення плетених меблів. З її допомогою випрямляють або згинають палиці. З одного кінця жамка має круглий отвір для вирівнювання меблевих палиць, а на іншому кінці розміщений чотирикутний виріз для іншої операції – заламування палиць. Ці інструменти бувають різних розмірів для меблевих палиць різної товщини.

Далі таким же чином формують верхню розпірку довжиною близько 27 см, а обидві палиці розпірки вигинають для додання полуовальной форми. Ніжки плетеного табурета прикріплюють до меншого обручу на рівній відстані один від одного. Верхні тонкі частини ніжок табурета обгинаються за обруч і прибиваються. На висоті 12-13 см від підлоги прикріплюють проножку: зрізані навскіс кінчики прибиваються до ніжок з внутрішньої сторони. І ніжки, і проножку необхідно зміцнити за допомогою пластин, при цьому місця сполучень обмотуються стрічками.

Потім верхній обруч обплітається по колу тонкими вербовими прутами, а верхній і нижній обручі обплітаються ажурним плетінням. При бажанні зверху плетіння можна закріпити поролон і оплести сидіння повторно. У цьому випадку табурет буде м’яким і зручним.