Як розділити кімнату

Планування сучасних квартир не завжди враховує побажання мешканців, тому іноді виникає необхідність як об’єднати , так і розділити кімнату. Часто буває так , що кімната досить велика , але при цьому необхідно розділити її на окремі зони , наприклад , на вітальню і спальню . Також у спальнях часто виділяють простір під робоче місце або гардероб , і тоді також доводиться розділяти кімнату. Для поділу використовують різні способи – перегородки , штори , стелажі і т.д. Можна зробити перегородки стаціонарними або мобільними . В останньому випадку можна прибирати переносні стінки під час відвідування гостей , розширюючи простір , а потім ставити їх на місце.

Ефект поділу простору також можна досягти за рахунок різних шпалер або фактурних матеріалів. Навіть різне підлогове покриття дає необхідний ефект . Так , якщо кухня об’єднана з вітальнею або їдальнею , то в кухонній зоні можна покласти керамічну плитку , а у вітальні ламінат або паркет.

При плануванні розділення кімнати необхідно врахувати кількість членів сім’ї , їх вік і побажання . Наприклад , якщо планується відокремлювати від вітальні куточок для дітей або робоче місце , то слід подбати про шумоізоляції . Також необхідно подумати про площі зон , яка буде залежати від кількості людей, які там і призначення цього простору.

Також при поділі кімнати слід оглянути розташування розеток і освітлювальних приладів. Їх може бути достатньо для однієї кімнати , але для двох зон можуть знадобитися додаткові лампи і розетки . Освітлення має бути в кожній із зон , а ще краще , коли є додаткові джерела світла . Особливо уважно треба продумати питання освітлення в тому випадку , якщо для розділення кімнати використовується меблі (наприклад , шафа ) . У цьому випадку одна із зон без вікна буде темною , і в ній треба буде встановити як мінімум один світильник.

Поділ кімнати меблями на дві зони

Часто для розділення великого приміщення на зони використовують меблі – дивани , стелажі, ліжка , шафи або столи . За допомогою предметів меблів можна розділити кімнату умовно або ж капітально , звівши меблеву стінку. Перед перестановкою краще намалювати план кімнати , де необхідно прикинути розташування меблів і її розміри . Суцільні меблеві стінки і шафи підходять для тих випадків , коли необхідна звукоізоляція. Якщо не бажано затемнювати зону , то можна використовувати прозорі і напівпрозорі предмети меблів. Є також варіанти шаф- купе , де використовуються відкриті стелажі і полиці .

Для поділу вітальні на гостьову і їдальню зону , наприклад , використовують м’які меблі. Диван або кушетку розгортають до стіни , на якій вішають телевізор , а решти кімнати ставлять стіл і стільці.

radkomn 300x250 Як розділити кімнатуВідмінним варіантом для розділення приміщення є стелаж. По-перше , цей варіант дозволяє розмістити багато речей на полицях , а по-друге , стелажі не захаращують простір і на затемнюють кімнату.

Для поділу кухні і їдальні часто використовують барну стійку. Вона не робить важчою простір і в той же час служить бар’єром між двома зонами. Додатково барну стійку можна оснастити полицями.

Якщо в спальні є ніша або альков , то її можна відгородити шафою або стелажем і використовувати як гардероб або комору .

Поділ кімнати шторами

Для цього способу необхідні: карнизи для штор , матеріал для фіранок , дерев’яні рейки , підхоплення для штор або петлі , москітна сітка , кріплення для полога і т.д.
Текстиль добре підходить для відділення зона в приміщенні. Він надає кімнаті затишок , відрізняється легкістю в обробці і коштує не дорого. Краще всього використовувати перегородки з тканини для спалень і місць відпочинку. Вибирати слід важкі тканини , по типу тафти або жаккарда . Можна також комбінувати більш щільні тканини з легенями.

Можна прикріпити фіранки до карнизів для штор або до дерев’яної П -подібною дерев’яній рамі , а з боків отвору закріпити фіксатори для підхоплення штор. Також використовують петлі або стрічки , якими підхоплюється тканина з боків отвору . Використання таких арок і портал робить кордон поділу зон більш чіткою.
Спальне місце можна оформити пологом , балдахіном або москітною сіткою. Кріпляться всі вони до спеціальних стельовим кріпленням , і захищають не тільки від настирливих комах , а й від сторонніх поглядів. До того ж спати на ліжку , захищеної пологом , дуже затишно. Якщо ліжко впритул присунена до стіни , то для кріплення балдахіна використовують спеціальний тримач у вигляді кільця . А якщо ліжко присунена до стіни бічною частиною , то на стелю можна прибити шторний карниз і на нього почепити легку тканину .

Поділ кімнати за допомогою перегородок

В якості перегородок для поділу кімнати на зони використовують різні варіанти перегородок:

  • Мобільні системи за типом використовуваних в шафах -купе
  • Ширми
  • Переносні перегородки
  • Стаціонарні легкі перегородки зі скла , пластику або тканини
  • Екрани з різних матеріалів

Будувати капітальну перегородку при поділі кімнати – це не кращий варіант. Можливо , що незабаром необхідність у поділі відпаде і тоді доведеться знову проводити будівельні роботи. Краще зробити конструкцію переносний або знімною.

Добре для цих цілей підходять пересувні перегородки. У них використовують напрямні як в шафах – купе і дверцята із різних легких матеріалів. Можна скомпонувати таку перегородку з шафою – купе або звичайним стелажем.

Також популярним методом розділення кімнати є ширми. Вони можуть бути одно-або багатостулковими , зробленими з бамбука , тканини або пластика. У невеликих кімнатах краще вибирати компактно складаються варіанти , наприклад , з трьома стулками.

Ще одним варіантом розділення кімнати на зони є розміщення екранів . Так , можна підвісити до стелі легкий екран з бамбукових паличок. Також можна встановлювати екрани з матового скла або пластику. Вони також прості в установці і не вимагають великих витрат .