Як самому виготовити сонячні батареї

soncebatareya 300x200 Як самому виготовити сонячні батареїСонячні батареї своїми руками зробити не так вже й складно як здається на перший погляд. Звичайно, доведеться повозитися і необхідно знайти сонячні елементи, зате у вашому будинку з’явиться альтернативне джерело електроенергії, що за теперішніх часів досить до речі.

Основна проблема при зборі сонячної батареї – де взяти сонячні елементи. Якщо Ви не знайдете такі елементи в межах нашої країни, значить слід звернутися в зарубіжні магазини або аукціони. Елементи, наведені в цій статті, куплені на американському аукціоні Ebay (1). Сонячні елементи краще брати відразу з припаяними провідниками, це значно скоротити час складання батареї (2). Якщо ж ви все таки не знайдете елементи, то можна подумати про виготовлення вітрогенератора своїми руками.

Технологія виготовлення сонячної батареї

soncebatareya1 Як самому виготовити сонячні батареї

В якості основи для батареї був обраний лист оргскла. Цей матеріал досить міцний, але в той же час еластичний, не гниє і не піддається впливу зовнішніх факторів, а, крім того, легко обробляється. Промислові сонячні батареї піддають герметизації, але в домашніх умовах це дуже проблематично, тому від герметизації довелося відмовитися.

Для того, щоб елементи сонячної батареї були рівно розташовані слід зробити складальну панель з фанери (3). На ній малюють сітку з осередками 86х155 мм, так як сонячні елементи мають розміри 81х150 мм і на зазори слід залишити 5 мм. Для того, щоб елементи не з’їжджали можна прикріпити до фанери хрестики для укладання керамічної плитки (4).

Оскільки оргскло в даному прикладі має розміри 76х68 см, то на ньому поміщається 4 ряди по 8 елементів, разом 32. Зазвичай рекомендують для сонячної батареї на 12 В використовувати 36 елементів, але в даному випадку використовується «розумний» контролер, тому потужністю і напругою було вирішено пожертвувати. Така батарея дозволяє отримати батарею на 50 Вт, взагалі-кожен елемент має пікову потужність близько 1,75 Вт, але потужність частково втрачається через відображення на склі. Кількість ланцюжків з сонячних елементів краще робити парних, щоб вивести полюса на одну сторону.

soncebatareya2 Як самому виготовити сонячні батареї

Складальну панель укладають горизонтально і починають монтувати сонячні елементи за допомогою паяльника (5). Ланцюжка елементів з’єднуються між собою спеціальною шиною (плоским широким проводом). Цією ж шиною виводяться полюса батареї назовні (6).

Сонячні елементи до підкладки кріплять монтажною стрічкою – м’який шар полімерного матеріалу між двох шарів клейкої стрічки, тримає вона дуже добре, до того ж призначена для роботи на відкритому повітрі. Невеликі шматочки такої стрічки приклеюють до середині всіх елементів (7), при цьому клейка частина повинна бути вище контактів і пластикових хрестиків на складальному столі. Потім на елементи прикладають підкладку з оргскла і міцно притискають, таким чином сонячні елементи закріплюються на підкладці (8). За допомогою шматочків тієї ж монтажної стрічки можна закріпити шини на підкладці.

Фронтальне скло кріплять також на монтажній стрічці, але більш широкою. Борти роблять з двох шарів стрічки, щоб вони вийшли врівень з клейкими майданчиками елементів. Щоб скло не приклеїлося на кожному бортику відривають паперовий шар на кінцях і загинають його (9), потім прикладають фронтально скло і витягують захисний папір, піднявши скло. При опусканні скло приклеюється (10) і стик виходить рівним і красивим (11).

У результаті цих операцій отримуємо зібрану сонячну батарею (12), у верхній частині якої прикріплена планка з контактами, з виведенням полюсів батареї.