Як розібрати дверну ручку

ruchkadveri 300x225 Як розібрати дверну ручкуДверна фурнітура щодня випробовує значні навантаження, тому з часом вона виходить з ладу , і тоді необхідно розібрати дверну ручку і замінити її на нову. Навіть сама якісна фурнітура має свій термін експлуатації і з його закінченням, вона потребує ремонту або заміни . Часто дверні ручки встановлюють під час установки дверного блоку представники фірми , яка продала двері, або ж ці роботи робить бригада ремонтників. А коли ручка ламається, розбирати її доводиться самому, і в цьому випадку стане в нагоді інформація про методи розбирання дверної ручки.

Перш, ніж приступити до розбирання поламаної ручки, необхідно визначити її тип , оскільки від цього залежить те , як її розбирати.
Дверні ручки зараз випускаються самих різних форм і конструкцій , але загалом можна представити їх класифікацію в наступному вигляді:

  • Ручки- ноби . Вони зовні нагадують кулю  але можуть бути й іншої форми ) , в центрі якого знаходиться замкова щілина . Відкривається така ручка ключем з однією з сторін , а з іншого боку знаходиться фіксує кнопка. Найчастіше такі ручки встановлюють на внутрішніх дверях.
  • Нажимні ручки. Вони оснащуються врізаної у двері засувкою , яка при натисканні на ручку йде всередину дверного щільна. У звичайному стані язичок клямки висунутий . Такими ручками зазвичай оснащуються врізні замки. При розбиранні цієї конструкції важливо пам’ятати про місце розташування засувки. Накладки на цих річках бувають роздільними (продаються в комплекті з замком ) або ж палетного ( цільними ) . Можуть встановлюватися і на зовнішніх , і на внутрішніх дверях.
  • Стаціонарні ручки. Кріпляться прямо на дверне полотно шурупами , із замком не пов’язані ніяк. У комплекті з такою ручкою може йти роликовий засувка, яка фіксує двері в закритому стані , а при відкритті дверей легко відкривається . Такі ручки можуть бути у вигляді скоби , планки , П- образні , круглі , фігурні і т.д.

Як розібрати стаціонарну дверну ручку

Після з’ясування типу ручки (чи є в ній замикається механізм або вона звичайна ) , приступають до її розбирання .

  • ruchkadveri1 Як розібрати дверну ручкуЯкщо ручка прикручена саморізами , то за допомогою викрутки відкручують основну частину, а після того , як вона знята, ручку оглядають на предмет пошкоджень. Як правило , можна підібрати точно таку ж ручку і встановити її на місце пошкодженої. Головне , щоб накладка на двері збігалася з попереднім варіантом, оскільки в місці кріплення попередньої ручки вже є отвори для гвинтів, які буде важко заховати, якщо вони не будуть збігатися з новою накладкою.
  • Якщо ручка імовірно має загальний стрижень, то спочатку треба в цьому переконатися: з одного боку дверну ручку утримують, а з іншого боку крутять проти годинникової стрілки – якщо ручка відкручується, то вона стрижневі . У цьому випадку відкручують елемент з одного боку , виймають конструкцію з іншого боку і підбирають максимально схожий варіант нової ручки. При бажанні можна замінити таку ручку на варіант з клямкою, якщо місце від стрижня закриється нової накладкою.
  • Ручки з механічними засувками знімаються так: за допомогою викрутки відкручують гвинти, знімаючи декоративну накладку навколо ручки. Такі ручки, як правило, складаються їх чотиригранного стрижня та механізму язичка засувки. Після зняття фурнітури можна подивитися на чому тримається така ручка : іноді в чотиригранному стрижні роблять отвір і в самій ручці таке ж , а потім протягують через них невеликий стержень з капелюшком . У цьому випадку стержень виймають і ручку легко знімають. З протилежного боку виймають ручку разом з чотиригранним стрижнем, також відкрутивши попередньо накладки.

Як розібрати круглу дверну ручку
Для того , щоб розібрати круглу дверну ручку (або ручку-ноб), необхідно дотримуватись деяких правил . Для виконання цієї роботи знадобиться плоска (або хрестова залежно від кріплення ) викрутка , а також ключ з упором, який має йти в комплекті з ручкою.ruchkadveri2 300x233 Як розібрати дверну ручку

  • Спочатку плоскою викруткою підчіплюють і знімають плоску накладку навколо ручки. Потім спеціальним ключем або будь-яким тонким і гострим предметом натискають на відкрився стопор і тягнуть ручку. Акуратно знімають її і з боку вже знятою ручки відкручують пару гвинтів. Знімають з дверного полотна дві частини ручки і після цього відгвинчують шурупи , які утримують засувку, її також слухають з дверей.
  • Буває так, що змінювати дверну ручку немає необхідності, треба просто розгорнути її і встановити в зворотному порядку. Для цього спочатку в дверне полотно вставляють засувку скошеної стороною язичка в бік зачинених дверей і прикручують цей елемент двома шурупами. Потім в потрібну сторону дверей вставляють ту частину дверної ручки, де розташований механізм для ключа. На звороті вставляють притискну частину і прикручують двома гвинтами. Необхідно перевірити , щоб ручка легко поверталася і поверталася в початкове положення. При необхідності її можна вирівняти , злегка зрушуючи в бік.
  • Потім надягають декоративну планку , а в притискну частина ручки вставляють залишилася деталь. Квадратний стрижень з плоскою пластиною повинен встати в ручку рівно, тому фіксатор у ручки повертають таким чином, щоб проріз в ньому збігалася з таким же положенням квадратного стрижня з пластиною.
  • На завершальному етапі надягають ручку, і коли вона дійде до стопора , його вглиблюють, натискаючи поперек осі притискної частини. Потім засовують до упору знімну частину ручки , доходячи до притискної конструкції. Декоративну планку суміщають по пазу і надягають повністю. Після цього перевіряють фіксацію ручки і її роботу – для цього з кожного боку (і з боки фіксатора, і з боку барабанного механізму засувки) повертають ручку до упору.