Як розрізати плитку

plitkorizy 300x206 Як розрізати плиткуЦі інструменти потрібні, щоб розрізати плитку і зробити в ній отвір для труби.

Акуратно ламаємо плитку

Переламуються щипцямиНастінний або підлоговий кахель можна розрізати плиткорізом, а плитку з матеріалу пом’якше розламати надвоє щипцями.
Різка плиткорізомЩипці добре підходять, якщо у плитки потрібно відламати вузький край. Відзначаємо на ній лінію надлому і по шматочках щипцями кришимо зайвий фрагмент.

Створення отворів

Для створення одного або двох отворів, скажімо, для труб, можна обійтися кутовий шліфмашиною і щипцями. Для створення прихованого отвори достатньо і гострогубців. Але для створення декількох отворів на видному місці доведеться придбати спеціальну насадку для дриля або спеціальну пилку. Прямокутний отвір можна вирізати болгаркою з алмазним диском.

Для створення отворів у більш м’яких, наприклад, мармурових, плитках досить молотка, цвяха, відрізка труби і щипців.

 • Використання щипців
  Щипці для кахлю формою губок нагадують дзьоб папуги, ними можна відкушувати невеликі фрагменти в отворі плитки.
 • Щипці для отвору
  Для створення великих отворів застосовуються спеціальні щипці. Їх можна встановити у відповідності з товщиною плитки.
 • Отвір за допомогою молотка
  Відзначаємо отвір, додаємо плитку так, щоб кінець труби був напроти майбутнього отвору, і кілька разів злегка вдаряє молотком.
 • Пила для плитки
  Для створення отвори в плитці, слід спочатку просвердлити алмазним свердлом і, вставивши пилку, проробити отвір потрібного розміру.
 • Свердління спеціальним свердлом
  Отвір у не надто твердій плитці можна зробити спеціальним свердлом для отворів, призначеним для дерева і гіпсу.

Приклад

Якщо необхідно підрізати кілька плиток, то дуже знадобиться плиткоріз з коліщатком, яким робиться лінія різу. Використовуючи плиту як важіль, по лінії різу переламуються плитку.
Плиткорез недорогий, надійний і гарний у роботі.

Як користуватися плиткорізом

 • Відміряємо потрібний розмір плитки. У нас вона повинна бути шириною 5 см. Кладемо плитку в плиткоріз до упору, щоб вона лежала рівно.
 • Тримаючи плиткоріз за рукоятку, пересуваємо коліщатко по поверхні плитки, і воно врізається в глазур. Коліщатко створює в глазурі надріз в потрібному місці.
 • Перемістивши рукоятку до упору, притискаємо її до плитки. Сила натискання повинна бути достатньою, щоб переламати плитку по лінії надрізу.
 • Кахельна плитка глазурована, і після розрізання її край гострий. Його потрібно злегка затупити і протерти в тильну сторону іншої плитки або брусок.