Як розвісити картини

Картини та фотографії часто використовуються для прикраси стін і в житлових приміщеннях, і в офісах, але, як правило, не багато хто знає, як правильно розвісити картини або фото. Існують певні правила і закони розміщення зображень на стінах, і якщо їх дотримуватися, то можна не тільки правильно розвісити картини, а й скорегувати простір в приміщенні – візуально збільшити висоту стель, наприклад.

Зазвичай люди розвішують картини як доведеться, керуюся власним смаком або одним-двома поширеними правилами, але насправді існує чимало варіантів розміщення зображень, які завжди виглядають гармонійно і закінчено. Найважливіше в цьому процесі – ретельно продумати розміщення картин або фотографій, тобто вони повинні виділятися, але в той же час відповідати стилю кімнати і гармоніювати з іншими об’єктами обстановки.

Поради при розвішуванні картин

pictures stina Як розвісити картини

  1. Для початку необхідно прикинути розташування картини. Для цього можна зробити її макет з паперу або картону і прикласти до різних місць на стінах і на різній висоті. Якщо буде знайдено вдале місце розташування, його треба буде перевірити видали, і так необхідно робити до визначення оптимального місця розташування.
  2. Також слід правильно підібрати кількість картин – не варто завішувати ними весь вільний простір стін, інакше квартира буде схожа на музей. Навколо кожної картини або фотографії має бути певний буфер (вільний простір), яке необхідно витримати для того, щоб очі відпочивали. Розмір цього простору необхідно підбирати під габарити картини.
  3. Картини повинні бути пропорційні розмірам меблів, біля якої вони знаходяться – зображення не повинні домінувати або навпаки губитися. Оптимальним вважається варіант, при якому вертикальні лінії картини трохи менше довжини меблів (комода, дивана, тумб). Це стосується і композиції з декількох картин. Винятком є ​​варіант облаштування на одній зі стін галереї, але в цьому випадку інші стіни в приміщенні повинні бути вільні. На зображенні нижче наведені приклади невдалого і оптимального співвідношень розмірів картини і габаритів меблів.
  4. Необхідно чітко визначити центр картини, при цьому її середня лінія повинна збігатися з фокусом погляду. Так, якщо стелі високі, то для цієї точки вибирають середину стіни (це вірно і для композиції з декількох картин).
  5. Для того, щоб привернути увагу до картини, а також виділити її у вечірні час використовують різні види підсвічування. Що стосується малюнка самих стін, то краще використовувати однотонну фарбування або шпалери або ж неяскравий і не строкатий малюнок.
  6. Якщо з картин планується створити композицію, то її стиль повинен відповідати оформленню приміщення: для класики важлива симетрія (наприклад, розташування картин строго одна під одним і однакових розмірів), а сучасні стилі дозволяють використовувати більш вільні прийоми – розвішування поруч різних за розмірами і формою картин , які об’єднують в єдину композицію тільки зовнішні рамки умовної геометричної фігури.
  7. По можливості слід уникати вішати картини і фотографії поруч з високими шафами. А ще не слід розміщувати зображення нижче 60 сантиметрів від підлоги, якщо тільки ви спеціально не розміщуєте картини на підлозі (цей прийом часто використовують для творів сучасного живопису).
  8. Слід пам’ятати про те, що вертикальне розташування картин збільшує висоту стін, а горизонтальне розташування – їх довжину.Ці ефекти можна використовувати для візуальної корекції розмірів кімнати.

Варіанти розміщення декількох картин

  • Дві-три картини. Якщо є дві картини однакових розмірів, то можна розвісити їх поруч один з одним (для вертикально орієнтованих) або одну над іншою (для горизонтально орієнтованих). Якщо картини різного розміру, то їх можна поставити на комод або тумбу поруч один з одним.Для трьох картин прийоми схожі, але при цьому варто враховувати не тільки їх розміри, але і пропорційність щодо розташованих поряд меблів.
  • Чотири картини. Якщо картини однакового розміру, то можна створити симетричну композицію, як на першому фото, а при різних габаритах можна пограти з поворотами рами на, але при цьому важливо вибрати горизонтальну вісь (верхню чи нижню), щодо якої і орієнтувати всі картини в композиції.
  • П’ять картин. Можна чітко дотримуватися кордону композиції і вписати всі картини в уявний прямокутник або квадрат, а при вільному розміщенні дрібніші картини групують навколо найбільшої, при цьому дотримують верхню чи нижню горизонтальну кордон композиції.
 • Шість і більше картин. При різнопланових картинах їх можна розміщувати вільно, але при цьому пам’ятати про об’єднуючому факторі, їм може бути матеріал рами, основний колір в зображеннях, манера живопису і т.д. Можна також прикріпити на стіну горизонтальні полки нейтрального кольору і розмістити на них всі картини. Можна також створити з картин колаж, який краще помістити в єдину раму.