Як самому зробити камені для саду

kaminsam 300x271 Як самому зробити камені для садуЯкщо ви хочете прикрасити свою присадибну ділянку і урізноманітнити ландшафт, можна самостійно виготовити камені для саду. Красиві камені потрібної форми і розміру знайти не так то й просто, до того ж завжди відкритим залишається питання їх доставки в сад. Ми ж пропонуємо простий вихід з даної ситуації – виготовити садові камені на місці. Такі камені виготовляються з цементу, їх можна зробити гладкими або шорсткими плоскими або круглими, будь-якого розміру і форми.

Для виготовлення каменів знадобиться ємність необхідного розміру, пісок, цемент, при необхідності барвники для цементу, поліетиленова плівка, мох, щебінь галька. Роботи краще проводити в саду, оскільки процес цей вимагає вільного простору.

Камені для саду своїми руками

    1. Для початку визначаємо кількість і розмір необхідних каменів і підбираємо ємність відповідних габаритів, наприклад, можна використовувати звичайний пластиковий таз. Насипаємо в ємність пісок і розсовуємо його так, щоб вийшла овальна або кругла форма. Якщо камінь потрібен неправильної форми, то в пісок можна налити води, щоб він не обсипався. У цьому випадку можна надати виїмці будь-яку бажану форму.
    2. Накриваємо пісок прозорою поліетиленовою плівкою. Прозорої вона повинна бути для того, щоб контролювати процес формування каменю. Для ефекту старого натурального каменю можна укласти на дно ємності мох, а для декоративного ефекту – гальку, скляні камінці або інші прикраси. Все це виявиться на верхівці майбутнього каменю.
    3. Тепер можна замісити цемент, додаючи в нього щебінь і гальку. Це додасть йому необхідну міцність, і камінь буде виглядати більш натурально. Можна також підфарбувати цемент, додаючи в нього фарбувальні пігменти. Отриманий розчин заливаємо у форму і загинаємо краю поліетиленової плівки, формуючи камінь. Кінці плівки міцно зав’язуємо і залишаємо камінь до повного застигання. Після цього його тільки залишиться віднести на місце в саду.

Таким чином можна виготовляти і дуже великі камені. Але в цьому випадку садовий камінь краще робити пустотілим для економії матеріалів. Розчин розрівнюють за формою шаром товщиною близько 10 см, а в середину насипають пісок. Потім камінь також загортають у плівку. Потім можна видалити пісок. Також краще робити великі камені на тому місці, де планується його установка. Роботи проводять в картонній коробці, яку після закінчення розривають разом з поліетиленом, а камінь перевертають.